Biletomat Concerts XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

Concerts: XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

Tickets for Concert

XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

date

Thu, 01 October 2020 time 19:00

venue

Centrum Kultury Dwór Artusa
Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń

promotor

Fundacja Platon

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Thu, 01 oct 2020 16:00

40 PLN

Sold out 

📄XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

KROKE

 

Otwarcie drzwi: 18:30
Start: 19:00

Zapraszamy na XVI - koncert Fundacji Platon. Do współpracy zaprosiliśmy zespół KROKE. Fundacyjny koncert już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia.

Koncert odbędzie się 1 października na dziedzińcu w Dworze Artusa o godz. 19.00.

Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne warto się spieszyć z kupnem biletów na to wyjątkowe wydarzenie -
Koncert pełni rolę podsumowania całorocznej działalności Fundacji i jest niezwykle ważnym elementem działalności toruńskich organizacji pozarządowych. To okazja do spotkania, rozmowy i zjednoczenia wokół wspólnych spraw. Fundacja Platon zajmuje się udzielaniem pomocy finansowej w postaci stypendium dla młodzieży. Powstała w 2005 roku, a bodźcem ku temu była tragiczna śmierć Jakuba Rumińskiego. Kuba zginął w 2004 r. w wypadku motocyklowym. Miał wówczas zaledwie 20 lat. Pomysłodawczynią założenia fundacji była mama licealisty - Hanna Rumińska. Wspieramy dzieci i młodzież w realizacji pasji oraz reagujemy na trudne życiowe sytuacje.

Od początku istnienia ideą zespołu KROKE było ciągłe szukanie czegoś nowego. KROKE (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoła i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl. KROKE to też jeden z pierwszych zespołów, który wyszedł ze swoją muzyką do publiczności. Muzyków można było spotkać na ulicach i w klubach krakowskiego Kazimierza, kiedyś żydowskiej części miasta. Grali kompozycje dla jednych całkiem nieznane, w innych zaś budzące wspomnienie świata, który dawno odszedł w zapomnienie.

XVI koncert Fundacji Platon został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK