Biletomat Koncerty Łódź 8 Letnia Akademia Jazzu: Aga Zaryan | Sebastian Zawadzki

Koncerty: 8 Letnia Akademia Jazzu: Aga Zaryan | Sebastian Zawadzki

Bilety na koncert

8 Letnia Akademia Jazzu: Aga Zaryan | Sebastian Zawadzki

termin

Czw, 27 sierpnia 2015 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Bilet

I Pula

dostępna do
Czw, 27 sie 2015 16:00

25 PLN

Wyprzedane


Karnet

I Pula

dostępna do
Czw, 27 sie 2015 16:00

150 PLN

Wyprzedane

Karnet

I Pula

dostępna do
Czw, 27 sie 2015 16:00

140 PLN

Wyprzedane


Pakiet Specjalny

I Pula

dostępna do
Czw, 27 sie 2015 16:00

240 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄8 Letnia Akademia Jazzu w Klubie Wytwórnia!

Sebastian Zawadzki, Aga Zaryan

CZĘŚĆ I: SEBASTIAN ZAWADZKI SOLO
CZĘŚĆ II: AGA ZARYAN ŚPIEWA PIOSENKI WANDY WARSKIEJ

Bilet: obowiązuje na wszystkie wydarzenia dnia
Karnet: dziewięć wieczorów, wszystkie wydarzenia 8 LAJ

Bilet - Pakiet specjalny:
- nocleg dla dwóch osób w hotelu DoubleTree by Hilton (bez śniadania).
- dwa bilety na koncert,
- 10% zniżki w Restauracji Four Colours, Golden Bar, SPA & Health Club.
Zapraszamy do skorzystania z oferty! Oferta limitowana!
Pytania dotyczące pakietu prosimy kierować na wytwornia@wytwornia.pl 42-639-55-55
Pytania dotyczące noclegu, pokoi: 42-208-80-00 lcjdl.res@hilton.com
Doba hotelowa trwa od godziny 14:00 do godz. 12:00. Brak możliwości anulacji zakupu.

http://www.doubletreelodz.pl/pakiety-koncert-z-noclegiem#pakiety-koncert-z-noclegiem


Kolejny dzień festiwalu zostanie poświęcony wyjątkowemu duetowi: Wandzie Warskiej, wybitnej śpiewaczce jazzowej, oraz jej mężowi Andrzejowi Kurylewiczowi – kompozytorowi, pianiście, puzoniście, trębaczowi i dyrygentowi.

Jako pierwszy wystąpi Sebastian Zawadzki. Ten młody utalentowany pianista wykona kompozycje Andrzeja Kurylewicza. W części drugiej piosenki Wandy Warskiej zinterpretuje Aga Zaryan. Za aranżację muzyki odpowiedzialny będzie Michał Tokaj.

CZĘŚĆ I: SEBASTIAN ZAWADZKI SOLO
Sebastian Zawadzki, pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, orkiestrator, zmierzy się z muzyką Andrzeja Kurylewicza.

Obdarzony słuchem absolutnym od najmłodszych lat próbował sił jako kompozytor. Brał udział w warsztatach w Chodzieży, Lesznie, a w czasie studiów także za granicą, w Engelsholmie w Danii, gdzie uczył się m.in. od Brada Mehldau'a, także w warsztatach Siena Jazz Workshops 2013, gdzie trafił do zespołu prowadzonego przez Larry’ego Grenadiera.

Na początku 2013 roku ukazała się płyta tria Zawadzki/Praśniewski/Wośko „TAGE”.

Sebastian pomyślnie przeszedł dwuetapowe eliminacje do projektu JM Jazz World Orchestra 2013, orkiestry składającej się z muzyków z całego świata, z którą odbył trasę koncertową po Belgii, Francji oraz Niemczech; orkiestrą dyrygował Frank Vaganée, znakomity aranżer, dyrygent i muzyk, lider Brussels Jazz Orchestra.

W lipcu 2013 Sebastian nagrał pierwszą solową płytę „Luminescence” w studiu Respublica w Lubrzy. Współpracował m.in. z Bartkiem Chajdeckim, dla którego nagrał muzykę do filmu „Chce się żyć” (reż. Maciej Pieprzyca). Film zdobył najważniejsze nagrody na festiwalach filmowych w Montrealu i Gdyni. Nagrywał również muzykę do filmu „Powstanie Warszawskie” (reż. Jan Komasa).

CZĘŚĆ II: AGA ZARYAN ŚPIEWA PIOSENKI WARSKIEJ
Aga Zaryan zaśpiewa w Łodzi piosenki Wandy Warskiej. Przy Łąkowej 29 wybrzmią m.in.: „Pieśń”, „Pieśń O Bogu Ukrytym”, „Pieśń O Sobótce”, „Pieśń X”, „Pieśń XXIII”, „Piosenka Wielkopostna”, „Po Co żyjemy”, „W Weronie", „Ptaku Mojego Serca”, „Róże”, „Pogoda”, „Pożegnanie”.

Utwory Warskiej zostaną zaaranżowane specjalnie na tę okazję przez Michała Tokaja. Piosenki te od lat nie były wykonywane. Podczas Letniej Akademii Jazzu pragniemy przypomnieć twórczość wielkiej prekursorki polskiego jazzu, jaką była Wanda Warska, w nowoczesnych aranżacjach Michała Tokaja. Podczas Letniej Akademii Jazzu będą Państwo mieli okazję posłuchać ich premierowego wykonania w takiej formie.

Aga Zaryan przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii wokalistyki jazzowej, kontynuując tradycję takich artystów, jak Shirley Horn, Carmen McRea, Joni Mitchell.

Występuje z powodzeniem na niezliczonych polskich i zagranicznych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Turcji, Rosji, Izraelu oraz Islandii. Sukces zawdzięcza znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej i współpracy z najznamienitszymi muzykami.

Wokalistka dała się poznać rodzimej publiczności jako oryginalna interpretatorka twórczości polskiej. W jej repertuarze znajdują się wiersze oraz piosenki autorstwa m.in. Czesława Niemena, Czesława Miłosza, Anny Świrszczyńskiej, Krystyny Krahelskiej i Agnieszki Osieckiej.

Za dokonania artystyczne w języku polskim Aga Zaryan została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Fryderyk w kategorii poezja śpiewana.

Michał Tokaj – pianista, kompozytor, aranżer. Jest absolwentem słynnej już Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zadebiutował w 1993 roku grając w kwartecie Kazimierza Jonkisza.

Koncertował w USA, Izraelu, Egipcie, Jordanii oraz w większości krajów europejskich. Współpracował i nagrywał między innymi z Tomaszem Stańką, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Ewą Bem, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem, Darkiem Oleszkiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Leszkiem Żądło, Zbigniewem Namysłowskim, Bennie Maupinem, Eddie Hendersonem, Victorem Lewisem, Kevinem Mahoganym i Monty Watersem.

Od 2001 roku jest wykładowcą w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Z Agą Zaryan współpracuje od lat. W 2002 roku Michał Tokaj otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Jazzowy Muzyk Roku, a płyta Agi Zaryan „My Lullaby”, której jest aranżerem i współproducentem, została nominowana w kategorii Jazzowa Płyta Roku.

Pianista współpracuje na stałe z kwintetem czeskiego kontrabasisty Jaromira Honzaka. Nagrana wspólnie płyta „Present Past” otrzymała w 2003 roku nagrodę Andel, która jest odpowiednikiem polskiego Fryderyka, a także nagrodę czeskiego pisma „Harmonie” za najlepszy jazzowy album roku.

Zamów bilety juz teraz na Biletomat.pl!

 

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety na 8 Letnia Akademia Jazzu

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK