Biletomat Imprezy Moonshine 10 Years x Dub Club

Imprezy: Moonshine 10 Years x Dub Club

Bilety na imprezę

Moonshine 10 Years x Dub Club

termin

Pt, 12 kwietnia 2019 godz. 21:00

miejsce

Protokultura
Niterów 29B, 80-863 Gdańsk

organizator

MASH-UP

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 12 lut 2019 11:50

20 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 26 mar 2019 23:59

30 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 12 kwi 2019 16:00

35 PLN

Wyprzedane 

📄Moonshine 10 Years x Dub Club - Miniman, Radikal Guru, Bukkha

Radikal Guru, Miniman (live) (FR), Bukkha (USA/ESP), Mowty Mahlyka (Dark Angel) (UK), Baptiste (FR), Mack, Pandadread Sound System

 

Na 26 edycji cyklu Dub Club Trójmiasto, która odbędzie się w gdańskim klubie Protokultura, zaprezentujemy showcase polskiego labelu Moonshine Recordings, w składzie: Radikal Guru, Miniman (live), Bukkha, Mowty Mahlyka aka Dark Angel, Baptiste, Mack oraz Pandadread Sound System.

Ciężko uwierzyć, że minęło już 10 lat od momentu wydania pierwszej płyty z logiem Moonshine Recordings. Nasz lokalny (Gdyński) label, który w 2009 roku powstał wyłącznie dla zabawy, początkowo bez większych planów wydawniczych, obecnie ma w swoim katalogu ponad 60 płyt winylowych z udziałem około 50 muzyków i wokalistów z całego świata, w tym z tak odległych zakątków globu jak Jamajka, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia czy Brazylia. Serdecznie zapraszamy na muzyczną ucztę przygotowaną przez artystów ściśle związanych z wytwórnią Moonshine Recordings!

MOONSHINE 10 YEARS SHOWCASE:

Radikal Guru
Miniman (live) (FR)
Bukkha (USA/ESP)
Mowty Mahlyka (Dark Angel) (UK)
Baptiste (FR)
Mack
Pandadread Sound System

Nagłośnienie PANDADREAD SOUND SYSTEM
+ WARSZTATY MUZYCZNE
+ STOISKA
+ STREET FOOD

Miejsce: Protokultura, Gdańsk
Start: 21:00
Koniec: 5:00

_______________________________________

RADIKAL GURU czyli Mateusz Miller to urodzony w Kwidzynie producent oraz dj. Jest on jednym z niewielu polskich producentów muzyki dub i dubstep rozpoznawalnych na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, uk dub oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu wzbudza szerokie zainteresowanie w bardzo rożnych kręgach muzycznych. Początkowo eksperymentował z muzyką Trip-Hop, Asian Underground, Drum n Bass i Jungle a w 2005 powstało jego pierwsze demo "The East-West Connection" na którym połączył te style. Przebywał wtedy w Cork w Irlandii, gdzie jego muzyka spotkała się z dużym zainteresowaniem. W międzyczasie w produkcjach RG zaczęło pojawiad się coraz więcej wpływów muzyki Dub i Dubstep. W 2008 zdobył szersze grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Z-Audio/Dubbed Out Records serii winylowych singli, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. Jego kompozycje zostały docenione przez opiniotwórcze audycje radiowe i grane m.in. przez BBC Asian Network, Polskie Radio, Sub Fm, Rinse FM. Energiczne sety Radikal Guru cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności a rosnąca popularnośd przełożyła się na setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie a także w USA, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Rosji, RPA oraz Kenii. Od 2009 roku Radikal Guru współpracuje z polską wytwórnią Moonshine Recordings, nakładem której wydał trzy świetnie odebrane długogrające albumy oraz kilka singli winylowych. W studiu współpracował z wokalistami z najwyższej półki m.in. Earl 16, Solo Banton, El Fata, Cian Finn, Echo Ranks czy Dan Man.

http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial
http://www.radikalguru.com/

_______________________________________

MINIMAN jest pionierem, legendą dubu we Francji oraz pierwszym producentem, który sprawił że francuski dub przekroczył granice kraju, w szczególności granicę z Wielką Brytanią, która królowała wówczas na globalnej scenie dub. Jego pierwsze produkcje zrewolucjonizowały scenę i Miniman szybko stał się kluczowym jej graczem. W latach dziewięćdziesiątych we Francji stworzył zupełnie nowy styl prezentacji muzyki dub na żywo, a to za sprawą korzystania podczas występów z maszyn perkusyjnych i syntezatorów. Jest z wykształcenia pianistą, a jego głęboka wiedza na tematy związane z teorią muzyki oraz klasyczna edukacja pozwalają mu tworzyć wysoce melodyjne produkcje, które łączą wizjonerski i duchowy dub, związany z kulturą steppers, wzbogacony bezlitosnymi rytmami i hipnotycznym basem. Kulturowe połączenie klasyki z korzeniami i muzyką cyfrową tworzy unikalne wrażenie, które przyciąga zarówno underground’owych jak i mainstream’owych odbiorców. Rok 2019 będzie zdecydowanie rokiem Miniman’a! W listopadzie nakładem Moonshine Recordings ukazał się jego piąty długogrający album ‘Digital Harmonies’, który miał swoją premierę na znanym francuskim festiwalu Telerama. 20 lat po swoim muzycznym debiucie, Miniman jest pełen energii i inspiracji, gotowy na nowe wyzwania muzycznego świata.

https://www.facebook.com/minimandubwise
https://soundcloud.com/minimandub

_______________________________________

BUKKHA to producent pochodzący z amerykańskiego Lafayette w Louisianie, który przygodę z produkcją muzyki dub zaczął w 2007 roku. Niespełna dwa lata później ukazała się jego debiutancka płyta winylowa na labetu Dubbed Out, gdzie na stronie B znalazł się remiks Radikal Guru. Doceniany za niezwykle energetyczne sety był liderem na scenie Dub rejonów zatoki meksykańskiej do 2015 roku, kiedy to przeniósł się do Hiszpanii, gdzie obecnie rezyduje. Bukkha (Evert Christoff) na poważnie zainteresował się muzyką w wieku 11 lat, kiedy to zaczął grać na gitarze i basie. Wychował się na dźwiękach bardzo różnorodnych artystów od Luke’a Vibert’a przed Madlib’a aż po Billy Holiday, co miało ogromny wpływ na unikalny i wszechstronny styl, który charakteryzuje go obecnie. 

Liczba wydanych przez niego płyt jest już dość imponująca, a z roku na rok rośnie w zastraszającym tempie. Do tej pory wydawał dla takich labeli jak Moonshine, Dub-Stuy, ZamZam Sounds, Green King Cuts, Infernal Sounds, Tribe84 oraz War. W najbliższych miesiącach do tej listy dołączy jeszcze kilka najbardziej cenionych labeli na scenie. Bukkha jest znany ze znakomitych remiksów, które przygotowywał dla takich artystów jak Roommate, Radikal Guru, Tuff and Powa, Danny Scrilla, Jojo Mac i wielu innych. Jego muzyka jest chętnie grana i wspierana przez takie nazwiska jak Mala, J:Kenzo, N-Type, Channel One Sound System, Radikal Guru, Numa Crew i wielu wielu innych. Ze swoją muzyką oprócz Europy odwiedził m.in. Stany Zjednoczone, Kanadę, a w najbliższych miesiącach szykuje trasę po Ameryce Centralnej, Południowej i po Australii. Występ na Dub Club Trójmiasto będzie jego pierwszą wizytą w Polsce.

https://www.facebook.com/bukkhaspace/
https://soundcloud.com/bukkhaspace

_______________________________________

MOWTY MAHLYKA, który do niedawna znany był jako DARK ANGEL jest wschodząca gwiazdą na brytyjskiej scenie muzyki reggae i dub. Ma na swoim koncie kilka solidnych wydawnictw płytowych dla takich producentów i labeli jak Roots Garden, Foundation Sounds, Nick Manasseh, Danny T and Tradesman, Scotch Bonnet Records, Moonshine Recordings, JStar, Dub Conductor, Sir Troyan, United Forces Of Dub, Spectacular Recordings oraz Earthikal Tower Records. Jego produkcje wspierają pionierzy tacy jak Jah Shaka, David Rodigan czy Mungo’s Hi Fi. Jest znakomitym przykładem prawdziwego artysty, który dzięki swojej otwartości i różnorodności styli jakimi operuje ma wiele do zaoferowania miłośnikom muzyki reggae na całym świecie. 

https://www.facebook.com/mowtymahlyka11/
https://soundcloud.com/mowtymahlyka11

_______________________________________

BAPTISTE to MC z ponad 20 letnim doświadczeniem w niszczeniu scen i paleniu mikrofonów. Pochodzący z Normandii we Francji Baptiste, swoją muzyczną podróż jako wokalista oraz frontman rozpoczął w roku 2000, poprzez wydanie 5 utworów razem z Kanka i Oliva z Blackboard Jungle na świetnie odebranym albumie ‘Every Night Is Dub’. To wydarzenie wystrzeliło Baptiste’a na zupełnie nowy poziom rozpoznawalności, zarówno w jego rodzinnej Francji jak i całej Europie, oraz zaowocowało wydaniem kilku płyt winylowych w różnych wytwórniach na początku XXI stulecia. W tamtych czasach Baptiste dzielił scenę z takimi artystami jak Lee ‘Scratch’ Perry , Mad Professor, Asian Dub Foundation, Freestylers, Plastician i wielu innych ze sceny reggae / dub, był także MC dla wielu producentów muzyki drum & bass i jungle jak Subfocus, Erb N Dub, Aphrodite, Distorted Minds, Coco Back 2 basics. Po pierwszej trasie koncertowej w Azji w 2010 roku, przeniósł się do Australii, gdzie stał się aktywistą na rodzącej się lokalnej scenie sound systemowej. Na miejscu współpracował z takimi producentami jak DLR, Monkey Mark, Mista Savona oraz Sekkleman, z którym to wydał 2 świetnie odebrane single na Moonshine Recordings. W 2014 roku osiadł w Byron Bay, gdzie wspólnie z Oren Selekta założył kolektyw 4’20 Sound, z którym wydawał kolejne płyty i współtworzył największe w Australii cykliczne wydarzenie reggae / dub. Był oficjalnym MC podczas australijskich tras koncertowych dla takich artystów jak Zion Train, Radikal Guru oraz Benny Page. W 2018 roku wraz z Radikal Guru i Sekkleman’em brał udział w dwóch projektach wydawniczych Moonshine Recordings oraz przeniósł się na stałe do Europy. Ma wiele planów koncertowo wydawniczych na nadchodzące miesiące i lata więc koniecznie obserwujcie jego poczynania.

https://www.facebook.com/Baptiste-Deejay-260179531516070/

_______________________________________

PANDADREAD SOUND SYSTEM od ponad dekady stanowią główną siłę napędową sceny dubowej na Pomorzu, a ich regularne imprezy w Trójmieście zawsze gromadzą setki ludzi. Podstawowym składem osobowym sound systemu są bratrat i DHS. Razem tworzą klasyczny dla sound systemów duet – selektor/operator i deejay. bratrat odpowiedzialny jest za brzmienie systemu, dźwiękowe efekty specjalne oraz selekcję muzyki, DHS natomiast „ujeżdża” instrumentalne wersje numerów i dba o kontakt z publicznością przy pomocy mikrofonu. Po latach grania po klubach, w 2009 roku po raz pierwszy zagrali na własnym, mozolnie konstruowanym sound systemie. Muzyka, którą można usłyszeć na sesjach z udziałem Pandadread Sound System to przekrój muzyki jamajskiej od lat 70-tych do 90-tych ubiegłego wieku oraz jej współczesne, taneczne, elektroniczne mutacje, głównie z Wielkiej Brytanii i Europy. Ich ulubionym nośnikiem dźwięku jest nieśmiertelna płyta winylowa.

Pandadread Sound System w latach 2006 – 2010 byli rezydentami sopockiej Papryki, gdzie w ramach autorskiego cyklu Dub_Sesja integrowali trójmiejskie środowisko skupione wokół muzyki wywodzącej się z Karaibów. Od 2010 roku są gospodarzami cyklicznych sesji sound systemowych Dub Mass, od 2013 współorganizują cykl Dub Club Trójmiasto. Realizując bliską im ideę D.I.Y. (zrób to sam), samodzielnie i niezależnie od zewnętrznych subsydiów zorganizowali dotychczas setki imprez, koncertów i sesji sound systemowych, aktywnie promując swoją muzykę i współpracujących z nimi artystów. W grudniu 2017 roku, we współpracy z londyńskim studio Lionz Den i dystrybutorem Tribe84 Records, ukazał się winylowy singiel z labelem Pandadread. Dzięki wytrwałej pracy, licznym kooperacjom i wysokiej jakości organizowanych przez siebie wydarzeń, są już dobrze rozpoznawalni w środowisku. Owocuje to wieloma zaproszeniami na występy w Polsce, a także zagranicą.

https://www.facebook.com/pandadread
https://soundcloud.com/pandadread
https://talawa.fr/search/pandadread

_______________________________________

MACK to trójmiejski dj i promotor, który od ponad dekady działa aktywnie na polskiej scenie undergroundowej muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył wytwórnię Moonshine Recordings, która między innymi za sprawą wydawnictw takich artystów jak Radikal Guru, RSD, DJ Madd czy 6Blocc zyskała spore uznanie na całym świecie. Katalog labelu liczy już ponad 50 wydawnictw winylowych z udziałem producentów i wokalistów z najodleglejszych zakątków globu jak Nowa Zelandia, Australia, Brazylia czy USA. 

http://www.moonshine-recordings.com/
https://www.mixcloud.com/Moonshine_Recordings/
https://soundcloud.com/moonshine-recordings
https://www.facebook.com/Moonshine.Rec/
https://www.mash-up.pl/

_______________________________________

Współpraca i patronaty:

http://www.protokultura.pl/
http://www.mash-up.pl
http://www.moonshine-recordings.com
http://www.trojmiasto.pl
http://www.toksyna.fm
https://www.lokaah.pl
https://www.facebook.com/projektowa.sopot
https://www.biletomat.pl

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

 

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie