Biletomat Jazz 9 LAJ: PIOTR WOJTASIK QUINTET ESCAPE / FINAŁ INTL JAZZ PLATFORM

Jazz: 9 LAJ: PIOTR WOJTASIK QUINTET ESCAPE / FINAŁ INTL JAZZ PLATFORM

Bilety na Jazz

9 LAJ: PIOTR WOJTASIK QUINTET ESCAPE / FINAŁ INTL JAZZ PLATFORM

termin

Czw, 28 lipca 2016 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
Czw, 28 lip 2016 16:00

35 PLN

Wyprzedane

Standard

I pula

dostępna do
Czw, 28 lip 2016 16:00

25 PLN

Wyprzedane


Karnet

I pula

dostępna do
Czw, 28 lip 2016 16:00

150 PLN

Wyprzedane

Karnet

I pula

dostępna do
Czw, 28 lip 2016 16:00

140 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFORM

PIOTR WOJTASIK QUINTET

ESCAPE. TRIBUTE TO TOMASZ SZUKALSKI
KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFORM

Godz. 19 - część I
Godz. 20.15 - przerwa
Godz. 20.30 - część II

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Kolejny dzień festiwalowy zostanie poświęcony wielkiemu polskiemu saksofoniście – Tomaszowi Szukalskiemu. Będzie to drugi w historii festiwalu koncert dedykowany jego twórczości, podczas którego polscy muzycy oddadzą hołd temu zmarłemu w 2012 r. artyście.

Jest to postać szczególna w polskiej historii jazzu, którą należy wspominać, szanować i podziwiać. Artysta, który nie osiągnął może komercyjnego sukcesu, zostanie zapamiętany jako jeden z największych i najoryginalniejszych saksofonistów w polskiej muzyce jazzowej.

W pierwszej części koncertu usłyszymy uczestników Intl Jazz Platform – mistrzowskich warsztatów jazzowych, które czwarty rok z rzędu odbywają się w Łodzi. Druga część koncertu będzie swoistą lekcją jazzu i wspomnieniem jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego jazzu.

W 1999 r. Piotr Wojtasik zaprosił Szukalskiego do współpracy przy płycie „Escape”, która miała ogromny wpływ na rozwój polskiego jazzu i jest jednym z najlepszych nagrań obu panów. I to właśnie tę płytę przypomni Piotr Wojtasik podczas koncertu 28 lipca.

CZĘŚĆ I: KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFROM

Ostatniego dnia czterodniowych mistrzowskich warsztatów zorganizowany zostanie koncert podsumowujący pracę utworzonych zespołów. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną zarówno kompozycje własne uczestników, jak i utwory twórców polskiej szkoły jazzu.

Każdy koncert finałowy to dawka profesjonalnie przygotowanej muzyki w wykonaniu młodych, zdolnych i pełnych zapału, dla których warsztaty są okazją do wspólnej pracy i koncertowania z czołówką polskiej i europejskiej sceny jazzowej.

CZĘŚĆ II: PIOTR WOJTASIK QUINTET

Podczas koncertu w Wytwórni Piotr Wojtasik przypomni łódzkiej publiczności niezwykłe nagranie dokonane z Tomaszem Szukalskim. Płyta „Escape”, nagrana w 1999 r., jest wynikiem wielu rozmów i prób, jakie przeprowadzili artyści, biorący udział w tym projekcie.

Piotr Wojtasik to artysta obsypywany nagrodami; otrzymał, m.in.: Fryderyka, Jazzowego Oscara, a także Mateusza Trójki. W rankingu magazynu „Jazz Forum” uznano go za najpopularniejszego polskiego jazzmana.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK