Biletomat Koncerty 59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

Koncerty: 59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

Bilety na koncert

59. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

termin

Wt, 20 września 2016 godz. 19:30

miejsce

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59, 00-977 Warszawa

organizator

Związek Kompozytorów Polskich

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 20 wrz 2016 14:30

30 PLN

Wyprzedane

 

📄Steven Kazuo - Takasugi Sideshow

W oparach opery

Rytuał, misterium, opowieść, narracja, dźwięk w przestrzeni, przestrzeń dźwięku, obszar brzmienia, strefa multimediów, a może najprościej - scena? Tegoroczna Warszawska Jesień skieruje nasz wzrok, słuch i uwagę ku dosłownie i symbolicznie rozumianemu obszarowi „sceny” – za punkt wyjścia obrała „operę”. Ten „punkt wyjścia”, kojarzący się odbiorcy z pewną specyficzną przestrzenią teatralną i wieloaktowym dziełem, powiedzie nas przez meandry tradycji i współczesności ku całej obfitości form multimedialnych, parateatralnych i parascenicznych, począwszy od miniopery, poprzez teatr instrumentalny, monodramy obiektofonów aż po najbardziej skomplikowane i nowatorskie, zarówno w treści jak i w formie, dzieła multimedialne.

Mroczny spektakl

Mikro i minidźwięki tego utworu, po mistrzowsku i w nietradycyjny sposób dobywane z instrumentów oraz towarzyszącą tej grze rewelacyjną precyzję aktorskich min i gestów, można by opatrzyć etykietką kompozycji z gatunku teatru instrumentalnego. W istocie Takasugi oparł swój utwór na widowiskach z parków rozrywki na Coney Island w Nowym Jorku, jakie działały we wczesnych latach dwudziestych ubiegłego wieku. Ale żart, ironia i dystans do konwencjonalnych muzycznych formuł, właściwy dla teatru instrumentalnego, nie mają wiele wspólnego z cyrkowymi atrakcjami i rubaszną uciechą tych widowisk. Wspomniany żart jest zaś w Sideshow diaboliczny, a ironia i dystans demaskowane są zaproszeniem do horroru.


Program:

TALEA ENSEMBLE
David Adamcyk, live electronics

Steven Kazuo Takasugi Sideshow * (na amplifikowany oktet, elektronikę i wokalizacje w pięciu częściach)

* pierwsze wykonanie w Polsce

www.warszawska-jesien.art.pl 

 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK