Biletomat Jazz Łódź 9 LAJ: PHARAOH SANDERS QUARTET | MAREK POSPIESZALSKI QUARTET

Jazz: 9 LAJ: PHARAOH SANDERS QUARTET | MAREK POSPIESZALSKI QUARTET

Bilety na Jazz

9 LAJ: PHARAOH SANDERS QUARTET | MAREK POSPIESZALSKI QUARTET

termin

Czw, 14 lipca 2016 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
Czw, 14 lip 2016 16:00

60 PLN

Wyprzedane

Standard

I pula

dostępna do
Czw, 14 lip 2016 16:00

50 PLN

Wyprzedane


Karnet

I pula

dostępna do
Czw, 14 lip 2016 16:00

150 PLN

Wyprzedane

Karnet

I pula

dostępna do
Czw, 14 lip 2016 16:00

140 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄LEGENDY ŚWIATOWEGO JAZZU W WYTWÓRNI!

PHARAOH SANDERS QUARTET
MAREK POSPIESZALSKI QUARTET

LEGENDY ŚWIATOWEGO JAZZU
CZĘŚĆ I: MAREK POSPIESZALSKI QUARTET
CZEŚĆ II: PHARAOH SANDERS

Godz. 19 - część I
Godz. 20.15 - przerwa
Godz. 20.30 - część II

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Co roku Letnia Akademia Jazzu prezentuje najważniejszych przedstawicieli muzyki jazzowej z całego świata. Na dziewiątą edycję festiwalu zaprosiliśmy do współpracy legendarnego Pharaoh Sandersa – saksofonistę tenorowego i wybitnego lidera, którego Ornette Coleman nazwał najlepszym saksofonistą tenorowym na świecie. Ten wyjątkowy muzyk zagra podczas drugiej części koncertu 14 lipca. Wieczór gwiazd przy Łąkowej 29 rozpocznie debiutujący kwartet Marka Pospieszalskiego - najbardziej spełnionej nadziei naszego jazzu ostatnich lat.

CZĘŚĆ I: MAREK POSPIESZALSKI QUARTET

Po wielu latach zbierania doświadczeń i inspiracji u innych muzyków Marek Pospieszalski prezentuje autorski projekt, własny obraz muzyki, która czerpie z całego dobrodziejstwa jazzu i muzyki improwizowanej, ale i wszelkich innych kreatywnych gatunków. Przede wszystkim jest w nim duża doza zespołowego grania, które objawia się m.in. w grze fakturami oraz wielopłaszczyznowym prowadzeniu narracji. Melodyczna baza zderza się tu z sonorystyką, to wszystko bez mrugania okiem i chowania się za maską kabaretu. Jest to muzyka szczera, intensywna, odważna i poważna. Do zespołu Pospieszalski zaprosił swojego muzycznego „brata” Maksa Muchę, który jest jednym z najbardziej rozchwytywanych basistów młodego pokolenia w kraju, oraz czołówkę młodych muzyków z berlińskiej sceny, pianistę Eliasa Stemesedera oraz perkusistę Maxa Andrzejewskiego.

Zespół zagra w składzie:
Max Mucha: kontrabas
Max Andrzejewski: perkusja
Elias Stemeseder: fortepian
Marek Pospieszalski: saksofon + klarnet

CZEŚĆ II: PHARAOH SANDERS

Pharaoh Sanders to wielka postać nowojorskiej awangardy, charyzmatyczny głos światowego jazzu. Wyrastał w muzykalnej rodzinie i już jako nastolatek grywał bebop, rhythm’n’blues i free jazz z lokalnymi gwiazdami okolic San Francisco. Od 1961 mieszkał w Nowym Jorku, gdzie przez pierwsze lata zmagał się z trudnościami, walcząc niekiedy o przetrwanie kolejnego dnia i sypiając na stacji metra. W tym czasie grał z licznymi osobistościami free jazzu, jak Sun Ra, Don Cherry, czy Billy Higgins. W 1964 roku rozpoczął bliską współpracę z zespołem Johna Coltrane’a, który przyjął go do swojej formacji jako drugiego tenorzystę. Zespół w tym składzie był jednym z najbardziej kontrowersyjnych w historii jazzu, torujących drogę rozwoju nowej muzyce lat 60., bowiem prezentował niemal pełny przekrój jazzu, od tradycyjnego swingu z harmonią funkcyjną, po ogrom nieregularnych struktur rytmicznych i odurzających harmonii.

Muzyczne ścieżki Pharoah Sandersa plasują go w czołówce spadkobierców Coltrane’a. Po nagraniu z legendarnym saksofonistą dziewięciu wybitnych płyt, wykształcił własny język, odbiegający od anarchistycznej dzikości w kierunku bardziej wysublimowanych brzmień i duchowych poszukiwań, których najlepszym wyrazem jest album Karma (Impulse!, 1969). We własnych zespołach łączy fascynacje swingiem, bebopem, soulem, hip-hopem, fusion, psychodelią, muzyką taneczną, afrykańską i kubańską. Swoją rozpoznawalną technikę gry na instrumentach dętych obejmującą multifony zawdzięcza młodzieńczym doświadczeniom z harmonijką ustną. W dyskografii Sandersa znajdują się nagrania z takimi artystami, jak: Alice Coltrane, McCoy Tyner, Don Cherry, Sun Ra i Ornette Coleman.

Podczas drugiej części wieczoru przy Łąkowej 29 zagrają:
Pharaoh Sanders – saksofon tenorowy
William Henderson – fortepian
Oli Hayhurst – kontrabas
Gene Calderazzo – perkusja

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.