Biletomat Jazz 100nka Gralak

Jazz: 100nka Gralak

Bilety na Jazz

100nka Gralak

termin

Nd, 16 października 2022 godz. 21:00

miejsce

JAZBAR Muchowiec
Francuska 263, 40-506 Katowice

organizator

More Music Agency

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.

 

📄Kup bilet na 100nka Gralak 16 października w Katowicach!

100nka Gralak


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

Początki zespołu sięgają 2004 roku i były inicjatywą perkusisty Przemka Borowieckiego. Trio zafascynowane radykalną improwizacją wyrusza w kilkumiesięczną podróż po Skandynawii.
Niedługo 
po powrocie debiutują u boku „ Robotobibok” na festiwalu „Zdaerzenia” w Lublinie, prezentując cieszący się uznaniem krytyków debiutancki album z gościnnym udziałem Mikołaja Trzaski.
To i kolejne 
dwa wydawnictwa ukazały się w wyniku zainteresowania zespołem prestiżowej wytwórni NOT TWO.

Od tej pory 100nka regularnie koncertuje, współtworzy projekty, nagrywa kolejne albumy, bierze udział w istotnych festiwalach kontynentu, a videoclip 100nki otrzymuje nagrodę specjalną
podczas Yach Film 
w 2008 roku.

Trio nawiązuje współpracę z ikoną polskiej trąbki Antonim Gralakiem czego konsekwencją jest drugi, dwupłytowy album oraz współpraca z autorskim zespołem Antoniego „GRAAL”.
Od tej pory 
postać Ziuta Gralaka często pojawia się w historii 100nki. Trio zyskuje coraz większe uznanie i śmiało nawiązuje muzyczne relacje z artystami z całego świata.
Zwieńczone kolejnym albumem trzy 
międzynarodowe trasy z nowojorskim trębaczem Herbem Robertsonem pieczętują ten istotny okres w historii zespołu.

W wyniku kolaboracji z artystami różnych gatunków 100nka podejmuje kilkunastoletnią współpracę z legendą polskiego hip hopu, członkiem grupy Kaliber 44, Marcinem Martenem (Abradab),
biorąc udział w kilku jego kolejnych płytach. Aktywni głównie poza granicami kraju oraz uprawianego stylu muzycy „powracają” w 2012 r. z czwartą już płytą.

W grudniu 2014 roku z inicjatywy gitarzysty Tomka Lesia odbywa się pierwszy Festiwal Form Radykalnie Improwizowanych, podczas którego 100nka celebruje swoje 10-cio lecie, a gośćmi
specjalnymi są europejscy artyści, improwizatorzy zrzeszeni przez fundację Limmitationes. Fundacja ta zainicjowała współpracę 100nki z Tomaszem Stańko, w wyniku której muzycy podjęli trasę po Europie
oraz Japonii. Niestety plany pokrzyżowała nagła choroba i śmierć artysty. W planach pozostaje jednak wspólne wydawnictwo koncertowe z festiwalu w Austrii z 2017 roku.

Obecnie zespół wspólnie z Antonim Ziutem Gralakiem szykuje swój piąty z kolei album autorski, nagrany rzadką dziś metodą w Obuh Studio (Rogalów), przy użyciu taśm, technik oraz autentycznego
sprzętu analogowej epoki lat sześćdziesiątych.

Skład zespołu:

Antoni Ziut Gralak - trąbka
Adam Stodolski - kontrabas
Tomasz Leś - gitara
Przemysław Borowiecki – perkusja

ANTONI GRALAK

trębacz, kompozytor, producent muzyczny, od lat uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych polskich muzyków. Swoją trąbką nadał szlif najważniejszej ścieżce polskiego off jazzu lat 80-tych.
Nazwisko Gralaka odsyła do legendarnych formacji: Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo, pomiędzynarodową formację Universal Supersession.
Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, którą zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych.
Ceniony muzyk sesyjny. Współpracuje z czołówką sceny jazzowej i gwiazdami pop. Nagrywa muzykę filmową i teatralną. Jego twórczość jest wielowątkowa. Dociera do szerokiego
grona odbiorców współczesnej muzyki improwizowanej.

Prowadzi dwa autorskie projekty Graal i YeShe

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl! 

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie

Wydarzenia Przeniesione