Biletomat Theaters Bydgoszcz Faust

Theaters: Faust

Tickets for theater

Faust

date

Sat, 25 April 2015 time 19:00

venue

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI
Al. Mickiewicza 2, 85-071 Bydgoszcz

promotor

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI

Tickets

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

available to
Sat, 25 apr 2015 15:00

40 PLN

Sold out

Standard

I Pula

available to
Sat, 25 apr 2015 15:00

30 PLN

Sold out


 

📄Faust

Johann W. Goethe

Faust

reżyseria Michał Borczuch

adaptacja i dramaturgia Tomasz Śpiewak

scenografia i kostiumy Dorota Nawrot

asystentka scenografa Marta Kuliga warsztat malarski, obraz Krzysztof Mężyk, Luka Woźniczko muzyka Bartosz Dziadosz (Pleq)

reżyseria światła Jacqueline Sobieszewski

video Przemysław Czepurko

asystenci reżysera Radek Mirski, Magda Szpecht (PWST) inspicjent Mateusz Stebliński

występują Dominika Biernat, Mirosław Guzowski, Marta Malikowska, Martyna Peszko, Jan Sobolewski, Paweł Smagała, Robert Wasiewicz, Piotr Wawer, Małgorzata Witkowska oraz aktorzy nieprofesjonalni: Rafał Bladowski, Patryk Iks, Roksana Jakielska, Janusz Kamiński, Krystyna Skiera, Roland Świstek, Mirosław Wróbel 

Premiera 14 marca 2015 Duża Scena TPB

„Wszystko, co stałe, rozpływa się w powietrzu, wszystko, co święte, ulega sprofanowaniu i ludzie muszą wreszcie spojrzeć trzeźwym okiem na swoją pozycję życiową, na swoje wzajemne stosunki”. Marx, Manifest komunistyczny.

W kulturze przesyconej obrazami, w której zmysł wzroku ma dominującą pozycję, a spór między ikonoklazmem a ikonofilią odżywa w zradykalizowanym wymiarze, warto zadać pytanie o reguły wytwarzania doświadczenia wzrokowego. Czy wzrok rzeczywiście determinuje nasze relacje z rzeczywistością? Czy może, jak twierdzi amerykański badacz mediów Nicolas Mirzoeff, wizualizowanie to „to wytwarzanie wizualności” i jest domeną wyobraźni, a nie wzroku?

Do pracy nad „Faustem” zaprosiliśmy grupę niewidomych, którzy wraz z aktorami zmierzą się z dramatem uchodzącym za dzieło raczej literackie niż sceniczne. Wyzwanie postawione przez Goethego wiąże się nie tylko z gigantycznym rozmiarem tekstu, obejmującym ponad dwanaście tysięcy wersów i czasem akcji rozpisanym na trzy tysiące lat. „Faust" jest pisany jako teatr w teatrze, a skoro wszystko, co pojawia się na scenie, uzyskuje teatralną formę i znak, to jak przedstawić metafizyczną warstwę tekstu? Co jeśli Goethe rozumiał ją dosłownie - czy pudel jest żywym psem? Jak wygląda pies, w którego wstąpił diabeł? Jak wygląda coś, czego w teatrze pokazać się nie da?

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK