Biletomat Koncerty 8 Letnia Akademia Jazzu: Dziennik Tyrmanda / Spektakl

Koncerty: 8 Letnia Akademia Jazzu: Dziennik Tyrmanda / Spektakl

Bilety na koncert

8 Letnia Akademia Jazzu: Dziennik Tyrmanda / Spektakl

termin

Czw, 20 sierpnia 2015 godz. 20:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 20 sie 2015 16:00

25 PLN

Wyprzedane


Karnet

Karnet

dostępna do
Czw, 20 sie 2015 16:00

150 PLN

Wyprzedane

Karnet

Karnet

dostępna do
Czw, 20 sie 2015 16:00

140 PLN

Wyprzedane 

📄Dziennik Tyrmanda / Spektakl

Tego nie można przegapić. 20 sierpnia staną się Państwo świadkami wyjątkowego połączenia słowa, dźwięku i doskonałej gry aktorskiej. „Dziennik 1954” Leopolda Tyrmanda, owianego legendą pisarza, publicysty, a także popularyzatora muzyki jazzowej, zinterpretuje na scenie Wytwórni Sonia Bohosiewicz, aktorka, którą oglądaliśmy m.in. w „Obywatelu” Jerzego Stuhra i „Wojnie polsko-ruskiej” Xawerego Żuławskiego. Muzykę do tego niezwykłego widowiska teatralno-muzycznego przygotował Marek Napiórkowski, kompozytor, gitarzysta jazzowy.

W tym roku mija 30 lat od śmierci Leopolda Tyrmanda. Bez wątpienia jest to postać ważka dla polskiego świata jazzowego i jeden z najciekawszych recenzentów rzeczywistości lat 50. oraz panującego wówczas systemu społeczno-politycznego. Pragniemy przypomnieć Leopolda Tyrmanda podczas spektaklu stworzonego specjalnie na potrzeby ósmej edycji Letniej Akademii Jazzu.

Bez najmniejszego wahania twórcy spektaklu zdecydowali się na przewrotną adaptację oryginalnego wydania zapisków „Dziennika 1954”. Książka, choć subiektywna do granic, najgłębiej ukazuje cechy jej autora (i bohatera zarazem). Dziennik prowadzony był przez pierwsze trzy miesiące roku 1954 jako odpowiedź na twórczą bezczynność. Tyrmand stracił właśnie pracę w „Tygodniku Powszechnym”; obłożony nieoficjalnym zakazem publikacji - pisał „Dziennik”. Aż do dnia, gdy zadzwonił telefon z propozycją kontraktu na książkę „Zły”.

Za reżyserię spektaklu odpowiedzialny jest Adam Sajnuk – jeden z najciekawszych polskich reżyserów, który ucieka od banałów i prostych rozwiązań; wybiera drogi kręte i twórcze. Dlatego też do współpracy nie zaprosił aktora, a wybrał płeć piękną. Jaki będzie efekt współpracy reżysera z wyśmienitą Sonią Bohosiewicz? Warto sprawdzić osobiście w Wytwórni. Zapowiada się doskonała premiera.

Spektakl będzie miał formę widowiska teatralno-muzycznego, do którego muzykę skomponował Marek Napiórkowski. Jeden z najciekawszych muzyków w naszym kraju, wraz ze swoim trio podjął się wyzwania i przygotowania (a także wyimprowizowania w trakcie) materiału muzycznego. Zapraszamy do Wytwórni.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK