Biletomat Concerts Skalpel | Poznań

Concerts: Skalpel | Poznań

Tickets for Concert

Skalpel | Poznań

date

Fri, 01 April 2022 time 19:00

venue

Sala Wielka CK Zamek
Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań

promotor

Automatik

Tickets

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Miejsca siedzące

I Pula

available to
Fri, 01 apr 2022 20:00

99 PLN

Sold out 

📄Kup bilet na koncert Skalpel 1 kwietnia w CK Zamek w Poznaniu!

Marcin Cichy, Igor Pudło, Rafał Dutkiewicz, Damian Kostka, Piotr Rakowski


Wejście: 19.00
Koncert: 20.00

Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Skalpel w Poznaniu - 1 kwietnia w Sali Wielkiej CK Zamek. Ambasadorowie polskiej muzyki zagrają w pięcioosobowym składzie.
Marcin Cichy i Igor Pudło przez lata łączyli inspiracje lokalną jazzową tradycją z fascynacją możliwościami nowej elektroniki. Nic dziwnego, że ich nagrania zaciekawiły kultową wytwórnię Ninja Tune, dla których duet z Wrocławia nagrał dwa doskonale przyjęte krążki „Skalpel” i „Konfusion”. Wydawnictwa zaowocowały nominacją do Gilles Peterson Award, znakomitymi recenzjami w prestiżowych tytułach muzycznych: od NME, przez The Wire po DJ Magazine i koncertami na całym świecie. Trzeci krążek „Transit" oznaczał odejście od muzyki partej na samplach w stronę kompozycji tworzonych przy pomocy wirtualnych instrumentów. Ich ostatnie wydawnictwo „Highlight” to kolejny przełom - płyta najbardziej eklektyczna w karierze grupy z Wrocławia, na której punkty odniesienia wyznaczane są przez fusion Milesa Davisa, minimal music czy elektroniczną spuściznę Warpa i Ninja Tune. Nie zabrakło też odniesień do polskiej jazzowej tradycji jak i trip-hopu, jednak to album jednoznacznie współczesny, korespondujący z brzmieniowymi trendami i nagraniami najgłośniejszych obecnie producentów. A przy tym głos osobny i oryginalny. Skalpel nabrał oddechu i wrócił z najbardziej zróżnicowaną rytmicznie i najbogatszą harmonicznie płytą w dyskografii. Skalpel na scenie zaprezentuje utwory z całego przekroju swojej kariery zaaranżowane na 5-osobowy skład: Marcin Cichy i Igor Pudło elektronika, Rafał Dutkiewicz perkusja, Damian Kostka kontrabas, Piotr Rakowski wibrafon.

Regulamin dostępny na stronie organizatora: automatik.pl/regulamin-2/

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Looking for similar events elsewhere? Check out the:

Bilety na koncerty zespołu Skalpel

Bilety Kolekcjonerskie