Biletomat Festiwale FESTIWAL ARS CAMERALIS - ZDERZENIA LITERACKIE: Laura Gibson, Luke De-Sciscio

Festiwale: FESTIWAL ARS CAMERALIS - ZDERZENIA LITERACKIE: Laura Gibson, Luke De-Sciscio

Bilety na festiwal

FESTIWAL ARS CAMERALIS - ZDERZENIA LITERACKIE: Laura Gibson, Luke De-Sciscio

termin

Pt, 15 listopada 2019 godz. 19:00

miejsce

Kinoteatr Rialto
Św. Jana 24, 40-012 Katowice

organizator

INSTYTUCJA KULTURY ARS CAMERALIS SILESIAE SUPERIORIS

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 15 lis 2019 17:00

25 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
Pt, 15 lis 2019 17:00

20 PLN

Wyprzedane 

📄FESTIWAL ARS CAMERALIS - Laura Gibson, Luke De-Sciscio

Laura Gibson, Luke De-Sciscio

 

XXVIII FESTIWAL ARS CAMERALIS
ZDERZENIA LITERACKIE
SPOTKANIE LITERACKIE I KONCERT: LAURA GIBSON, LUKE DE-SCISCIO

g. 19:00
LUKE DE-SCISCIO

Brytyjski songwriter, którego muzyka – nagrywana wyłącznie na żywo – brzmi jakby z innej epoki. Poetycko intensywna, a zarazem intymna w warstwie dźwiękowej. Wydany w 2019 roku album Good Bye Folk Boy został doceniony przez krytykę, a przede wszystkim zdobył uznanie publiczności. Nie ma się co dziwić, jak pisał jeden z brytyjskich portali – jest to album utkany z wyjątkowej szczerości i bezpośredniości, jakby płynących z hasła „prawda cię wyzwoli”, które dla artysty stało się niezwykle ważną mantrą.

g. 20:00
LAURA GIBSON

„Od dawna myślałam o tym, by nagrać album o smutku. Poczułam, że muszę zajrzeć w otchłań” — powiedziała Laura Gibson w związku z premierą swojego piątego albumu. Ale przy innej okazji przyznała, że wszystko, co kiedykolwiek napisała — nawet jej miłosne ballady — kłóci się w jakiś sposób ze smutkiem. Coś w tym jest: muzyka Laury jest smutna, ale w liryczny, czuły, nawet słodki sposób. To indie folk z elementami popu, nad którym dominuje czysty, dziewczęcy głos Gibson i jej poetyckie teksty — pokłosie studiów literackich w nowojorskim Hunter College. Gitara, fortepian czy skrzypce towarzyszą jej jedynie gdzieś w tle.
Laura Gibson urodziła się 40 lat temu w niewielkiej miejscowości Coquille w stanie Oregon, skąd przeniosła się do Portland. Jako nastolatka grała na wiolonczeli, a swoje pierwsze piosenki napisała dla pacjentów hospicjum, gdzie udzielała się społecznie. Robi to do dziś: już jako znana artystka nagrała m.in. piosenkę dla kampanii w sprawie upowszechnienia ubezpieczenia zdrowotnego (Cover Oregon Campaign).
Jej szósta, najnowsza płyta zatytułowana „Goners” (2018) poświęcona jest żałobie. Przede wszystkim tej po ojcu, którego Gibson straciła jako nastolatka. Pamięć o nim wróciła, kiedy artystka zaczęła zastanawiać się czy zostać mamą. Ale żałoba Gibson ma również drugie dno: wyraża niepokój artystki w burzliwych politycznie czasach. „Jako kobieta i artystka czasem czuję, że tutaj nie pasuję”.
Źródła: Americansongwriter.com, Sdcitybeat.com

Szczegóły na:
www.arscameralisfestiwal.pl
www.cameralis.art.pl
www.facebook.com/cameralis

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety na Festiwal Ars Cameralis

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK