Biletomat Festiwale Die Antwoord & Dub Fx - i festival

Festiwale: Die Antwoord & Dub Fx - i festival

Bilety na festiwal

Die Antwoord & Dub Fx - i festival

termin

Wt, 12 sierpnia 2014 godz. 19:30

miejsce

COS Torwar
ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa

organizator

Illegalbreaks

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 26 mar 2014 12:02

96 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pon, 12 maj 2014 09:38

110 PLN

Wyprzedane 

📄Die Antwoord na ifestival w Warszawie!

DIE ANTWOORD, Dub FX, Dorota Masłowska z projektem Mister D. , Major Look, DJ Aphrodite & Junior Red, pzg, Twin Prix, Auer x ErrBits, Vacos, Evius

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem ifestival w Warszawie, impreza zostaje przeniesiona na hale TORWAR. Data, line-up oraz rozkład godzinowy festiwalu pozostają bez zmian.

ifestival
12.08.2014 - TORWAR - Warszawa
ul.Łazienkowska 6A

wejście 19:30

main stage
19:30 - 21:00 Auer & ErrBits
21:00 - 22:00 Mister D.
22:30 - 00:00 Dub Fx
00:30 - 02:00 DIE ANTWOORD
02:15 - 03:15 DJ Aphrodite + Junior Red
03:15 - 04:15 Major Look

stage 2
19:30 - 21:30 Evius
21:30 - 23:30 Twin Prix
02:00 - 03:30 Vacos
03:30 - 04:30 pzg


Pierwszym headlinerem festiwalu jest grupa DIE ANTWOORD pochodząca z Kapsztadu. Unikatowy styl muzyków – rap-rave – zaowocował sławą na całym świecie. Sprawcami tego zamieszania jest raper Ninja i nietuzinkowa Yo-Landi oraz DJ Hi-Tek.

Kultura Zef, w której umiejscowiony jest styl grupy, muzyka rave oraz dopieszczone klipy i niezapomniane występy na żywo gwarantują grupie niedoścignioną rozpoznawalność.

DUB FX! Dzięki wyzwolonej duszy i nieograniczonej kreatywności dubFX poprzez swoje występy na żywo na ulicach europejskich miast, które często były publikowane na YouTube zdobył serca publiki z całego świata. Jest beatboxerem, czyli dla niewtajemniczonych artystą tworzącym muzykę za pomocą rytmicznych dźwięków – np. perkusji, linii basowej, skreczy – wydawanych za pomocą narządów mowy – ust, języka, gardła czy przepony. DUB FX dodatkowo używa efektora, na którym tworzy pętle dzięki poruszając się wśród takich gatunków muzyki jak dubstep, breaks, jungle, triphop, hip-hop i  reggae, a wszystko to robi "na żywo" w czasie rzeczywistym. Jakby tego było mało, to jeszcze śpiewa.

Mister D.

W lutym 2014 nakładem Galerii Raster ukazała się płyta MISTER D. zatytułowana „Społeczeństwo jest niemiłe”.

Jak przy­znaje Masłowska, wyjście z literatury w świat piosenek stało się gestem otwierającym nie tylko nowe możliwości retoryczne, ale też uwalniającym:

Moim gatun­kiem macierzystym pozostaje słowo, ale literatura jako branża bardzo mnie zmęczyła. Uważam że pol­skie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszyst­kie swoje ponure reflek­sje o tirówkach, alfon­sach, hajsie i jeżdżeniu Audi. Czułam się wolna i szczęśliwa.


Jak dotąd trzy piosenki z płyty doczekały się teledysków. Zrealizowany przez Anetę Grzeszykowską klip do „Ryszarda” oraz obrazy do utworów „Hajs” i „Chleb” za który odpowiada GłębokiOFF. Szczególnie ten ostatni wywołał spore poruszenie w mediach w Polsce i na świecie. O gościnnym występie Anji Rubik w roli Princess Dresiary rozpisywał się m.in. Vogue, Dazed and Confused czy Huffington Post. Sama zaś płyta została jedną z najchętniej kupowanych w polskim iTunes.

Masłowska wokalistka ciągle jest Masłowską pisarką. Eks­perymen­tuje, bez­czel­nie prowokuje, jest balansującym na granicy kiczu natursz­czykiem. Złote łańcuchy, prześwitujące bluzki, puchówki z błyszczących materiałów, jaskrawe szminki. Jak w swoich powieściach Masłowska demaskuje pustkę tej rzeczywistości poprzez język. I ten niezwykły talent do żonglowania słowami pozostaje jej kluczowym atutem.

Robert San­kow­ski, Gazeta Wybor­cza, 21.02.2014
Skład zespołu Mister D. na żywo to: Dorota Masłowska, Marcin Macuk, Kuba Wandachowicz, Piotr Gwadera.

MAJOR LOOK

Major Look ze swoim charakterystycznym głosem zwrócił na siebie uwagę już pierwszym trackiem „Levels”. Jego klasyczne bity D'n'B połączone z wokalem szybko trafiły w upodobania fanów, producentów i stacji radiowych (jak chociażby Radio 1 i 1Extra). Wkrótce po swoich pierwszych produkcjach podpisał kontrakt z London Records oraz zawojował klubowe i festiwalowe sceny. Hush Ya Gums, Bass Generation, Never Hold Us Back czy No Hope City – jeśli kochacie połamane beaty, numerów jakie zapewne usłyszymy na ifestival nie trzeba przedstawiać!

Więcej o Major Look:
www.facebook.com/MajorLookLDN
youtube.com/itsmajorlook

***

DJ APHRODITE + Junior Red

DJ Aphrodite (Gavin King) jest jednym z najdłużej działających producentów d’n’b, bez wątpienia może poszczycić się niemałym dorobkiem oraz ogromnym wpływem na ten gatunek. W 1988 uruchomił własny klub – „Aphrodite”, stoi też za wytwórnią Aphrodite Roceordings. Doświadczony przez lata występów na całym świecie Aphro słynie z wprowadzania wyjątkowego klimatu podczas setów. Nie zapominając o klasykach, jednocześnie odkrywa mniej znane winyle i doprowadza parkiety do szaleństwa!

Więcej o Aphrodite na jego stronach:
www.facebook.com/djaphrodite
www.aphro.co.uk

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety na i festival w Warszawie i Gdańsku

Bilety na koncerty Dub Fx