Biletomat Bilety Kolekcjonerskie Freedom Jazz Festival: Projekt PADEREWSKI

Festiwale: Freedom Jazz Festival: Projekt PADEREWSKI

Bilety na festiwal

Freedom Jazz Festival: Projekt PADEREWSKI

termin

Pt, 09 Listopad 2018 godz. 19:00

miejsce

Gmach Filharmonii Łódzkiej
ul. Narutowicza 20/22, Łódź

organizator

Fundacja Global Culture Promotion

Galeria (powiększ) 

📄Freedom Jazz Festival: Projekt PADEREWSKI

Szymanowski, Dutkiewicz, Szymanowski w programie: Paderewski | Kapela Maliszów

drzwi: 18.30, start: 19.00

Szymanowski, Dutkiewicz, Szymanowski w programie: Paderewski | Kapela Maliszów

Projekt PADEREWSKI - Inspiracje na dwie klawiatury i wibrafon tworzą wybitny pianista jazzowy, improwizator Artur Dutkiewicz, wirtuoz wibrafonu - prof. Karol Szymanowski oraz znakomity pianista klasyczny młodego pokolenia Michał Szymanowski. Artyści przedstawią wybrane kompozycje I. J. Paderewskiego zarówno w oryginale na fortepian, w aranżacjach jazzowych na fortepian, jak i w formie transkrypcji na specjalnie skonstruowanym wibrafonie, poszerzonym o najniższą oktawę marimby (Bass Vibe). Zespół zaprezentuje też opracowania utworów mistrza, dokonane przez Artura Dutkiewicza, na trzy instrumenty, co stworzy inspirującą, niecodzienną kolorystyczną brzmieniową jakość.

Kapela Maliszów to folkowa formacja, zachwycająca specyficzną dla siebie naturalnością - Rodzinną kapelę z Męciny Małej w Beskidzie Niskim tworzą Jan Malisz i jego dzieci; Zuzanna i Kacper. Kapela inspiruje się tradycyjną muzyką wiejską swojego regionu, ale również tańcami i przyśpiewkami z różnych obszarów Polski. Muzyka ta grana jest tradycyjnie, czyli na skrzypcach, basach i bębnie w sposób archaiczny, z pewną dozą wolności, radości i improwizacji. Nie jest tylko szkolnym odtworzeniem starych melodii. Kapela tworzy również własne utwory o charakterze wiejskim , dialogujące ze współczesnością, zahaczające o różne style. W swej muzyce zespół wykorzystuje także skrzypce odziedziczone po ojcu Jana Malisza, Józee oraz basy i bębny wykonane przez Jana w jego pracowni, w której powstają oprócz wyżej wymienionych, również takie instrumenty jak lira korbowa, del kluczowa (nyckelhharpa) i wiele innych.

https://www.youtube.com/watch?v=2FE2eAdKA_w

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety Kolekcjonerskie Bilety na Freedom Jazz Festival 2018!

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.