Biletomat Imprezy Poznań Dave Harrington (DARKSIDE) dj set

Imprezy: Dave Harrington (DARKSIDE) dj set

Bilety na imprezę

Dave Harrington (DARKSIDE) dj set

termin

So, 31 Maj 2014 godz. 22:00

miejsce

SQ klub
ul. Półwiejska 42, Poznań

organizator

SQ Klub

Bilety


Standard

I pula

dostępna do
Pt, 30 maj 2014 23:59

25 PLN

Wyprzedane


Standard

II Pula

dostępna do
So, 31 maj 2014 16:00

30 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Połowa projektu Darkside w Poznaniu

Dave Harrington (Darkside / USA), Hrabioza Soundsystem

31 maja w poznańskim klubie SQ usłyszymy Dave'a Harrington w wydaniu dj set, w którym zaprezentuje fuzję stylów i swoich muzycznych inspiracji. Emocje gwarantowane! 

Dave Harrington studiował eksperymentalny jazz w Nowym Jorku. Jako nastolatek wymykał się na nocne jam sessions, potem rezygnując z kariery basisty na rzecz kompozycji i performensu. Tworzył na zamówienie reżyserów teatralnych i filmowych, reżyserując między innymi wykonanie "Kobry" Johna Zorna. Po dołączeniu w 2011 r. do zespołu towarzyszącego na żywo Nicolasowi Jaarowi, w którym grał na gitarze i sterował elektroniką, Harringtona zafascynowała muzyka taneczna, remiksowanie i didżejowanie. Harrington i Jaar przenieśli eksperymenty do studia, i tak powstało DARKSIDE. 

Duet przywołuje hybrydę elektroniki i rocka psychodelicznego o artystycznej głębi, którą ująć może jedynie przymiotnik "progresywna". Ich debiutancki album "Psychic" ukazał się jesienią zeszłego roku, nakładem własnej wytwórni Jaara, Other People. Album odniósł ogromny sukces i widać go było w niemal każdym podsumowaniu roku, m.in. na portalu Pitchfork. DARKSIDE to nie parkietowi producenci, próbujący swoich sił w muzyce rockowej, ani zespół rockowy, składający hołd ulubionym płytom techno. To uważni słuchacze i twórcy obu gatunków naraz, którzy nie widzą potrzeby szukania na siłę różnic między nimi. Rezultat? "Psychic" to nieskrępowana wizja dwóch artystów w kwiecie kariery. (txt: Opener) Ale Harrington prężnie zaczyna działac również solo – na 5 maja zapowiedziana jest premiera jego debiutanckiej EP'ki “Before This There Was One Heart But A Thousand Thoughts”. 

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.