Biletomat Concerts RUSSIAN CIRCLES - GUIDANCE TOUR 2016

Concerts: RUSSIAN CIRCLES - GUIDANCE TOUR 2016

Tickets for Concert

RUSSIAN CIRCLES - GUIDANCE TOUR 2016

date

Fri, 21 October 2016 time 19:00

venue

Firlej
ul. Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław

promotor

P.W. Events

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Thu, 20 oct 2016 23:59

64 PLN

Sold out


Standard

Standard

available to
Fri, 21 oct 2016 13:00

69 PLN

Sold out 

📄Post-rockowe trio z Russian Circles we Wrocławiu

RUSSIAN CIRCLES
KOVADLINA

Agencja P.W.Events zaprasza na koncerty RUSSIAN CIRCLES! Chicagowskie, post-rockowe trio podczas jesiennej, europejskiej trasy odwiedzi 21.10 wrocławski klub Firlej i 23.10 warszawski klub Hydrozagadka. Muzycy zaprezentują materiał z głośno zapowiadanego albumu "Guidance", którego premiera zapowiadana jest na 5 sierpnia 2016 roku przez wytwórnię Sargent House.

Album „Guidance” zapowiadany jest jako ten, który ukazuje dążenie zespołu do wyczarowania wielowymiarowej, dramatycznej opowieści instrumentalnej i uzyskania nowych tekstur z ich instrumentów. Utwory nie są zbudowane koncepcyjnie. Trio z Chicago postawiło tym razem na instynkt i podstawy emocjonalnych reakcji. Muzycy zapowiadają, że po 12 latach gry nie próbują testować cierpliwości swoich fanów albo proponować radykalnej zmiany inwencji. Zamiast tego stosują „Guidance” do kontynuowania badania muzycznej polaryzacji ciszy i głośności, złożoności i prostoty, brzydoty i piękna. Radykalne, dynamiczne zmiany i prosta produkcja „Enter”, metaliczny atak lockstepów na „Station”, symfoniczna wielkość „Genevy”, piasek i brud z „Empros” i oscylacja pomiędzy melancholią i gniewem na „Memorial” - to wszystko były ogromne kroki ku ideałowi. „Guidance” przenosi zespół znacznie bliżej realizacji tego celu.

RUSSIAN CIRCLES (USA, Sargent House) - post rock, post metal

Trudno uwierzy
, że to trio pochodzące z Chicago raczy nas pięknymi dźwiękami już 12 lat. Podobnie jak ich kolegom z tego samego miasta, zespołowi Pelican, ciężko przypiąć im jedną łatkę gatunkową. Na przestrzeni jednej EPki i 5 albumów długogrających, które dotychczas wydali, jedne były bardziej post-rockowe, inne natomiast cięższe i zdecydowanie mocniej przepełnione post-metalowym brzmieniem. Zaskarbili sobie serca fanów występami na żywo, na których zasłynęli z niesamowitej energii i żywiołowości na scenie. Początki grupy sięgają końca 2004 roku, gdy gitarzysta Mike Sullivan, basista Colin DeKuiper (obaj należący wówczas do innej instrumentalnej grupy Dakota/Dakota) i Dave Turncrantz, sformowali w St. Louis grupę Riddle of Steel, która przekształciła się w obecne Russian Circles. Obecnie, miejsce Colina DeKuipera zajmuje Brian Cook. Russian Circles to zespół ciągle poszukujący i lubiący zaskakiwać smaczkami na kolejnych wydawnictwach. Koncertowali już z takimi zespołami jak Boris, Isis, Red Sparowes, Minus the Bear, Daughters, Pelican, Mono, Deafheaven czy Tool, a Chelsea Wolfe udzieliła się wokalnie na ich ostatnim albumie „Memorial”. Amerykanie ciągle rozszerzają granice swojej twórczości poprzez pracę z szerszym zasobem dźwięków i struktur. Pod wieloma względami ich ostatnia płyta była elegią do przeszłości, pamiątką z fonetycznych poszukiwań młodzieńczych lat zespołu. „Memorial” obejmowała wiele aspektów z palety tego, do czego to trio nas przyzwyczaiło: nuta mroku, kinowy majestat, gorzka zręczność i ponury minimalizm. Jednak teraz powracają z nowym albumem. Jak zapowiadają, znacznie dojrzalszym i naładowanym emocjonalnie. W jednym z wywiadów muzycy przyznali, że jeśli ich czwarty album „Empros” (greckie tłumaczenie: Naprzód) był oświadczeniem wytrwałości, to nowy materiał na „Guidance” stał się symbolem kroczenia w przyszłość, nie zrażając się tym, co nas czeka.

http://russiancirclesband.com/
https://www.facebook.com/russiancirclesmusic/

KOVADLINA (Czechy, DDR) - punk

https://www.facebook.com/kovadlinapunx/
https://kovadlina.bandcamp.com/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!