Biletomat Festiwale Festival Soundrive Fest 2016

Festiwale: Festival Soundrive Fest 2016

Bilety na festiwal

Festival Soundrive Fest 2016

termin

Czw, 01 września 2016 godz. 18:00

miejsce

B90
Ul. Elektryków, 16-061 Gdańsk

organizator

Sopocka Odessa

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Karnet 3 dni (1-3.09.16)

Karnet 3 dni (1-3.09.16)

dostępna do
Czw, 01 wrz 2016 14:00

100 PLN

Wyprzedane 

📄Festival Soundrive Fest 2016

Formation
Hinds
HONNE
Júníus Meyvant
LISS
Petite Noir
Pixx
Fat White Family
Sunflower Bean
YAK
LA PRIEST
Dilly Dally

Songwriters Stage W4:
Daniel Spaleniak
Moriah Woods
Phillip Bracken Music
Henry David's GUN
Rosalie Chatwin
Teddy Jr.

Soundrive Stage:
Calm The Fire
Erith
Lor
LASS
Neal Cassady & The Fabulous Ensemble
Oly.
Bownik
Stonkatank
zimowa
SALK
The Moondogs
JAAA

B64 Stage
Bionulor
Pictorial Candi
John Lake

Scena kontenerowa
Caren Coltrane Crusade
Sexy Suicide
Pokusa
Artykuły Rolne
Bart Cathedral
dogs in trees

Soundrive Fest to jeden z najbardziej obiecujących festiwali prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Organizatorzy festiwalu stawiają przede wszystkim na różnorodność prezentowanej muzyki. Podczas wydarzenia występują głównie młode, obiecujące, kapele zrzeszone przez portal Soundrive.pl, a każda edycja zwieńczona jest występem gwiazdy sceny alternatywnej. Pierwsza edycja festiwalu Soundrive odbyła się w 2012 r. na terenie Adventure Park, Gdynia – Kolibki. Główną gwiazdą wydarzenia był zespół Tito i Tarantula. Rok później przeniesiono wydarzenie do klubu B90 w Gdańsku, a jako headlinera zaproszono grupę Iamamiwhoami. Podczas trzeciej edycji w 2014 r. najbardziej oczekiwanym wydarzeniem był koncert kanadyjskiej formacji Austra. Po raz pierwszy odbył się także Dzień Polski.

Podczas 4. minionej edycji odbyły się koncerty artystów takich jak Vaults, Hundred Waters, Glass Animals czy Thomston i przyciągnęły do B90 ponad 3 000 uczestników. W 2015 roku oprócz dwóch scen klubowych, otwarta została również scena kontenerowa mieszcząca się na Ulicy Elektryków, na której wystąpili m.in. Manoid, Hatti Vatti oraz Olivier Heim. Nowością na Soundrive Fest 2015 były również panele dyskusyjne, podczas których zaproszeni goście poruszyli temat pozycji polskiej muzyki na świecie.

Soundrive Fest odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. B90 oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej– B90 posiada jedno z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Miejsce, istniejące na rynku koncertowym od zaledwie 18 miesięcy, nominowane został jako Miejsce Roku 2013 przez miesięcznik Aktivist, do nagrody SUPERHIRO magazynu HIRO w kategorii Miejsce oraz Klub Roku 2014 przez portal Brand New Anthem. Zagospodarowaniem naszej przestrzeni festiwalowej zajmie się Projekt Re:Miasto.

Oficjalne linki:
http://festival.soundrive.pl/
https://www.facebook.com/SoundriveFest?fref=ts
https://instagram.com/soundrivefestival/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl