Biletomat Jazz 9 LAJ: MYRCZEK & TOMASZEWSKI BAND: ZAUCHA / KINGA GŁYK TRIO

Jazz: 9 LAJ: MYRCZEK & TOMASZEWSKI BAND: ZAUCHA / KINGA GŁYK TRIO

Bilety na Jazz

9 LAJ: MYRCZEK & TOMASZEWSKI BAND: ZAUCHA / KINGA GŁYK TRIO

termin

Czw, 11 sierpnia 2016 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 11 sie 2016 16:00

35 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
Czw, 11 sie 2016 16:00

25 PLN

Wyprzedane


Karnet

Karnet

dostępna do
Czw, 11 sie 2016 16:00

150 PLN

Wyprzedane

Karnet

Karnet

dostępna do
Czw, 11 sie 2016 16:00

140 PLN

Wyprzedane 

📄WIECZÓR Z PIOSENKAMI ANDRZEJA ZAUCHY

MYRCZEK & TOMASZEWSKI BAND: ZAUCHA / KINGA GŁYK TRIO

CZĘŚĆ I: KINGA GŁYK TRIO
CZĘŚĆ II: MYRCZEK I TOMASZEWSKI BAND

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Bilet wstępu na dzień w cenie 25 zł (ulgowy), 35 zł (normalny) - obowiązuje na wszystkie wydarzenia danego dnia; bilet w cenie 25 zł nie obowiązuje na dzień 14.07.
Bilet wstępu na koncerty w dniu 14 lipca (Pharaoh Sanders Quartet, Marek Pospieszalski Quartet) w cenie 50 zł (ulgowy), 60 zł (normalny).

Karnet na całą Akademię w cenie 140 zł (ulgowy), 150 zł (normalny)

Godz. 19 - część I
Godz. 20.15 - przerwa
Godz. 20.30 - część II

Część I: Kinga Głyk Trio

Kinga Głyk 19 letnia, jedyna w Polsce gitarzystka basowa, prowadząca własny jazzowo-bluesowo-funkowy zespół.Stała się odkryciem krajowej sceny za sprawą debiutanckiego albumu „Rejestracja”.

Mimo młodego wieku muzykowała już z takimi artystami, jak: Junior Robinson, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Anthimos Apostolis, Arek Skolik, Paweł Tomaszewski, Piotr Wyleżoł, Joachim Mencel i wielu innych.

Światowej sławy pianista Adam Makowicz powiedział o niej: „Jej muzyczne zdolności już dzisiaj pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu”.

W 2015 w ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana w kategoriach: „Nowa nadzieja”, „Gitara basowa”, „Odkrycie roku”.

W lutym 2016 Kinga nagrała swoją drugą autorską CD LIVE.
Część II: Myrczek i Tomaszewski Band

Podczas sierpniowego wieczoru festiwalowego będziemy wspominać kultową postać polskiej wokalistyki – Andrzeja Zauchę. Niewyobrażalny talent, ciepły, miły człowiek, wielki profesjonalista - tak o muzyku wypowiadali się po jego tragicznej śmierci przyjaciele z estrady.

Andrzej Zaucha świetnie czuł się w estetyce jazzowej, popowej, soulowej, potrafił grać na perkusji i saksofonie. A wszystkiego nauczył się sam. Podobno za saksofon Zaucha chwycił, ponieważ nadarzyła się okazja towarzyszenia pewnemu zespołowi w koncertach zagranicznych. Na opanowanie instrumentu miał sześć tygodni. Wystarczyło. Zaucha wywiązał się ze zlecenia znakomicie.

Piosenki Zauchy śpiewała cała Polska. Tym razem zaśpiewa je wraz z zaproszonymi artystami łódzka publiczność. Do projektu organizatorzy festiwalu zaprosili wschodzącą gwiazdę wokalistyki jazzowej – Wojciecha Myrczka.
Myrczek jest laureatem wielu nagród krajowych i zagranicznych, w tym I miejsca i nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition (Szwajcaria), Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa 2010 (Bielsko-Biała), Jazz Voices 2011 (Litwa) oraz Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych 2007 (Zamość).

Wydał dwa albumy studyjne: „We’ll Be Together Again” w 2010 roku oraz „Love Revisited”, który miesięcznik „Jazz Press” nagrodził trzecim miejscem w kategorii Najlepszy Polski Jazzowy Album Roku 2014.

Jego styl cechuje z jednej strony przywiązanie i szacunek do jazzowej tradycji, z drugiej nowoczesne, instrumentalne podejście do ludzkiego głosu. W ankiecie pisma „Jazz Forum” zajął drugie miejsce w kategorii Wokalista Jazzowy Roku 2014.

Niełatwo jest wejść w buty takiej legendy jak Andrzej Zaucha. Organizatorzy postawili jednak na młodego wokalistę, który już odnosi międzynarodowe sukcesy. Aranżacje utworów przygotuje pianista i kompozytor na co dzień współpracujący z Myrczkiem – Paweł Tomaszewski.

Tomaszewski jest pianistą, kompozytorem, aranżerem i producentem, a także wykładowcą w Instytucie Jazzu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest absolwentem tej uczelni z wykształceniem w dwóch fakultetach: fortepian oraz kompozycja i aranżacja.

Zdobył Grand Prix oraz nagrody indywidualne wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce, jak Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Standardów Jazzowych, Krokus Jazz Festival.

W 2009 r. zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk w kategorii „Jazzowy Debiut Roku” za płytę „Dedication” z Kwartetem Grzegorza Nagórskiego.

Będzie to następny projekt stworzony specjalnie na dziewiątą edycję Letniej Akademii Jazzu, który ma na celu przypomnienie kolejnej legendy polskiego jazzu. Przy Łąkowej 29 wystąpią artyści, którzy cechują się dużą kreatywnością i nowoczesnym podejściem do muzyki i jednocześnie mają wielki szacunek do historii i tradycji.

Przed nami niezwykła premiera, koncert na światowym poziomie, podczas którego artyści przefiltrują dokonania kolejnej polskiej legendy przez swoją świadomość, współczesne inspiracje i nadadzą im nowoczesny kontekst.

Myrczek i Tomaszewski przyjadą do Wytwórni wraz z jedenastoosobowym zespołem. Wykonają oni najciekawsze przeboje Zauchy z różnych lat jego działalności, wszystkie w nowych aranżacjach. Utwory zostały opracowane na duży skład instrumentalny, aby jak najwierniej oddać ich różnorodność stylistyczną. Oprócz samego dostarczenia rozrywki słuchaczom, celem twórców projektu jest również zaprezentowanie jak wszechstronnym i kreatywnym muzykiem był Andrzej Zaucha.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK