Biletomat Hip Hop / Reggae Łebski Hip Hop Festiwal

Hip Hop / Reggae: Łebski Hip Hop Festiwal

Bilety na Hip Hop / Reggae

Łebski Hip Hop Festiwal

termin

Nd, 14 sierpnia 2016 godz. 18:00

miejsce

Plac Sportowy w Łebie
ul. Tysiąclecia, 84-360 Łeba

organizator

TALENT­ ARENA

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Sprzedaż biletów została zakończonaPoszukaj wydarzenia Łebski Hip Hop Festiwal w innym terminie i miejscu.


 

📄Pierwsza edycja Łebskiego Hip Hop Festivalu!

SOKÓŁ I MARYSIA STAROSTA, SOBOTA, KAEN, DWA SŁAWY

Gmina Miejska Łeba oraz Fundacja Wodne Krainy ( twórcy i organizatorzy największego i najstarszego od 15 lat „Mazury Hip Hop Festiwalu „ w Giżycku) zapraszają na pierwszą edycję Łebskiego Hip Hop Festivalu. Łebski Hip Hop Festival to projekt z olbrzymim potencjałem rozwoju, skierowany do kaszubskich fanów hip hopu i rapu oraz młodzieży spędzającej wakacje nad naszym polskim morzem. Impreza ta stanowi połączenie pokazów tanecznych, koncertów i zmagań w konkurencjach związanych z kulturą hip-hopową.
Pierwsza edycja Festiwalu ruszy 14 sierpnia 2016 r , a jej główna muzyczna część odbędzie się na placu w centrum Łeby przy ul. Tysiąclecia.
Na scenie wystąpią m.in. Sokół i Marysia Starosta, Kaen, Dwa Sławy , Sobota. Ponadto na Skwerze Rybaka planujemy zorganizowanie Grafitti Jam w oprawie muzycznej dj-ów oraz miasteczko festiwalowe z markowymi stoiskami hip hopowymi i gastronomią. Tegoroczna edycja potrwa jeden dzień. Scena koncertowa zaprasza od godz. 18.00 do 24.00
Pełen line up na dzień 14/08/2016 przedstawia się następująco:
Prowadzenie : Proceente
Gramofony :
Dj. Cider
Dj. Cube
Supporty:
Say - grupa z Gdańska
Miszka - raper z Lęborka
Headlinerzy:
Sokół & Marysia Starosta
Sobota
Kaen
Dwa Sławy
Dodatkowe atrakcje i aktywności festiwalowe:
Blok tańca hip-hop prowadzony przez Natalię Kubicę - solistkę z Lęborka z obecnej edycji You
Can Dance.
Bitwa freestyle - "Bitwa o Łebę "- nagrody fundowane przez Burmistrza Łeby
Grafitti Jam - impreza towarzysząca na Skwerze Rybaka - (konkurs z nagrodami ) - regulamin i
szczegóły wkrótce.
Kto jest kim, czyli pokrótce o głównych gwiazdach festiwalowych:

SOKÓŁ I MARYSIA STAROSTA
Wojtek Sokół to urodzony w 1977 roku w Warszawie raper, producent znany przede wszystkim ze swoich tekstów. Uznawany jest za najlepszego polskiego tekściarza hip hopowego. Jest autorem kultowego kawałka „Każdy ponad każdym” a także pomysłodawcą i współautorem tekstów „W aucie” i „W wyjątkowych okolicznościach”. Prywatnie jest praprawnukiem Stanisława Wyspiańskiego. Sokół, chociaż wywodzi się z nurtu ulicznego, znany jest z otwartej głowy i szerokiego spektrum działania. Marysia Starosta to urodzona w 1981 roku w Warszawie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Marysia miała styczność z muzyką od najmłodszych lat. Ukończyła szkołę muzyczną pierwszego i drugiego stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez kilka kolejnych lat była tłem muzycznym polskich gwiazd, śpiewając jako chórzystka między innymi z Martyną Jakubowicz, Kombi, Golec uOrkiestrą, De Mono, Piotrem Polkiem, Joanną Dark i Krzysztofem Krawczykiem. Jej głos można usłyszeć na albumach Afromental, Vienio & Pele, Borysa Szyca, Joanny Dark ,Fu, Pokoju z Widokiem na Wojnę i kilku innych. Śpiewała wiele czołówek radiowych i telewizyjnych, między innymi „Na Wspólnej”. Wielokrotnie uczestniczyła w nagraniach koncertów telewizyjnych i radiowych, dla TVP, Trójki, Polsatu i TVN .Wojtek Sokół i Marysia Starosta prywatnie są parą.

