Biletomat Festiwale Gdańsk Drrrama Festiwal 2015

Festiwale: Drrrama Festiwal 2015

Bilety na festiwal

Drrrama Festiwal 2015

termin

Czw, 27 sierpnia 2015 godz. 15:00

miejsce

Bunkier
Olejarna 3, 80-843 Gdańsk

organizator

Bunkier

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard (27.08)

I Pula

dostępna do
Czw, 27 sie 2015 12:00

40 PLN

Wyprzedane


Standard (28.08)

I Pula

dostępna do
Czw, 27 sie 2015 12:00

40 PLN

Wyprzedane


Karnet - dwa dni (27-28.08)

I Pula

dostępna do
Czw, 27 sie 2015 12:00

60 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Drrrama Festiwal w Bunkrze!

Drrrama Festiwal to dwa dni koncertów, 20 zespołów z całej polski, masa dobrej zabawy i przede wszystkim porządne gitarowe brzmienia.

Drrrama to miejscowość w starożytnej Grecji, gdzie jak głosi legenda przed wielu laty zaistaniał pierwszy wypadek podczas występu, który zamiast ucieszyć, rozwścieczył widownię, nie szczędząc wykonawcom obelg i wyzwisk. Ponieważ death metal, czy black również jest muzyką, która wywołuje kontrowersje i emocje, uznałem tą nazwę za reprezentatywną dla Festiwalu. Drrrama była to impreza (w założeniu cykliczna), nie mająca w żadnym wypadku charakteru konkursu. Pierwsza edycja odbyła się w 87 roku 28 i 29 sierpnia. Zagrało na niej 21 zespołów z całego kraju. Jej celem było propagowanie, pokazanie i skonfrontowanie tego wszystkiego co działo się w młodym, polskim metalu. Stąd zapraszano do udziału obok zespołów już znanych, nowicjuszy, którzy wyróżniali się interesującą inwencją twórczą. Koncerty Drrramy trafiły w gusta młodzieży i na długi czas wpisały się w kalendarz imprez metalowych w kraju. Drrrama była nie tylko festiwalem muzycznym, lecz również została wzbogacona o różnego rodzaju atrakcje takie jak: mecze piłki nożnej pomiędzy zespołami heavymetalowymi a thrashowymi, pokazy video takich zespołów jak m.in. Black Sabath, Kreator, Iron Maiden…, prowadzono sprzedaż różnego rodzaju znaczków, foledrów, plakatów, fanzinu „Metal Shock” oraz miesięcznika „Thrashem’all”, a także zdjęć zespołów uczestniczących w festiwalu. Cała impreza była filmowana na video oraz rejestrowana na kasetach magnetofonowych. Bezpośrednio przy parku, za sceną, znajdowało się specjalnie przygotowane dla fanów pole namiotowe. Wszystkie edycje były doskonale przygotowane i zorganizowane . Impreza odbywała się w Pruszczu Gdańskim. W sumie przez kilka lat na festiwalu wystąpiło ponad osiemdziesiąt kapel polskiego undergroundu i zespołu ze Szwecji, Finlandii, Francji, Szwajcarii Belgi, Włoch, Ukrainy i obecnej Rosji. Obecnie po 27 latach reaktywuję festiwal DRRRAMA 2015. Doszedłem do wniosku że po wielu latach milczenia czas zabrać głos w temacie naszej metalowej rodziny, która od kilku lat jest mocno obrażana i źle rozumiana przez wielu oszołomów, którzy chowają się za znakiem krzyża i w jego imieniu próbują udowadniać zgubny wpływ naszej muzyki na umysły młodych ludzi. Uznałem, że najlepszą formą powrotu będzie na początek reaktywowanie mojego Festiwalu i zaprezentowanie części polskiej sceny death/black metalowej w Gdańskim klubie Bunkier. Udało mi się zaprosić zespoły które już kiedyś zagrały na dechach Drrramy jest ich dokładnie siedem pozostałe trzynaście to zespoły młode dopiero rozpoczynające swoją przygodę z „metalem” , są również zespoły bardziej doświadczone z niezłym dorobkiem koncertowo – płytowym, a w jednym wypadku bardzo znany zespół (niestety głównie na świecie nieco mniej w kraju) który powraca po kilkuletniej przerwie na rynek muzyczny. Chciałbym zaprosić fanów z całej Polski do Gdańska w dniach 27 i 28 sierpnia tego roku latem i mam nadzieje że zestaw koncertów zadowoli najbardziej wybrednych koneserów mrocznej strony muzyki…

Połączenie historycznej, niezmienionej z zewnątrz struktury budynku i wewnętrznego przeobrażenia zaskoczy wszystkich.
Eklektyczne wnętrza, zachowana oryginalna substancja architektoniczna i zastosowane rozwiązania designerskie - to nowa przestrzeń dla kultury i odzyskana atrakcja turystyczna dla miasta.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK