Biletomat Koncerty CRIPPLED BLACK PHOENIX / PUBLICIST UK / THE DEVIL’S TRADE

Koncerty: CRIPPLED BLACK PHOENIX / PUBLICIST UK / THE DEVIL’S TRADE

Bilety na koncert

CRIPPLED BLACK PHOENIX / PUBLICIST UK / THE DEVIL’S TRADE

termin

Pon, 19 grudnia 2016 godz. 19:00

miejsce

Progresja
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

organizator

Progresja

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Nd, 18 gru 2016 23:59

75 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pon, 19 gru 2016 15:00

85 PLN

Wyprzedane 

📄Supergrupa z Wielkiej Brytanii wraca do Polski!

CRIPPLED BLACK PHOENIX [WIELKA BRYTANIA] / PUBLICIST UK [WIELKA BRYTANIA] / THE DEVIL’S TRADE [WĘGRY]

 

Crippled Black Phoenix – supergrupa z Wielkiej Brytanii wraca do Polski! Już 19 grudnia 2016 roku, ponownie wystąpi na scenie Progresja Music Zone!

Crippled Black Phoenix to projekt muzyków, którzy wywodzą się z tak energetycznych kapel jak Electric Wizard, Iron Monkey, Portishead, Mogwai czy Gonga. Członkowie zespołu swoją współpracę rozpoczęli w 2004 roku. Inicjatorem całego muzycznego zamieszania był perkusista Justin Greaves (Iron Monkey, Electric Wizard, Teeth Of Lions Rule The Divine, The Varukers, itd.) i pewna pożyczona gitara, na której powstało pierwsze demo. Na sukces nie musieli długo czekać. Już pierwszy ich album był strzałem w dziesiątkę. Ciężko ich zaszufladkować, co jest ich niewątpliwym atutem. Ich muzyka jest pełna kontrastów. Łączą eksperymentalne brzmienie z klasyką, progresyjne granie z awangardą, a mocne uderzenia z przepięknymi balladami. Niewątpliwie poruszają się w klimatach post-rockowych, post-punkowych, docierając w swoich muzycznych podróżach aż do freak folku i ambientu. Sami artyści swoje utwory określają jako: ”ballady końca świata”.

Wśród wydawnictw zespołu znalazły się takie studyjne perełki jak: A Love of Shared Disasters (2006, wyprodukowany przez lidera Portishead – Geoffa Barrowa), 200 Tons of Bad Luck (2009), I, Vigilante (2010), (Mankind) The Crafty Ape (2012), No Sadness or Farewell (2012), White Light Generator (2014), a także jedna kompilacja The Ressurectionists & Night Raider: 2007-2009 A.D. z 2009 roku. Przez Crippled Black Phoenix przewinęło się wiele sław, z których wyklarował się obecny, skład, czyli: Justin Greaves, Daniel Änghede, Niall Hone, Mark Furnevall, Daisy Chapman, Ben Wilsker.

W tym roku zespół ruszy w trasę promującą kolejny album, który ma się pojawić na rynku jesienią.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Promocja - Mikołajki 2016