Biletomat Koncerty Warszawa 59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

Koncerty: 59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

Bilety na koncert

59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

termin

Wt, 20 września 2016 godz. 19:30

miejsce

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59, 00-977 Warszawa

organizator

Związek Kompozytorów Polskich

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do
Wt, 20 wrz 2016 14:30

30 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ) 

📄Steven Kazuo - Takasugi Sideshow

W oparach opery

Rytuał, misterium, opowieść, narracja, dźwięk w przestrzeni, przestrzeń dźwięku, obszar brzmienia, strefa multimediów, a może najprościej - scena? Tegoroczna Warszawska Jesień skieruje nasz wzrok, słuch i uwagę ku dosłownie i symbolicznie rozumianemu obszarowi „sceny” – za punkt wyjścia obrała „operę”. Ten „punkt wyjścia”, kojarzący się odbiorcy z pewną specyficzną przestrzenią teatralną i wieloaktowym dziełem, powiedzie nas przez meandry tradycji i współczesności ku całej obfitości form multimedialnych, parateatralnych i parascenicznych, począwszy od miniopery, poprzez teatr instrumentalny, monodramy obiektofonów aż po najbardziej skomplikowane i nowatorskie, zarówno w treści jak i w formie, dzieła multimedialne.

Mroczny spektakl

Mikro i minidźwięki tego utworu, po mistrzowsku i w nietradycyjny sposób dobywane z instrumentów oraz towarzyszącą tej grze rewelacyjną precyzję aktorskich min i gestów, można by opatrzyć etykietką kompozycji z gatunku teatru instrumentalnego. W istocie Takasugi oparł swój utwór na widowiskach z parków rozrywki na Coney Island w Nowym Jorku, jakie działały we wczesnych latach dwudziestych ubiegłego wieku. Ale żart, ironia i dystans do konwencjonalnych muzycznych formuł, właściwy dla teatru instrumentalnego, nie mają wiele wspólnego z cyrkowymi atrakcjami i rubaszną uciechą tych widowisk. Wspomniany żart jest zaś w Sideshow diaboliczny, a ironia i dystans demaskowane są zaproszeniem do horroru.


Program:

TALEA ENSEMBLE
David Adamcyk, live electronics

Steven Kazuo Takasugi Sideshow * (na amplifikowany oktet, elektronikę i wokalizacje w pięciu częściach)

* pierwsze wykonanie w Polsce

www.warszawska-jesien.art.pl 

 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK