Biletomat Festiwale Legenda Festiwal

Festiwale: Legenda Festiwal

Bilety na festiwal

Legenda Festiwal

termin

Śr, 01 wrz 2021 - So, 04 wrz 2021

miejsce

Bieszczadzka Legenda
Wetlina 49, 38-608 Wetlina

organizator

Legenda Festiwal

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.Karnet 4-dniowy

II Pula

dostępna do wyczerpania,
najpóźniej do
Wt, 31 sie 2021 23:59

300 PLN

Kup bilet


Karnet 4-dniowy

III Pula

dostępna do wyczerpania,
najpóźniej do
Śr, 01 wrz 2021 20:00

350 PLN

Kup bilet 

📄Legenda Festiwal w klimatycznych Bieszczadach!


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Artyści którzy zagrają:

Błoto:

Koniecznie przesłuchajcie nagranie na żywo z Jassmine:

https://www.youtube.com/watch?v=h3Nm31xqVfk

Błoto to zespół który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego sekstetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do trójmiasta skład coraz bardziej się zmniejszał. W samochodzie zostali: Marek Pędziwiatr aka Latarnik (instrumenty klawiszowe / syntezatory), Paweł Stachowiak aka Wuja HZG (bas), Marcin Rak aka Cancer G (perkusja), Olaf Węgier aka OlafSaxx (saksofon tenorowy / perkusjonalia).

Muzyka wrocławskiego kwartetu jest mocno osadzona na brutalnych hip-hopowych fundamentach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90-tych. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. W pewnym sensie również radykalna. Oddaje klimat czasów w których powstawała. Czasów niekorzystnych zmian klimatycznych, wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa. To wszystko dzieje się na naszych oczach. Następuje erozja naszej gleby i systemów społecznych. 

-------------

Red Scalp

🎷Potężna dawka riffów, syntezatorów, saksofonu, przejmujących wokali i masywnej perkusji. Twórcy legendarnego Red Smoke Festival, pysznego FUZZ i wielu niezapomnianych imprez. Nie mogło zabraknąć tej ekipy na #legendafestiwal !!!

🎙Do tej pory nagrali 3 LP - posłuchajcie ich ostatniej produkcji nagrywanej w Monochrom Studio - płyta "The Great Chase in the Sky"

https://www.youtube.com/watch?v=QZdytgKfcxQ

--------------

Hania Rani

hania rani dwoi się i troi przy swoim pianinie, fortepianie i syntezatorach. Tworzy muzykę o wielkiej wrażliwości, kreując świat złożony, nie łatwy, lecz piękny jak życie, którego hania jest wielkim fanem. A my jej.

🎹Polecamy jej występ na Piano Day z warszawskiego studia S2:

https://youtu.be/kFRdoYfZYUY

Hania Rani - pianistka, kompozytorka i wokalistka. Na swoim koncie ma dwie solowe płyty „Esja” (5.04.2019) i „Home” (29.05.2020), wydane przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records. Laureatka 4 nagród Fryderyk (2020) w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Alternatywny Album Roku, Kompozytor Roku oraz Najlepsze Nowe Wykonanie (w duecie z Melą Koteluk). Otrzymała nominację do Paszportów Polityki (2019), tytuł „Odkrycia roku” Bestsellerów Empiku (2020) oraz nagrodę Gazety Wyborczej Sanki (2019), przyznawaną przez dziennikarzy dla najciekawszej nowej twarzy na rodzimym rynku muzycznym. Autorka muzyki do filmów Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd”(2020) i Aleksandry Potoczek „xABo: Ksiądz Boniecki”(2020), oraz filmów krótkometrażowych w reżyserii: Jana P. Matuszyńskiego (cykl "W domu" dla HBO Polska) i Małgorzaty Szumowskiej (dla Miu Miu). Razem z zespołem tęskno, który Rani współtworzyła do 2019 roku nagrała album „Mi”. Płytę uhonorowano w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku, został także wybrany Płytą Roku „Radiowego Domu Kultury” (Trójka Polskie Radio). Współpracowała m.in. z Vikingurem Olafssonem (rework wydany przez Deutsche Grammophone), Skalpelem, Portico Quartet, Christianem Löfflerem (projekt „Nest”), Dobrawą Czocher (album „Biała flaga”), Hior Chronik, Kamp!, Igorem Herbutem i Misią Furtak (album „Co przyjdzie?”) oraz Melą Koteluk (Fryderyk za nowe wykonanie utworu "Odprowadź"). Zagrała kilkadziesiąt koncertów na terenie całej Europy oraz w Japonii, Izraelu, Turcji czy Rosji. Występowała na wielu prestiżowych scenach koncertowych, od Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy katowicki NOSPR, przez Funkhaus w Berlinie, po The Roundhouse w Londynie oraz na festiwalach m.in. Open'er, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka Spring Break, Transatlantyk czy Eurosonic. Od 8 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style np. nowe aranżacje pieśni John'a Dowland'a na kwintet smyczkowy i solistów, projekt muzyczno-akustyczny "Preludium i Fuga na 3 akustyki" czy muzyka do filmów i spektakli teatralnych (m.in. "Pradziady" i "Nora" w reż. Michała Zdunika).

----------------

Kolejni artyści wkrótce!

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety Kolekcjonerskie

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK