Biletomat Koncerty 9 LAJ: GRZEGORZ KARNAS QUARTET / JASTIGMATIC KOMEDA BY JASKUŁKE SEXTET

Koncerty: 9 LAJ: GRZEGORZ KARNAS QUARTET / JASTIGMATIC KOMEDA BY JASKUŁKE SEXTET

Bilety na koncert

9 LAJ: GRZEGORZ KARNAS QUARTET / JASTIGMATIC KOMEDA BY JASKUŁKE SEXTET

termin

Czw, 21 lipca 2016 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 27 lip 2016 16:00

35 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
Śr, 27 lip 2016 16:00

25 PLN

Wyprzedane


Karnet

Karnet

dostępna do
Śr, 27 lip 2016 16:00

150 PLN

Wyprzedane

Karnet

Karnet

dostępna do
Śr, 27 lip 2016 16:00

140 PLN

Wyprzedane 

📄GRZEGORZ KARNAS QUARTET / JASTIGMATIC KOMEDA BY JASKUŁKE SEXTET

Sax: Piotr Chęcki
Sax: Michał Ciesielski
Trąbka: Emil Miszk
Kontrabas: Piotr Kułakowski
Drums: Tomasz Sowiński
Piano: Sławek Jaskułke

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Festiwal IX Letnia Akademia Jazzu jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

50. ROCZNICA POWSTANIA PŁYTY ASTIGMATIC
CZĘŚĆ I: GRZEGORZ KARNAS QUARTET
CZĘŚĆ II: JASTIGMATIC KOMEDA BY JASKUŁKE SEXTET

Bilet wstępu na dzień w cenie 25 zł (ulgowy), 35 zł (normalny) - obowiązuje na wszystkie wydarzenia danego dnia; bilet w cenie 25 zł nie obowiązuje na dzień 14.07.
Bilet wstępu na koncerty w dniu 14 lipca (Pharoah Sanders Quartet, Marek Pospieszalski Quartet) w cenie 50 zł (ulgowy), 60 zł (normalny).

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Karnet na całą Akademię w cenie 140 zł (ulgowy), 150 zł (normalny)

Godz. 19 - część I
Godz. 20.15 - przerwa
Godz. 20.30 - część II

W ramach festiwalu przypominamy nie tylko postaci polskiego i światowego jazzu, ale również istotne w historii polskiej szkoły jazzu wydarzenia, dlatego w tym roku uczcimy 50. rocznicę powstania płyty „Astigmatic”, którą uznaje się za jedno z największych dokonań muzycznych Krzysztofa Komedy. Nowe życie w te wyjątkowe kompozycje tchną Grzegorz Karnas i Sławek Jaskułke. Premiera już 21 lipca podczas dziewiątej edycji Letniej Akademii Jazzu.

CZĘŚĆ I: GRZEGORZ KARNAS QUARTET

Jako pierwszy koncert w duchu płyty „Astigmatic” wykona Grzegorz Karnas. Ten wybitnie kreatywny artysta koncertuje na całym świecie i jest znany ze swojej otwartości, szczególnego wykorzystania technik wokalnych i umiejętności improwizacyjnych.

Karnas urodził się na Górnym Śląsku. Pochodzi z rodziny bez tradycji muzycznych. Współpracował z legendami polskiej oraz czołówką europejskiej sceny jazzowej. Zdobywca grand Prix międzynarodowych jazzowych konkursów wokalnych: Zamość, Crest (Francja), Bruxelles (Belgia). Muzyk aktywnie działający na europejskiej scenie jazzowej. Producent muzyczny, językoznawca, pedagog, blogger.

Nagrywa dla słowackiej wytwórni Hevhetia oraz węgierskiej wytwórni BMC Records. W dorobku ma sześć wyprodukowanych przez siebie albumów. Jest inicjatorem Międzykulturowych Spotkań Muzyki, Twórczości i Ekspresji VOICINGERS - festiwalu organizowanego od 2008 roku w jego rodzinnych Żorach.

CZĘŚĆ II: SŁAWEK JASKUŁKE SPECIAL PROJECT

Sławek Jaskułke (1979) - polski pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej, przyjedzie do Łodzi z sekstetem.

Absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, International Performing Arts Center w Moskwie.

Koncertował w kilkudziesięciu krajach i na niemal wszystkich kontynentach. W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hongkongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty „Jaskułke - Hong Kong”.

W czerwcu 2013 wziął udział w Festiwalu Kultury Polskiej „Corso Polonia” w Rzymie. W lipcu 2012 roku wystąpił solo w słynnych Ogrodach Luksemburskich w Paryżu.

Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów”, prezentowanego premierowo na Światowej Wystawie EXPO 2010 w Shanghaju. Jesienią 2011 roku projekt prezentowany był na scenie Forbidden City Concert Hall Beijing (Sala Koncertowa Zakazanego Miasta w Pekinie) oraz Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze.

Sklad:
Sax: Piotr Chęcki
Sax: Michał Ciesielski
Trąbka: Emil Miszk
Kontrabas: Piotr Kułakowski
Drums: Tomasz Sowiński
Piano: Sławek Jaskułke

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK