Biletomat Imprezy Pierwszy Śląski Salon Ambientu

Imprezy: Pierwszy Śląski Salon Ambientu

Bilety na imprezę

Pierwszy Śląski Salon Ambientu

termin

Nd, 31 stycznia 2016 godz. 19:00

miejsce

Prepar
ul. Mariacka 31, 40-014 Katowice

organizator

Prepar

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Nd, 31 sty 2016 16:00

10 PLN

Wyprzedane 

📄Ambient w klubie Prepar

Grzegorz Bojanek live
GAAP KVLT live
RUUR live
Dtekk DJ set

Jeśli stawiać krok to nigdy wstecz. Dlatego dziesiąty Salon Ambientu odbędzie się w Katowicach. Tam również nie dajemy zgody muzyce radiowej na sączenie się w tle – to jest bowiem zadanie ambientu. Zupełnie na przekór, wysuwamy go na pierwszy plan. Soniczne eksperymenty czołowych postaci polskiej sceny – Grzegorza Bojanka i Gaap Kvlta, niesamowity i kompletny koncert RUUR oraz winylowy set inicjatora „Salonów” – Dtekka dają dobrą podstawę by ruszyć się w niedzielny wieczór na wysiłek umysłowy w relaksującej atmosferze. Spotkajmy się zatem w rezonującej dobrą energią przestrzeni Preparu. Spotkajmy się w poszanowaniu dla muzyki i najlepszego sposobu na jej odbiór – ciszy.

Dla optymalnych wrażeń zabierzcie ze sobą koc i / lub poduszkę!

GRZEGORZ BOJANEK to artysta dźwięku i muzyk, który w swej twórczości konsekwentnie łączy kompozycje będące kombinacją nowoczesnych melodii i szumów z nagraniami terenowymi i elektroakustycznymi oraz tradycyjnymi instrumentami.. Współpracował z wieloma artystami z USA, Kanady i Chin. Grzegorz Bojanek jest również jednym z najlepszych przedsiębiorców muzycznych z Polski. Od 2007 roku jest koordynatorem lokalnym scen Warsaw Electronic Festival. Jest również współzałożycielem chińsko-polskiego projekt ChoP koncentrującego się na wielokulturowej współpracy. Jego występom towarzyszą wizualizacje odzwierciedlające motyw podróży, który jest bardzo ważny w jego postrzeganiu świata.
http://bojanek.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/bojanek.sound

GAAP KVLT - tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań. Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta “Inconnu” i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. Debiutancki album artysty bez twarzy znanego jako Gaap Kvlt nosi tytuł “Void”.
http://www.facebook.com/GAAPKVLT
http://soundcloud.com/gaapkvlt

RUUR - to eklektyczna synteza ekspresji trzech różnych osobowości, z których każda wyraża się w odrębnym języku przyjmującym nieprzewidywalne formy podczas występów na żywo. Karol Chinaski, Jan Michalec, Karol Grabiec - ta trójka luminarzy przyjęła paradygmat jednej historii. Swoje osobiste, odmienne podejścia do tworzenia muzyki oddaje przedefiniowaniu zarówno przed i jak po każdym ze swoich występów. Jednym z celów projektu uczyniono odkrycie możliwości kryjących się w muzycznej elektronice, w jej przestrzennej, entropicznej odmianie scalonej z dronowymi, transowymi pulsacjami, improwizacją plastycznej trąbki w tle rozedrganych często wyłamujących się poza ramy korespondencji obrazów.
http://www.facebook.com/ruur.live
http://vimeo.com/104428531

DTEKK to człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco, italo i ambientu. Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię. Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, organizatorem i strategiem, jak również dyrektorem programowym. Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Ambient Park, Secret Location, Salon Ambientu i Kitsch’n’Electricity, które, zgodnie z najważniejszym dla niego założeniem, odbywają się przede wszystkim w Białymstoku i rozwijają tamtejszą scenę.
http://www.facebook.com/dtekkPL
http://www.mixcloud.com/dtekk1

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK