Biletomat Concerts Tarnowo Podgórne Koncert Johna Portera

Concerts: Koncert Johna Portera

Tickets for Concert

Koncert Johna Portera

date

Sat, 13 February 2016 time 18:00

venue

DOM KULTURY W TARNOWIE PODGÓRNYM
ul. Ogrodowa 14, 62-080 Tarnowo Podgórne

promotor

Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM”

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

available to
Sat, 13 feb 2016 15:00

27 PLN

Sold out


Gallery (zoom)

 

📄John Porter na Walentynki

John Porter

John Porter na Walentynki

Cztery lata temu mogliśmy posłuchać go w duecie z Anitą Lipnicką. Tym razem wystąpi w Tarnowie Podgórnym solo. John Porter, bo o nim mowa, wystąpi w Tarnowie Podgórnym.

Walijczyk, który w Polsce mieszka od 1976 roku jest jedną z barwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Dość wspomnieć, że rok po przyjeździe wraz z Korą i Markiem Jackowskim zakładał zespół Maanam – Elektryczny Prysznic, który pod skróconą nazwą stał się jednym z najpopularniejszych zespołów lat ’80. W tym czasie John Porter grał już jednak osobno, z własnym zespołem. Debiutancka płyta „Helicopters” okazała się sporym sukcesem. Niespokojny artysta szybko zrezygnował z własnego zespołu rockowego, by wraz z Maciejem Zembatym śpiewać piosenki Leonarda Cohena.
Porter Band został reaktywowany w latach ’90. Szczególnie udana była płyta „Porter Band ‘99” na której towarzyszyli mu Krzysztof Zawadka, Marek ‘Bruno’ Chrzanowski, czy Piotr ‘Posejdon’ Pawłowski – wszyscy z doświadczeniem nabytym w czołowych rockowych zespołach. Na płytę „Psychodelikatesy” przygotowywany był wspólny utwór z Anitą Lipnicką, znaną z zespołu Varius Manx. Nieoczekiwanie ich losy splotły się na dłużej i zaowocowały trzema wspólnymi płytami.
To właśnie albumami nagranymi z Anitą Lipnicką J. Porter przypomniał o sobie szerokiej publiczności. „Bones of Love”, „Then and Now”, „Hold on”, czy „Death of Love” stały się wielkimi przebojami i przysporzyły artystom wielu prestiżowych nagród. Mieszkańcy naszej gminy mieli okazję zobaczyć ten duet na żywo w marcu 2012 roku.

Tym razem John Porter zagra w Tarnowie Podgórnym solo, z gitarą akustyczną. Koncert może być świetnym preludium do Walentynek, odbędzie się bowiem w sobotę, 13 lutego w Domu Kultury. Początek o godz. 18.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK