Biletomat Festiwale Warszawa 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Festiwale: 58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

Bilety na festiwal

58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

termin

So, 19 Wrzesień 2015 godz. 22:30

miejsce

Soho Factory
Mińska 25, 03-808 Warszawa

organizator

Związek Kompozytorów Polskich

Bilety


Standard

I Pula

dostępna do
So, 19 wrze 2015 15:30

30 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄UPRZEJMIE INFORMUJEMY, IŻ BILETY NA KONCERT BĘDĄ DOSTĘPNE W SOHO FACTORY.

Masami Akita (Merzbow)

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, IŻ BILETY NA KONCERT BĘDĄ DOSTEPNE W SOHO FACTORY.

Dynamicznie, czy statycznie? Ruch, czy trwanie? Nie da się z muzyki wypreparować czystej dynamiczności bądź statyczności: jedno płynnie może przechodzić w drugie i odwrotnie. Poszukamy tego stanu dwoistości, jak i jego skrajnych biegunów, w utworach prezentowanych na 58. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Spróbujemy uchwycić „dynamistatykę” muzyki współczesnej. Kto wie, może neologizm, który stworzyliśmy, okaże się niezbędny dla określenia nie jednego utworu, nie tylko na Warszawskiej Jesieni?

Narobi rumoru

Szczególnym przypadkiemdynamistatyki jestmuzycznynoise: jest tak statyczny, że aż dynamiczny. Elektroniczne dźwięki, których używa to obiekty, gotowe „przedmioty dźwiękowe”: drony, pętle, szum – byty statyczne. Co więcej, przyjmują one zwykle postać długogrających, głośnych na Maksa Ernsta i intensywnych monolitów, statycznych na bank albo i budynek sądu ostatecznego. I ta właśnie monumentalna stabilność noise’u wyciska z niego siódmą dynamikę.

Kluczowa dla noise’u postać – Marzbow (Masami Akita) zrobi należyty rumor (→ L’arte dei rumori) swoją klasyczną już Expanded Music z 1982 roku.

Wystąpią: 

Masami Akita (Merzbow), performer

Masami Akita (Merzbow) Expanded music *

* pierwsze wykonanie w Polsce

 Zamów bilety juz teraz na Biletomat.pl!

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.