Biletomat Jazz 9 LAJ: PIOTR WOJTASIK QUINTET ESCAPE / FINAŁ INTL JAZZ PLATFORM

Jazz: 9 LAJ: PIOTR WOJTASIK QUINTET ESCAPE / FINAŁ INTL JAZZ PLATFORM

Bilety na Jazz

9 LAJ: PIOTR WOJTASIK QUINTET ESCAPE / FINAŁ INTL JAZZ PLATFORM

termin

Czw, 28 lipca 2016 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 28 lip 2016 16:00

35 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
Czw, 28 lip 2016 16:00

25 PLN

Wyprzedane


Karnet

Karnet

dostępna do
Czw, 28 lip 2016 16:00

150 PLN

Wyprzedane

Karnet

Karnet

dostępna do
Czw, 28 lip 2016 16:00

140 PLN

Wyprzedane 

📄KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFORM

PIOTR WOJTASIK QUINTET

ESCAPE. TRIBUTE TO TOMASZ SZUKALSKI
KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFORM

Godz. 19 - część I
Godz. 20.15 - przerwa
Godz. 20.30 - część II

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Kolejny dzień festiwalowy zostanie poświęcony wielkiemu polskiemu saksofoniście – Tomaszowi Szukalskiemu. Będzie to drugi w historii festiwalu koncert dedykowany jego twórczości, podczas którego polscy muzycy oddadzą hołd temu zmarłemu w 2012 r. artyście.

Jest to postać szczególna w polskiej historii jazzu, którą należy wspominać, szanować i podziwiać. Artysta, który nie osiągnął może komercyjnego sukcesu, zostanie zapamiętany jako jeden z największych i najoryginalniejszych saksofonistów w polskiej muzyce jazzowej.

W pierwszej części koncertu usłyszymy uczestników Intl Jazz Platform – mistrzowskich warsztatów jazzowych, które czwarty rok z rzędu odbywają się w Łodzi. Druga część koncertu będzie swoistą lekcją jazzu i wspomnieniem jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego jazzu.

W 1999 r. Piotr Wojtasik zaprosił Szukalskiego do współpracy przy płycie „Escape”, która miała ogromny wpływ na rozwój polskiego jazzu i jest jednym z najlepszych nagrań obu panów. I to właśnie tę płytę przypomni Piotr Wojtasik podczas koncertu 28 lipca.

CZĘŚĆ I: KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFROM

Ostatniego dnia czterodniowych mistrzowskich warsztatów zorganizowany zostanie koncert podsumowujący pracę utworzonych zespołów. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną zarówno kompozycje własne uczestników, jak i utwory twórców polskiej szkoły jazzu.

Każdy koncert finałowy to dawka profesjonalnie przygotowanej muzyki w wykonaniu młodych, zdolnych i pełnych zapału, dla których warsztaty są okazją do wspólnej pracy i koncertowania z czołówką polskiej i europejskiej sceny jazzowej.

CZĘŚĆ II: PIOTR WOJTASIK QUINTET

Podczas koncertu w Wytwórni Piotr Wojtasik przypomni łódzkiej publiczności niezwykłe nagranie dokonane z Tomaszem Szukalskim. Płyta „Escape”, nagrana w 1999 r., jest wynikiem wielu rozmów i prób, jakie przeprowadzili artyści, biorący udział w tym projekcie.

Piotr Wojtasik to artysta obsypywany nagrodami; otrzymał, m.in.: Fryderyka, Jazzowego Oscara, a także Mateusza Trójki. W rankingu magazynu „Jazz Forum” uznano go za najpopularniejszego polskiego jazzmana.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK