Biletomat Concerts ŻÓŁTE KALENDARZE & drewnofromlas

Concerts:  ŻÓŁTE KALENDARZE & drewnofromlas

Tickets for Concert

ŻÓŁTE KALENDARZE & drewnofromlas

date

Sat, 14 May 2016 time 19:30

venue

Sfinks700
Al. Franciszka Mamuszki 1, Sopot

promotor

Kulturalna Zieliński sp.j

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Sat, 14 may 2016 16:00

20 PLN

Sold out 

📄ŻÓŁTE KALENDARZE & drewnofromlas po raz pierwszy w Sfinksie

ŻÓŁTE KALENDARZE & drewnofromlas

14 maja zapraszamy Was na wydarzenie zupełnie wyjątkowe! Po raz pierwszy w Sfinskie zagrają ŻÓŁTE KALENDARZE i dfl - drewnofromlas!

ŻÓŁTE KALENDARZE

Po 20 miesiącach ciszy zespół wraca na najdłuższą w swoich dziejach serię koncertów (ostatni oficjalny występ odbył się na Openerze w 2014). Powód? Wydanie drugiej płyty , która jest zarazem pierwszą długogrającą. Krążek pojawił się w styczniu 2016 (dzięki zbiórce crowdfundingowej). Album "The Best of Żółte Kalendarze" doczekał się samych dobrych i bardzo dobrych recenzji zarówno w tradycyjnej prasie (POLITYKA, GAZETA WYBORCZA, GAZETA MAGNETOFONOWA), jak i na branżowych portalach w sieci (m.in. Tegoslucham.pl, WAFP czy FYH).

Zespół tworzą czołowe postaci gorzowskiej sceny muzycznej. Członkowie współtworzyli m.in. takie formacje jak Kawałek Kulki, UL/KR, Wakacje czy Kamiński i Brożek. Zespół z przerwami działa od 2009 roku. Legendarny gorzowski spleen.

Skład:
Magda Turłaj – śpiew, klawisze
Maurycy Kiebzak-Górski – klawisze, bas, programowanie
Wojciech Brożek – śpiew, gitara
Jan Mróz – klawisze, fx

styl: techno-grunge

drewnofromlas to piątka znajomych z 3miasta i okolic, których połączyła MUZYKA. Obecny skład zespołu kształtował się w latach 2006-2008. Od tego czasu, tworzą muzykę i grają koncerty m.in. Terra Polska (Berlin 2006.), Reggae nad Wartą (Gorzów Wlkp. 2008.), MISIETUPODOBA (Tuczno 2011.), Metropolia jest OK w Radiu Gdańsk (2013.).

Pod szyldem tartak records prowadzą także wydawnictwo. Do tej pory wydali: dwie EPki [2007. i 2008.], a dzięki współwydawcom zaangażowanym w akcje crowdfundingowe, dwa albumy długogrające: (tu wpisz tytuł) [TR001 2013] i trudne wakacje [TR002 2015].

Zespół opiera brzmienie na elektro-akustycznych instrumentach, a stylistycznie czerpie ze źródeł szeroko pojętej muzyki klubowej, inspirując się mistrzami takich gatunków jak: jazz, soul, roots, dub, drum’n’bass, jungle.

skład:
aga (śpiew, teksty),
milo (gitara/space echo),
orz (bas),
jay (perkusja, roland spd-s),
jan mru (dub/fx, )

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK