Biletomat Inne Sven Marquardt „Rooms”

Inne: Sven Marquardt „Rooms”

Bilety na

Sven Marquardt „Rooms”

termin

Pon, 04 września 2017 godz. 14:00

miejsce

Smolna
ul. Smolna 38, 00-375 Warszawa

organizator

Smolna

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 09 wrz 2017 18:00

10 PLN

Wyprzedane

 

📄Wystawa Svena Marquardta w Smolnej!

Kiedy: 4-9 września 2017 14:00 - 20:00

"Każde zdjęcie Svena Marquardta jest jak zapowiedź nadejścia jesieni" kiedyś trafnie zauważył Christoph Tannert, dyrektor artystyczny berlińskiego Künstlerhaus Bethanien. Twórczość Marquardta łączy surową formę i czystość obrazu z posępną nietrwałością; zachwyca połączeniem lekkości, surowości i dramatycznej sztuki monochromatycznego kontrastu, o czym przekonacie się po wizycie na Smolnej.

Urodzony w 1962 r. w Berlinie Wschodnim Sven Marquardt od połowy lat osiemdziesiątych był istotną postacią środowiska punkowców i artystycznej Nowej Fali powstałej w słynnej dzielnicy Prenzlauer Berg. Z upadkiem Muru Berlińskiego Sven Marquardt zawiesił swoją artystyczną karierę i skupił się na rozwijającej się scenie elektronicznej w nowo zjednoczonym mieście. Od 2007 r. jest głęboko zaangażowany w wizualną stronę wytwórni Ostgut Ton. W 2010 r. wydał książkę „Przeszłość przyszłość”, a w następnych latach „Zbawiciel i Skryta dzikość”. W 2014 r. opublikował autobiografię „Noc jest życiem” (w Polsce opublikowana w 2016 r. przez wydawnictwo Fundacja Kultural Kolektiv).

Dzisiaj Marquardt jest uważany za jedynego artystę ze wschodniego Berlina, którego twórczość nawiązuje do wizualnych tradycji Arno Fischer i Sibylle Bergemann. Równocześnie artysta jest głęboko zaangażowany w fotografię mody. To połączenie zaowocowało z jednej strony współpracą z największymi markami jak Hugo Boss czy Levis, a z drugiej strony z Instytutem Goethego.

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK