Biletomat Hard Rock / Metal Breakdown Of Sanity + VITJA (Niemcy), CLAWERFIELD (Szwajcaria)

Hard Rock / Metal: Breakdown Of Sanity + VITJA (Niemcy), CLAWERFIELD (Szwajcaria)

Tickets for Hard Rock / Metal

Breakdown Of Sanity + VITJA (Niemcy), CLAWERFIELD (Szwajcaria)

date

Tue, 29 September 2015 time 19:00

venue

Pod Minogą
Nowowiejskiego 8, 61-647 Poznań

promotor

P.W. Events

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

available to
Mon, 28 sep 2015 23:59

55 PLN

Sold out


Standard

Standard

available to
Tue, 29 sep 2015 16:00

65 PLN

Sold out 

📄Szwajcarska bomba metalcorowa

Breakdown Of Sanity
+ VITJA (Niemcy), CLAWERFIELD (Szwajcaria)

Agencja PW Events zaprasza na jedyny koncert w Polsce na nadchodzącej, europejskiej trasie szwajcarskiej bomby metalcorowej – zespołu Breakdown Of Sanity! Szwajcarzy wystąpią 29 września w Poznaniu, w klubie Pod Minogą.

BREAKDOWN OF SANITY (Szwajcaria)

Pomysł utworzenia szwajcarskiego zespołu metalcorowego powstał wiosną 2007 roku, kiedy gitarzysta i autor piosenek Oliver Stingel zaczął pisać nowe piosenki w domu, po rozpadzie swojego poprzedniego zespołu Paranoia. Wokalista Carlo Knopfel, znany również jako gitarzysta w zespole Nerph, dostrzegł potencjał w brzmieniu tego zespołu i szybko zdecydował się być jego częścią, realizując również niektóre ze swoich pomysłów. Z zaprogramowaną komputerowo perkusją, dwaj maniacy metalcore’owi wkrótce stworzyli swój własny repertuar, więc decyzja była jasna ... utworzyć pełen skład i zacząć grać. Basista César Gonin od razu zachwycił się tym nowym projektem, ponieważ on i Oliver grali razem wcześniej w zespole Paranoia. Pozostało znalezienie perkusisty, który zrealizuje ich wizję w pełni. Po roku poszukiwań, wreszcie w grudniu 2007 roku Thomas Rindlisbacher zamknął skład, więc Breakdown Of Sanity byli gotowi do prób i podbijania metalcorowej sceny muzycznej. Po krótkim czasie zespół postanowił szukać drugiego gitarzysty, aż wkrótce trafili na Sandro Keusen. Jest on również aktywnym członkiem zespołu Trinity i kilku innych projektów. Na wniosek Sandro, został on zastąpiony wiosną 2009 przez innego utalentowanego gitarzystę Christopha Gygaxa. Christoph bierze aktywny udział w różnych muzycznych projektach, a także gra z zespołami Close In Sight i Estate of Embers. Brutalne riffy i nokautujące breakdowny są sprytnie przeplatane z partiami melodycznymi, co umożliwia wokaliście dodawanie kilku smaczków w postaci czystych wokali. Dzięki temu muzyka staje się bardziej eklektyczna i przekazuje jeszcze więcej emocji. Teksty są przede wszystkim socjokrytyczne i zawierają treści personalne. Nazwa Breakdown Of Sanity odzwierciedla z jednej strony niesamowitą agresję w muzyce, a z drugiej strony, to w jakich ponurych czasach żyjemy dzisiaj. Ta niezwykle różnorodna kapela ma na swoim koncie 3 albumy studyjne: „The Last Sunset” z 2009 roku, „[MIRRORS]” z 2011 roku oraz najświeższe wydawnictwo „Perception” z 2013 roku. Aktualnie muzycy wciąż tworzą nowy materiał, ale nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać premiery jakiejś nowej płyty.

https://www.facebook.com/breakdownofsanity
http://www.breakdownofsanity.com/

Supporty:

VITJA (Niemcy)

https://www.facebook.com/vitjaband
„Your Kingdom” https://www.youtube.com/watch?v=Hkk2-IMTsDA

CLAWERFIELD (Szwajcaria)
https://www.facebook.com/clawerfield
http://clawerfield.bandcamp.com/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK