Biletomat Concerts Tarnowo Podgórne Jazzowa Scena SEZAMU: Maciej Markiewicz Trio

Concerts: Jazzowa Scena SEZAMU: Maciej Markiewicz Trio

Tickets for Concert

Jazzowa Scena SEZAMU: Maciej Markiewicz Trio

date

Sat, 24 October 2015 time 18:00

venue

DOM KULTURY W TARNOWIE PODGÓRNYM
ul. Ogrodowa 14, 62-080 Tarnowo Podgórne

promotor

Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM”

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Miejsca siedzące (nienumerowane)

I pula

available to
Sat, 24 oct 2015 15:00

22 PLN

Sold out


Gallery (zoom)

 

📄Maciej Markiewicz Trio w Tarnowie Podgórnym

Maciej Markiewicz

Maciej Markiewicz Trio w Tarnowie Podgórnym

Od ponad 30 lat tworzy różnorodną muzykę – klasyczną, filmową, blues i jazz. Jest nie tylko wszechstronnym pianistą, ale i świetnym malarzem. Maciej Markiewicz ze swoim trio wystąpi na Jazzowej Scenie Sezamu w sobotę, 24 października, a oprócz muzyki podziwiać będziemy mogli jego akwarele.

M. Markiewicz naukę muzyki rozpoczął w wieku 5 lat. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończył w 1992 roku. Głośno było o nim już wcześniej, za sprawą fortepianowego duetu M2, założonego wraz z Markiem Gidaszewskim. Zdobyli m. in. główną nagrodę na festiwalu młodych talentów w Elblągu (1984) oraz Festiwalu Kultury i Sztuki w austriackim Klagenfurcie. Ich wspólna płyta „W bieli i czerni”, wydana przez Sony Music, stała się przebojem nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Obok koncertów w duecie lub na kilka fortepianów, M. Markiewicz nieprzerwanie gra koncerty solowe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Rosji, Czechach i oczywiście w Polsce. Regularnie występuje z orkiestrami symfonicznymi, m. in. w Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Katowicach.

Na swojej artystycznej drodze Maciej Markiewicz współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami, m.in. z dyrygentem Januszem Powolnym, dyrygentem Zbigniewem Górnym, Grzegorzem Turnauem, Waldemarem Malickim, Leszkiem Możdżerem, Adamem Makowiczem, Hanną Banaszak, Krzysztofem Piaseckim, Tadeuszem Rossem, Ireneuszem Krosnym, Piotrem Rubikiem, Markiem Tomaszewskim (z duetu „Marek i Wacek”), Zenonem Laskowikiem, Zbigniewem Wodeckim, Wiesławem Prządką, Maciejem Stuhrem, Piotrem Bałtroczykiem i innymi.

Koncert trio Macieja Markiewicza odbędzie się w sobotę, 24 października o godz. 18 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.

Zamów bilety juz teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK