Biletomat Imprezy Bydgoszcz donGURALesko

Imprezy: donGURALesko

Bilety na imprezę

donGURALesko

termin

So, 13 grudnia 2014 godz. 20:00

miejsce

Estrada
ul. Dworcowa 51, 85-009 Bydgoszcz

organizator

Szpadyzor Records

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
So, 13 gru 2014 16:00

30 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Koncert donGURALesko w Bydgoszczy

donGURALesko

Działalność artystyczną donGURALesko rozpoczął około 1995 roku w zespole Rapscalion X. Formację tworzyli ponadto Kaczor, Kuk i Orzech. Wkrótce potem w niezmienionym składzie muzycy przyjęli nową nazwę – Killaz Group. Cztery lata później grupa nawiązała współpracę z wytwórnią muzyczną Camey Studio nakładem której ukazała się kompilacja różnych wykonawców Robię swoje. Na wydawnictwie ukazał się utwór Killaz Group zatytułowany „Hardkor”. Również w 1998 roku nakładem własnym został wydany pierwszy album grupy zatytułowany Prawdziwość dla gry. W 2001 roku nakładem Blend Records ukazał się singel Killaz Group pt. Zjednoczone Emiraty Poznańskie zawierający kompozycję powstałą we współpracy z Magierą. Rok później ponownie nakładem Blend Records został wydany drugim album pt. Nokaut.

W międzyczasie donGURALesko przygotowywał kompozycje na debiutancki album. Płytę zwiastował wydany w 2002 roku singel pt. „Co to za miejsce?” na którym w tytułowym utworze gościnnie wystąpił DJ Haem. Pierwszy album rapera zatytułowany Opowieści z betonowego lasu ukazał się w grudniu. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in. Shellerini, Koni, Kaczor i Waldemar „Wall-E” Kasta. Wkrótce potem donGURALesko dołączył do formacji Wall-E`go pod nazwą K.A.S.T.A. 29 listopada 2003 roku ukazał się album grupy z udziałem rapera pt. Kastatomy. Wydawnictwo było promowane piosenkami pt. „1,2,3″ i „Rzucam”. 14 lutego 2005 roku nakładem wytwórni muzycznej Wielkie Joł został wydany drugi album solowy rapera pt. Drewnianej małpy rock. Gościnnie na płycie wystąpił m.in. Tede w utworze „Liryczny wandal” i Shellerini w kompozycji „Pią pią”. Natomiast muzykę przygotowali Larwa, Mixer, DJ Haem, Pióro, Kada, DJ 600V, Tabb oraz DJ Kut-O. W kwietniu 2006 roku efektem współpracy donGURALesko i DJ Kosteka został wydany mixtape pt. Jointy, konserwy, muzyka bez przerwy. Płyta została zrealizowana udziałem takich gości jak: Ramona 23, Rafi, RR Brygada, Sido czy ponownie Shellerini. Również w 2006 roku donGURALesko wystąpił gościnnie na płycie popowej wokalistki Katarzyny Klich zatytułowanej Zaproszenie w utworze pt. „Kto uratuje”.

W 2007 roku raper podjął współpracę z producentem muzycznym Mateuszem „Matheo” Schmidtem z którym nagrał wydany 27 kwietnia mixtape Manewry mixtape. Z cyklu janczarskie opowieści. 14 maja po pięciu latach od wydania poprzedniej płyty ukazał się drugi album Killaz Group pt. Operacja kocia karma. Wydawnictwo, które ukazało się nakładem wytwórni 5 Element zawierało m.in. utwory z gościnnym udziałem Smokin Mo’, 4P & Onil czy Tomaszem Mioduszewskim znanym jako Miodu. 23 czerwca 2008 roku ukazał się trzeci album solowy DonGURALesko pt. El Polako. Cieszące się popularnością wydawnictwo dotarło do 9. miejsca listy OLiS w Polsce. Gościnnie na płycie wystąpili Wunder, Mechanic, S.P.O. The Hud Comanche, Tee, Kamil i Rafi. Ponadto w ramach promocji raper dał ponad 150 koncertów w Polsce, zarówno w klubach jak i podczas festiwali. W 2009 roku na podstawie pomysłu DonGURALesko powstała wytwórnia muzyczna Szpadyzor Records. 1 lipca został wydany drugi mixtape DonGURALesko i Matheo pt. Inwazja porywaczy ciał. Gościnnie na płycie wystąpili m.in. Tede, Grubson oraz Pezet. W ramach promocji wydawnictwa został zrealizowany teledysk do utworu „Idziemy po swoje” zrealizowany przez wrocławską wytwórnię filmową Grupa 13. W lutym 2010 roku raper został wybrany artystą roku w plebiscycie Podsumowanie 2009 serwisu poznanskirap.com. W maju 2010 roku w Chicago donGURALesko i Matheo z pomocą DJ Kokieta i Crystal Laiuene nagrali singla pt. „Synku jestem w budynku 2″. 11 czerwca 2010 roku odbyła się premiera nowej płyty Gurala pt. Totem leśnych ludzi. 26 listopada 2011 roku ukazał się piąty album studyjny rapera zatytułowany Zaklinacz deszczu. W roku 2012 z kolei ukazał się najnowszy album studyjny „Projekt: Jeden Z Życia Moment”, promowany przez szereg singli i teledysków.

donGURALesko prowadzi także własną firmę odzieżową EL POLAKO oraz telewizje internetową DziadziorTV, w ramach której tworzony jest popularny program FOLLOW THE RABBIT TV, będący, jak mówi sam Gural wentylem bezpieczeństwa, spuszczającym ciśnienie z nadętej „rap branży”.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.