Biletomat Imprezy Dennis Ferrer

Imprezy: Dennis Ferrer

Bilety na imprezę

Dennis Ferrer

termin

Pt, 15 stycznia 2016 godz. 22:00

miejsce

SQ klub
ul. Półwiejska 42, Poznań

organizator

SQ Klub

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 15 gru 2015 09:29

25 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 15 sty 2016 19:00

29 PLN

Wyprzedane 

📄Dennis Ferrer w SQ!

Dennis Ferrer, Glasse, Matthew Clarck

Dennis Ferrer to od 20 lat jedno z najmocniejszych nazwisk światowej sceny house. Niezmiennie w wyśmienitej muzycznej formie gości na największych muzycznych festiwalach i renomowanych klubach. Nie wszyscy wiedzą, że twórca tak popularnych numerów jak „Sandcastles” czy „Hey hey”, zaczynał od grania i komponowania techno. Miłość do bardziej tanecznych brzmień przyszła z czasem i zagościła w nim na dobre, a dziś uważany jest za ikonę muzyki house.

Ferrer był zawsze tam, gdzie działo się coś przełomowego w muzyce elektronicznej. Gdy na salony wkraczały elektroniczne rytmy afrykańskie, repertuar grany wtedy przez Ferrera idealnie wpasował się w ten trend.Gdy skierował się w stronę miksowania tech&soul, szybko okazało się, że klubowicze rozkochali się w tym gatunku. Wydawać by się mogło, że muzyka podążała za nim.

W 2003 roku podbija serca utworem „Sandcastles” skomponowanym wspólnie z Jeromem Sydenhamem, a zawierającym nawiązania do jego korzeni techno z 1994 roku, połączonych z solidną dawką soulu. Numer nie schodził z chartów najwiekszych dj'ów przez kilkanaście miesięcy.

Ferrer nie powtarza utartych schematów, kolejne hity to zupełnie nowe podejście do komponowania. Dźwięki gospel house towarzyszyły wspaniałemu remiksowi Blaze'a & Barbary Tucker "Most Precious Love" wydanego w wytwórni Defected. Deepowa głębia towarzyszyła natomiast remiksowi Fish Go Deep „The Cure & The Cause” (również Defected).

Dziś pracuje z nowym materiałem, jednak jego dawne produkcje dają nowym świetny rezonans. Jego techno przeszłość dała mu wyrazistość, której brakuje innym house'owym dj-om i producentom.

Do szlagierów parkietowych z pewnością należy zaliczyć też m.in. „Son of Raw” (Ibadan) „Church Lady” (Defected), „Underground Is My Home” (King Street Sounds) czy "Touched the Sky" (King Street Sounds). Każdy z nich pokazuje inne oblicze Dennisa Ferrera.

Jak sam przyznaje w wywiadach: „Nieważne, czy to gospel house, brazilian house czy jazz house – tak długo, jak porusza duszę i wiedzie ludzi do tańca, tylko to się dla mnie liczy.”

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!