Biletomat Koncerty Podwójny koncert w Hipisówce - Amba & Bajzel

Koncerty: Podwójny koncert w Hipisówce - Amba & Bajzel

Bilety na koncert

Podwójny koncert w Hipisówce - Amba & Bajzel

termin

So, 23 lipca 2022 godz. 19:00

miejsce

Hipisówka
Dołżyca 17, k. Cisnej, 38-607 Dołżyca

organizator

Hipisówka

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do
So, 23 lip 2022 18:00

15 PLN

Wyprzedane 

📄Kup bilet na koncert Amba & Bajzel 23 lipca w Hipisówce!

Amba & Bajzel


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

19:00 AMBA
21:30 Bajzel

AMBA 
Debiutujący zespół łączący brzmienia z pogranicza: rave, indie rock/pop, rap, elektro punk

"If I had to choose one band that day, it would certainly be Amba, a duo from, well, there isn’t a lot of infos about them, but they were performing for the first time live and they succeeded in giving us a great show. A mix of saturated guitar, loops, electro & energy."

Recenzja portalu WeShootMusic.pl po debiucie koncertowym na 18. Fląder Festival w Gdańsku. 

"AMBA" (z gwary poznańskiej “dostać amby” oznacza “zwariować” Nowa niezidentyfikowana formacja. Bitoelektroniczna. Dużo stopy, basu i hałasu, melorapsy, śpiewy, krzyki, +1000000 do energii. Nazwa zespołu w pełni odzwierciedla charakter jego muzyki. Tworzą materiał oparty na takich stylach muzycznych jak: indie pop/rock, industrial, rap, rave i elektropunk. Zespół AMBA to fuzja nieoczywistych wokali (śpiew, rap, scream) nieoczywistych tekstów, sampli, bitów, brzmień elektronicznych i gitary elektrycznej. Taka mieszanka pozwoliła im na wypracowanie własnego nieszablonowego brzmienia.

W skład zespołu wchodzą: producent/multiinstrumentalista Piotr Piasecki oraz debiutujące wokalistki Marika Bocewicz i Magda Wójtowicz. Duet zadebiutował w sierpniu 2021 na scenie 18. Fląder Festiwalu w Gdańsku zdobywając serce publiczności. Odbiór słuchaczy przeszedł najśmielsze oczekiwania debiutujących jak i organizatora. W kilka dni po koncercie pojawiła się pierwsza recenzja na portalu muzycznym WeShootMusic.pl oraz rekomendacje na forum muzycznym hxcp.co

DEBIUTANCKI SINGIEL „REAL FIND”Idąc za ciosem na zwieńczenie roku 2021 (29. grudnia) AMBA wydała swój pierwszy singiel "Real Find", który jako główny motyw trafi również do nowo powstałej gry komputerowej Ski Jump Simulator. Prezentowany "Real Find" to utwór wielowymiarowy i bezkompromisowy z mocnym, zaskakującym refrenem. Utwór ekspresyjny zarówno instrumentalnie jak i wokalnie trudno będzie zamknąć w sztywnych ramach muzycznych. "Real Find" to swoista motywacja w której artyści chcą skupić uwagę słuchacza nie na przeżywanych problemach, a na szukaniu ich rozwiązania. Równolegle warto zwrócić uwagę na teledysk, który swoją wartką akcją podkreśla treść i dynamikę utworu. Zawarte w wideoklipie motywy ucieczki, urojeń oraz zjawiska Déjà vu, wprowadzają odbiorcę w nieoczywisty świat AMBY. AMBA we współpracy z Magdą 'Ritą' Wójtowicz już na przełomie maja/czerwca wyda mocny w przekazie, energiczny singiel “PATOLSKA”.

BAJZEL 
„Piotr „Bajzel” Piasecki jest naszą słowiańską emanacją barokowego smutku Nicka Cave’a, awangardowego i włóczęgowskiego Toma Waitsa, a także prowokatorstwa i żartu Franka Zappy. I owe wielkie odniesienia nie są na wyrost.” Szef Muzyczny Radio WNET Tomasz Wybranowski

Bajzel to człowiek orkiestra, One Man Band, artysta niemieszczący się w jakichkolwiek schematach czy gatunkach muzycznych. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Znany z charyzmatycznych i wysoce energetycznych koncertów, które przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce.

KONCERTY/FESTIWALE
„Widziałem go kiedyś na koncercie, podszedłem pod scenę, żeby zobaczyć ilu ich tam jest. Okazało się, że to jeden gość z efektami.” Lech Janerka

Artysta zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Występował na festiwalach takich jak Heineken Opener, Off-Festival (Babu Król), Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW w Austin (USA).Towarzyszył na trasach m.in z Pogodno, Kasią Nosowską, Strachy Na Lachy, Lao Che, Baaba, Tymon&Transistors. Gitarzysta barytonowy w ostatniej odsłonie zespołu POGODNO. Po zawieszeniu działalności zespołu, w 2011 wraz z liderem Jackiem Budyniem Szymkiewiczem założył duet Babu Król, który tworzą do dziś. W 2018r. Artyści połączyli siły z poznańskim zespołem Smutne Piosenki tworząc nowy projekt pod nazwą Nowa Fala Polskiego Dansingu.

Bajzel również jako jeden z nielicznych polskich artystów został zaproszony do nowojorskiego studia MTV Iggy, gdzie zagrał koncert live na antenie muzycznej stacji telewizyjnej. Nie był to jedyny sukces artysty za Oceanem. Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album "Bajzel" zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka "Window" znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008 obok utworów Omara Rodrigueza-Lopeza (Mars Volta) i Johnn'ego Casha. .

Piosenki Bajzla można usłyszeć również na polskich składankach takich jak „Męskie Granie 2011” („Happy Love”) , „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej).

„Window” https://www.youtube.com/watch?v=EiVyrvseocY
„Już nie ma dzikich plaż” https://www.youtube.com/watch?v=ER3YbMJL564
„Łza” https://www.youtube.com/watch?v=4MqpxLLjF3E
„Film” https://www.youtube.com/watch?v=ea8LHXxsdiA

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!