Biletomat Koncerty Festiwal Ars Cameralis 2017: Gareth Dickson

Koncerty: Festiwal Ars Cameralis 2017: Gareth Dickson

Bilety na koncert

Festiwal Ars Cameralis 2017: Gareth Dickson

termin

Nd, 12 listopada 2017 godz. 19:00

miejsce

The Spencer Pub
Wojewódzka 21, 40-026 Katowice

organizator

INSTYTUCJA KULTURY ARS CAMERALIS SILESIAE SUPERIORIS

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Ulgowy

Ulgowy

dostępna do
Nd, 12 lis 2017 16:00

10 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Nd, 12 lis 2017 16:00

15 PLN

Wyprzedane 

📄Gareth Dickson podczas Ars Cameralis 2017!

Gareth Dickson

start: 19:00

Bilety ulgowe przysługują rencistom, emerytom, uczniom, studentom.

Gareth Dickson dołącza do programu Festiwalu Ars Cameralis 2017!

Gareth Dickson już raz pojawił się na Festiwalu Ars Cameralis. W 2014 roku towarzyszył Vashti Bunyan podczas jej jedynego polskiego koncertu. Trzy lata później wraca do Katowic ze swoim autorskim materiałem. Artysta wystąpi 12 listopada w katowickim Spencer Pubie.

W przeszłości bywał porównywany z wieloma znakomitymi wykonawcami, w tym przede wszystkim z kultową postacią sceny songwriterskiej, Nickiem Drake. Sam Gareth Dickson nie unika tych porównań – choćby ze względu na barwę głosu i sposób jego artykulacji znajduje się w dość bliskim powinowactwie z legendą. O ogromnej roli, jaką w kształtowaniu się własnego muzycznego języka Garetha Dicksona odegrała twórczość legendarnego pieśniarza, świadczy hołd, jakim był album z interpretacjami pieśni Drake'a, zatytułowany „Wraiths” i wydany przez Szkota w roku 2014 roku.

Na rozwój artysty wpływ mieli także inni wybitni artyści, by wymienić tylko Syda Baretha, czy Roberta Johnsona. Oczywiście dziś Gareth Dickson mówi już własnym, trudnym do podrobienia językiem. Zadebiutował płytą „Spruce Goose” w 2005 roku, w tym samym roku opublikował kolejny album – „Solina Sea”. Wciąż wiele pisał – kolejne utwory na krążkach pojawiały się w latach 2009 („Collected Recordings”) oraz 2010 („The Dance” ). Dwa lata później ukazała się, jak sam o niej mówi, najbardziej „niespokojna” płyta w jego życiu – Quite A Way Away”, będąca pokłosiem pobytu w Argentynie. Gareth Dickson nie ucieka też od innych inspiracji – lubi klasyków (np. Jana Sebastiana Bacha), chętnie słucha Briana Eno, Aphex Twina czy zespołu Kraftwerk. Na jego półce z płytami znalazło się też miejsce dla Joy Division. Na płycie „Orwell Court” (2016) zmierzył się z utworem „Atmosphere” tej zimnofalowej legendy.

Melancholię Dicksona docenili inni: Vashti Bunyan zaprosiła go w roli akompaniatora na swoją ostatnią trasę koncertową, a jego płyty wydaje w swoim labelu Taylor Deupree.

Więcej informacji o Festiwalu znajdziecie na: www.arscameralisfestiwal.pl oraz www.facebook.com/cameralis

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl