Biletomat Concerts Zabrze XXIV Festiwal Ars Cameralis Joy Wellboy

Concerts: XXIV Festiwal Ars Cameralis Joy Wellboy

Tickets for Concert

XXIV Festiwal Ars Cameralis Joy Wellboy

date

Sun, 08 November 2015 time 19:00

venue

Kopalnia Guido
, Zabrze

promotor

INSTYTUCJA KULTURY ARS CAMERALIS SILESIAE SUPERIORIS

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I PULA

available to
Sun, 08 nov 2015 15:00

30 PLN

Sold out

Standard

I PULA

available to
Sun, 08 nov 2015 15:00

25 PLN

Sold out


Gallery (zoom)

 

📄Joy Wellboy w Zabrzu!

Joy Wellboy

Joy Wellboy - electro akustyczna, alternatywna nowa fala z Brukseli.

19:00 wejście od 17:45

Wim Janssens urodził się w belgijskim Leuven, Joy Adegoke – pod Brukselą. Spotkali się na przełomie wieków, a w 2009 utworzyli zespół i nazwali go Joy Wellboy. Zaczęli nie od wydania płyty, lecz od koncertów. Po kilku trasach zaproszeni zostali przez Ellen Allien do prestiżowej wytwórni Bpitch Control.

Muzyka, którą grają, to mieszanka trance'u, electro- i synthpopu; czasami pobrzmiewa w niej inspiracja z zupełnie innej półki – Joy Division. Zachwyca fanów alternatywnego popu, ale zadowoli i bardziej wymagających słuchaczy elementami shoegaze'owego jazgotu i połamanych rytmów. Podróżuje w czasie, produkując refreny w stylu lat sześćdziesiątych, bezpretensjonalne wstawki na syntezatorach w stylu osiemdziesiątych i mieszając to wszystko z klasyczną balladą rockową.

Wim gra na wszystkich instrumentach świata i komputerze, czasami śpiewa, Joy śpiewa. Siła ciężkości muzyki Joy Wellboy leży w w silnej linii basu i jasnym, ciepłym głosie Joy: „czasem jej głos jest nożem, który kroi, a czasem pistoletem, który wystrzeliwuje”. Jedno jest jest pewne: w Zabrzu nie zabraknie silnych uczuć.

Więcej na: www.cameralis.art.pl oraz www.facebook.com/cameralis

Zamów bilety juz teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK