Biletomat Koncerty Bohren & der Club of Gore

Koncerty: Bohren & der Club of Gore

Bilety na koncert

Bohren & der Club of Gore

termin

Śr, 21 marca 2018 godz. 20:00

miejsce

Proxima
Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

organizator

Automatik

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pon, 22 sty 2018 09:07

59 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 21 mar 2018 16:00

69 PLN

Wyprzedane 

📄Bohren & der Club of Gore - ZMIANA MIEJSCA KONCERTU.

Bohren & der Club of Gore

wejście 19.00, start 20.00

Ze względu na ogromne zainteresowanie, koncert znakomitej grupy  Bohren & der Club of Gore zostaje przeniesiony z Hybryd do klubu Proxima.

Kultowa grupa Bohren & der Club of Gore na jedynym koncercie w Polsce. Darkjazzowe combo wystąpi w klubie Proxima w Warszawie już 21 marca.

Istnieją od ponad ćwierć wieku i słusznie zdobyli uznanie jako jedna z najbardziej oryginalnych i konsekwentnych grup europejskiej sceny. Muzycy Bohren & der Club of Gore wywodzą się ze sceny hardcore’owej i motelowej, jednak swą oryginalną formułę ekspresji znaleźli na przecięciu wolnego, klimatycznego jazzu i mrocznego ambientu. To muzyka nocy, tocząca się w powolnym, ospałym rytmie, wybrzmiewająca dźwiękami saksofonu, melancholijnymi melodiami, niepokojącym basem. Tytuły ich klasycznych płyt: "Midnight Radio”, „Sunset Mission”, „Black Earth” czy „Piano Nights” jednoznacznie wskazują na jaki rodzaj przygody powinniśmy być gotowi. Swego czasu serwis Pitchforkmedia nazwał ich „najdelikatniejszym zespołem blackmetalowym na ziemi”, i choć od długiego czasu grupa radzi sobie bez gitar, skojarzenia z mrokami grobowej krypty i morderczymi opowieściami („gore”) nie są zupełnie bezzasadne. 
Bohren obecnie występują jako trio w składzie Morten Gass, Robin Rodenberg i Christoph Clöser. W tej konstelacji muzycy potrafią wykreować jednak dźwięki niezwykle sugestywne, niczym z noir kryminału czy ciemnej beatnikowskiej opowieści. Każda płyta, każdy koncert Bohren & der Club of Gore to pretekst do wspaniałych gier wyobraźni - jazzujące nokturny pozwalają nam poczuć się jak w zadymionym nowojorskim lokalu niczym z filmu Jima Jarmuscha, by chwilę później wrzucić nas w oniryczny, surrealistyczny, niemal „twinpeaksowy” świat. Za Oceanem ich ostatnie krążki wydawała wytwórnia Ipecac Mike’a Pattona, otwarta na twórczość artystów niepospolitych, outsiderów, twórców oryginalnych i niekoniunkturalnych z różnych zakątków muzycznego uniwersum.
Romantyzm knajpianego jazzu, retro szyk podupadłych kin, cieniste alejki i parkingi wielkich miast, zmysłowość i tajemnica dzielnic „Czerwonych Latarni” - dźwięki zespołu ewokują świat który zanika i objawia nam się jedynie w odświętnych iluminacjach - za sprawą talentu artystów, pisarzy, muzyków. Bohren & der Club of Gore to grupa wyjątkowa o czym przekonali się choćby widzowie Off Festivalu w 2013 roku. Wcześniej grali też - entuzjastycznie przyjmowani -  w Poznaniu i we Wrocławiu. Wreszcie wystąpią w Warszawie i ich marcowego występu w klubie "Proxima” przegapić nie wolno!

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK