Biletomat Koncerty Łódź 9 LAJ: BEADY BELLE / MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT

Koncerty: 9 LAJ: BEADY BELLE / MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT

Bilety na koncert

9 LAJ: BEADY BELLE / MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT

termin

Czw, 25 sierpnia 2016 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
Czw, 25 sie 2016 16:00

35 PLN

Wyprzedane

Standard

I pula

dostępna do
Czw, 25 sie 2016 16:00

25 PLN

Wyprzedane


Karnet

I pula

dostępna do
Czw, 25 sie 2016 16:00

150 PLN

Wyprzedane

Karnet

I pula

dostępna do
Czw, 25 sie 2016 16:00

140 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄GWIAZDY ŚWIATOWEGO JAZZU

BEADY BELLE / MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT

CZĘŚĆ I: MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT
CZĘŚĆ II: BEADY BELLE

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Bilet wstępu na dzień w cenie 25 zł (ulgowy), 35 zł (normalny) - obowiązuje na wszystkie wydarzenia danego dnia; bilet w cenie 25 zł nie obowiązuje na dzień 14.07.
Bilet wstępu na koncerty w dniu 14 lipca (Pharaoh Sanders Quartet, Marek Pospieszalski Quartet) w cenie 50 zł (ulgowy), 60 zł (normalny).

Karnet na całą Akademię w cenie 140 zł (ulgowy), 150 zł (normalny)

Godz. 19 - część I
Godz. 20.15 - przerwa
Godz. 20.30 - część II

CZĘŚĆ I: MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT

Podczas kolejnego wieczoru Letniej Akademii Jazzu Maciej Grzywacz, utalentowany polski gitarzysta, zaprezentuje w Wytwórni wyjątkowy projekt specjalny, do którego zaprosił wybitnych gości.

Grzywacz to gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Ma na koncie pięć autorskich płyt. Ostatnia z nich to płyta „Solo, nagrana w całości na gitarze klasycznej. Poprzednia to „Black Wine”, na której zagrali nowojorscy muzycy: kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn.

Grzywacz wystąpi ze specjalnym projektem w międzynarodowym składzie: Jakob Dinsen na saksofonie, Daniel Franck na kontrabasie i Hakon Mjaset Johansen na perkusji.

Jakob Dinesen to jeden z najwybitniejszych współczesnych duńskich saksofonistów jazzowych. Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody Grammy oraz laureatem Jazzpar Award, Roager Prize, Bent Jædig Prize i Palæ Bar Prize. Nagrywał i koncertował z takimi znakomitościami światowej sceny jazzowej, jak: Paul Motian, Steve Swallow, Kurt Rosenwinkel, Nasheed Waits, Ben Street czy Eddie Gomez. Występował z gwiazdami skandynawskiej sceny pop oraz artystami afrykaskimi i kubańskimi.

Daniel Franck to szwedzki kontrabasista, który osiedlił się w Danii i jest tam jednym z najbardziej wziętych muzyków jazzowych. Artyści, z którymi koncertował to: Jeff Tain Wars, Joey Calderazzo, Carsten Dahl, Jens Winther, Kenny Werner, Ben Besiakov i Donny McCaslin.

Hakon Mjaset Johansen to norweski perkusista i kompozytor znany ze współpracy z Trondheim Jazz Orchestra, z którą w roku 2000 na festiwalu Moldejazz wystąpił Chick Corea. Koncertował z takimi artystami, jak: Mark Turner, Nils Perer Molvær, Bugge Wesseltot, Ole Morten Vågan czy Håvard Wiik. Jest laureatem prestiżowej nagrody Kongsberg Jazz Award. W jego dyskografii znajduje się blisko dwadzieścia płyt, nagranych m. in. z zespołami Urban Connectioon, Motif czy Come Shine.

CZĘŚĆ II: BEADY BELLE

Podczas drugiej części koncertu na scenie przy Łąkowej 29 wystąpi Beady Belle - przedstawicielka niezwykle interesującej norweskiej wytwórni Jazzland. Od czasu debiutu w 2001 r. Beady Belle wraz z zespołem łączyła jazz i acid jazz z brzmieniami elektronicznymi i muzyką pop.

Wokalistka i liderka zespołu Beate S. Lech, obdarzona znakomitym głosem i znajomo brzmiącym nad Wisłą nazwiskiem, jest córką mieszkającego w Norwegii polskiego pianisty i skrzypka jazzowego Zdzisława Lecha.

Obecnie Beateskupiła się na solowej karierze i wydała płytę stricte jazzową pod czujnym okiem Bugge Wesseltofta, który odpowiedzialny był za produkcję jej najnowszej, nagranej w Nowym Jorku, płyty.Znajdziemy tutaj nastrojowe i niezwykle stylowe połączenie jazzu, soul oraz norweskich pieśni ludowych. Całość przesycona jest skandynawskim chłodem i melancholią oraz dopracowana w najmniejszym szczególe. Na płycie gościnnie wystąpili również Joshua Redman i Mathias Eick.

Zespół wystąpi w składzie:
Voice: Beady Belle
Bass: Marius Reksjø
Drums: Andreas Bye
Keyboards: Anders Aarum

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl  

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.