Biletomat Bilety Kolekcjonerskie Jungstotter

Pop / Rock: Jungstotter

Tickets for Pop / Rock

Jungstotter

date

Thu, 14 November 2019 time 20:00

venue

BARdzo Bardzo
ul. Nowogrodzka 11, 00-513 Warszawa

promotor

All In Poznań

TicketsStandard

II PULA

Pool available since
Thu, 14 nov 2019 00:00

45 PLN

Buy ticket


Gallery (zoom)

 

📄Jungstotter w BARdzo Bardzo!

Jungstötter


Fabian Altstotter nie jest pustą kartą. Już w młodości artysta z Landau i jego przyjaciele Philipp Hülsenbeck i Marc Übel założyli zespół Sizarr, który wydał dwa udane i docenione przez krytyków albumy. Brzmienie Sizarr było młodzieńcze, choć i tutaj była entuzjastyczna znajomość historii popu, a także estetyka melancholii, która być może przeczyła młodemu wiekowi muzyków.

Teraz kilka lat po przystankach w Mannheim i Lipsku Altstotter mieszka w Berlinie. Ubrania straciły kolor, płaszcze stały się dłuższe, skóra piekła chorobliwe fantazje. Następuje zmiana. Choć melancholia wciąż istnieje, a z kokonu młodego piosenkarza wyłania sie o wiele dojrzały narrator. Teraz Jungstötter prezentuje swój pierwszy album. “LOVE IS” został wydany przez Piasa wiosną 2019 roku a za produkcję materiału odpowiedzialny był Max Rieger. W przeciwieństwie do Sizarra, dziesięć kawałków o LOVE IS opiera się na kilku instrumentach, ich figlarność emancypuje się bez większego przepychu. W pracach nad pieśniami zostały one zredukowane muzycznie, tworząc rzeźbę, która nie pozbawiona jest ozdób, ale znajduje swoje ciało, mimikę, ekspresję bez większego efektu. Czyniąc to, a to jest bardzo szczególna uwaga, jest ona dotknięta dziwnie introwertycznym patosem, który nie krzyczy, nie zachowuje się rażąco - ale celowo i niemal czule dociera do słuchaczy.

Odniesienia znajdują się w sferze romantycznej. Między ciężkością Bad Seeds, bólem Tuxedomoon, koszmarnymi piosenkami Scotta Walkera, intensywnością Neila Younga i czułością Marca Hollisa, Jungstotter znajduje muzykę, która buduje własny dom obok dziedzictwa powyższych muzyków. Rzadkie pokoje oświetla blask migoczących świec. Jungstotter wprowadził się do tego domu ze swoim młodym zespołem. Jednak utwory nie są zależne od grupy. Jungstotter gra sam w zależności od okazji na fortepianie lub z zespołem.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Looking for similar events elsewhere? Check out the: Bilety Kolekcjonerskie

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.