SOBOTA
Michał Sobolewski szerzej znany pod pseudonimem SOBOTA to niezwykle uzdolniony i charyzmatyczny raper/MC . W roku 1998 został członkiem undergroundowego składu Uquad-Squad, a w 1999 został przyjęty do cieszącego się ogromnym szacunkiem ówczesnych fanów hiphopowych zespołu SNUZ, mającego już na swoim koncie płytę „Razem” (wydaną nakładem SP Records). W lutym 2009 SOBOTA wydał swój mixtape „Urodzony by przegrać, żyje by wygrać”, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez słuchaczy. W październiku tego samego roku pod patronatem StoproRap wydał swoją pierwszą solową płytę pt. „Sobotaż”, która została uznana przez Hirka Wronę za najlepszą płytę 2009 roku. Autorem oprawy muzycznej tego projektu jest Matheo - jeden z najzdolniejszych polskich producentów hip hopowych, mający na koncie wyprodukowanie przebojowych płyt Tedego, czy Gurala, oraz współpracę ze znanymi raperami ze Stanów Zjednoczonych. Rok 2011 to wydanie singla z nowej płyty "Do góry łeb - Sobota feat. chór Montu" Ten utwór został nagrany dla Michała Materli na XV galę KSW, którą to wygrał. Uczynił też z tego utworu, swoją
piosenkę do wyjścia na ring. Drugi solowy album "Gorączka Sobotniej Nocy" miał premierę w2011 roku. W 2013 roku ukazała się jego płyta X PRZYKAZAŃ. Projekt różni się o tyle od innych produkcji, że wprowadził nową jakość do hip hopu. X PRZYKAZAŃ to pierwszy tego typu projekt na skalę światową, jeśli chodzi o rap. W projekcie została wykorzystana muzyka sakralna, artyści nagrali w dziesięciu kościołach żywe organy i chóry (każdy kościół to inny utwór), a następnie połączyli to z hip hopem.

KAEN
Związany ze sceną od 2000 roku. W podziemiu wydał dwie solowe płyty: "Żyj albo umieraj" oraz "Sztuka ulicy". Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym stała się czarna maska odzwierciedlająca alter ego. 28 września 2012 roku ukazał się oficjalny debiut "Od kołyski aż po grób" nakładem Prosto Label. 14 lutego 2014 roku odbyła się premiera czwartego solowego albumu 2CD pt: "Piątek 13-go".

DWA SŁAWY
Dwa Sławy - łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Jarosław Astek. Związani na co dzień z macierzystymi formacjami - Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix postanawiają w 2006 roku oficjalnie połączyć siły aby tworzyć coś, co choćby w niewielkim stopniu może sprawić, że dzień będzie lepszy. 2007 rok przynosi pierwszy efekt ich działalności w postaci płyty pt. "Dla sławy". Zawarte na niej teksty Radosnego, zgrabnie położone na dźwiękach Astka, pozwoliły Sławom stać się zwycięzcami dwóch festiwali muzyki rapowanej w Gdyni i Kętrzynie. W listopadzie 2010 roku pojawia się album na bitach zapożyczonych od 20Syla (Hocus Pocus ) pod nazwą "Nieśmiertelna nawijka dwusławowa". Serdecznie zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia tego niezwykłego projektu jakim jest Łebski Hip Hop Festival zorganizowany w środku lata na jednym z najpiękniejszych fragmentów polskiego wybrzeża. W następnych edycjach festiwal powiększony będzie do 2-3 dni z własnym festiwalowym polem namiotowym oraz kolejnymi atrakcjami. Planujemy wprowadzić do programu konkurencje sportowe związane z kulturą hip hop oraz muzyczną część konkursową. Około 20 maja pojawią się w sprzedaży bilety wstępu w ogólnopolskich sieciach sprzedaży oraz w punktach IT w Łebie, Lęborku oraz innych miejscowościach na wybrzeżu.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK