Biletomat Imprezy Poznań POZDRO TECHNO PARTY: DJ T-1000 a.k.a. ALAN OLDHAM (Tresor / Detroit)

Imprezy:  POZDRO TECHNO PARTY: DJ T-1000 a.k.a. ALAN OLDHAM (Tresor / Detroit)

Bilety na imprezę

POZDRO TECHNO PARTY: DJ T-1000 a.k.a. ALAN OLDHAM (Tresor / Detroit)

termin

Pt, 27 marca 2015 godz. 22:00

miejsce

Oczy
ul. Dominikańska 7a, 61-762 Poznań

organizator

Oczy

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
Czw, 26 mar 2015 23:59

15 PLN

Wyprzedane


Standard

II Pula

dostępna do
Pt, 27 mar 2015 17:00

20 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Legenda Techno w poznańskim klubie Oczy

Techno. Z czym Ci się kojarzy? Nie lubisz techno? Wiesz co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? A może po prostu mylisz tą muzykę z czymś innym? Techno to jedno z najbardziej zdewaluowanych pojęć w nowoczesnej muzyce; Poprzez narastające przez lata błędne skojarzenia i stereotypy ten gatunek muzyczny wiele stracił w oczach potencjalnych odbiorców. Nie stracił jednak swoich wiernych słuchaczy. Techno rozwija się i pozostaje w podziemiu, w sercach tych, którzy je rozumieją. Nie przeszkadza Ci to jednak zobaczyć czy dobrze sobie je wyobrażasz, czy to, co dotychczas uważałeś za techno rzeczywiście nim było. Techno to muzyka pełna klimatu, energii i finezji – muzyka z duszą. Duszą wszystkich ją tworzących, słuchających i wspierających. Technosoul.

Headlinerem tej imprezy jest DJ T-1000 a.k.a. Alan Oldham, który urodził się w Detroit, obecnie urzęduje w Berlinie i Chicago. Jest nie tylko właścicielem takich wytwórni jak Pure Sonik i Generator, ale również producentem wydającym w Tresor Berlin oraz międzynarodowym weteranem muzyki techno.

Oldham to światowej sławy DJ, nadal trzymający się podziemnych korzeni. Występował na takich festiwalach jak Love Parade (DE), Awakenings (NL), E-Troit Festival (NL) i Movement (USA). Jest rezydentem w klubie Tresor (DE) i Moog (ES).

Ten niezwykle utalentowany artysta również przeprowadzili serię wyprzedanych imprez w Paryżu, Amsterdamie, Los Angeles, Berlinie i Barcelonie. Teraz przychodzi czas na Poznań!

--------------------
BIOGRAFIA
--------------------

Alan Oldham znany także jako DJ T-1000 (nazwa z filmu "Terminator") odgrywał ważną role na scenie Detroit techno już od końca lat 80-tych, kiedy to (w latach 1987-1992) prowadził program radiowy Fast Forward. Tutaj swoje pierwsze, często jeszcze nie wydane materiały prezentowali tacy wykonawcy jak Derrick May, Carl Craig czy Kenny Larkin. Sety Alana prezentowane w radiu pozwoliły go poznać jako znakomitego dj'a.

W 1992 roku uwagę na jego umiejętności zwróciło Underground Resistance tak, ze na pewien czas podczas tournee grupy zastąpił Jeffa Millsa. Nowe doświadczenia pozwoliły Oldhamowi zalozyć label Generator, który jako jeden z pierwszych znalazł się w szeregach kolektywu Submerge. Wytwórnia szybko swoim zasięgiem wyszła poza Detroit, a w pozycjach wydawniczych znalazły się nagrania Dave Clarka i Woody McBridge'a. Wkrótce tez Oldham zaczął wydawać własną muzykę. Przy jej tworzeniu często korzystał z doświadczeń własnej audycji radiowej. W związku z czym odwoływał się on nie tylko do czystego techno ale również uwzględniał hip-hop, industrial, elektroniczny pop, a nawet punk. Podobnie szeroki zakres muzyczny obejmują jego sety dj-skie.

W 1996 roku mając kłopoty z prowadzeniem dużej wytwórni, zamknął Generatora i poświęcił się znacznie mniejszemu projektowi - Pure Sonic. Tutaj pod pseudonimem T-1000 zaczął nagrywać mocne minimalistyczne techno, dobrze sprawdzające się na klubowych parkietach. Pod koniec lat 90-tych rozpoczął również współpracę z europejskim labelem Tresor, nakładem którego ukazał się album "Progress" obejmujący materiał zbliżony do produkcji nagrywanych dla Pure Sonic.

Warto także pamiętać, że Oldham to nie tylko muzyk i DJ lecz również grafik i autor bardzo dobrych komiksów. Już od 1987 roku tworzył i samemu wydawał serie czarno-bialych komiksów "Johnny Gambit". Talent plastyczny został dostrzeżony przez wydawnictwa muzyczne, a jego prace były wykorzystywane przez Transmat i Astralwerks. Alan Oldham jest odpowiedzialny za cala oryginalna oprawę graficzną - komiksy, okładki płyt i site internetowy label’a Djax Up. W planach ma również wydawanie komiksów w sublabelu Pure Sonic oraz połączenie komiksowej grafiki wideo z muzyka techno.

--------------------
LINE UP
--------------------

* DJ T-1000 a.k.a. Alan Oldham (Tresor Records, Pure Sonik Records / Detroit)
www.alanoldham.com
www.puresonikrecords.net
www.twitter.com/alan_oldham
www.youtube.com/PureSonikTV

* Dtekk (Technosoul / Original Source Up To Date Festival w Białymstoku)
http://mixcloud.com/dtekk1
http://www.technosoul.pl/
http://www.uptodate.pl/

* Essence (Technosoul / Original Source Up To Date)

* Sen (Sin b2b Gem) (Analogen / Technosoul /WTB)
http://soundcloud.com/analogenpodcast
https://soundcloud.com/sandyyacoob/gem-technosoul-metro-after
https://soundcloud.com/underground_perception/gem-technosoul-detroit-mix

Zamów Bilety już teraz na Biletomat.pl

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK