Biletomat Koncerty Chorzów DEZERTER

Koncerty: DEZERTER

Bilety na koncert

DEZERTER

termin

Czw, 07 kwietnia 2016 godz. 20:00

miejsce

Szuflada 15
Wolności 15, Chorzów

organizator

Szuflada 15

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I pula

dostępna do
Śr, 06 kwi 2016 23:59

35 PLN

Wyprzedane


Standard

II pula

dostępna do
Czw, 07 kwi 2016 16:00

40 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Dezerter w Klubie Szuflada 15!

DEZERTER

Zapowiadaliśmy na poczatku roku, że będzię trochę mocniej i będą prawdziwe perły. Na potwierdzenie naszych słów, w kwietniu zapraszamy na koncert legendarnego zespółu Dezerter!

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983), na którym znalazły się cztery utwory, w tym m.in. „Spytaj milicjanta”. Rok później miał miejsce legendarny występ Dezertera na festiwalu w Jarocinie, którego zapis znalazł się na kasecie „Jeszcze żywy człowiek” wydanej przez zespół, wznowionej 30 lat później na kompakcie i winylu. Rok 1987 przyniósł pierwszą długogrającą płytę Dezertera „Underground Out Of Poland” wydaną w USA przez wytwórnię Maximum Rock'n'Roll, a także album „Kolaboracja”, który ukazał się w Polsce. Był to jeden z nielicznych przypadków w historii socjalistycznej fonografii, gdy ingerencje cenzury zostały zaznaczone charakterystycznymi pikaniami. Wiosną 1988 r. została zarejestrowana „Kolaboracja II”, która trafiła do sklepów dopiero rok później.
Wraz z przełomem politycznym i społecznym w Polsce rozpoczął się najaktywniejszy okres w działalności Dezertera – najpierw ukazał się album „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydany również we Francji), później zespół wyruszył na swoją najdłuższą trasę koncertową po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia), zagrał również w Japonii. Lata 90. przyniosły ważne płyty dla sceny hard core punk: „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996) i „Ziemia jest płaska” (1998). W XXI wieku Dezerter prowadzi prace studyjne z mniejszą regularnością, niemniej jednak kolejne krążki są przyjmowane przez słuchaczy z uwagą, doceniają je również krytycy, a czasem również branża muzyczna, czego wyrazem był Fryderyk 2010 dla albumu „Prawo do bycia idiotą”. Jesienią 2014 r. miała premierę najnowsza płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego”. Zespół aktywnie koncertuje w kraju i na świecie (m.in. Niemcy, USA, Wielka Brytania). Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty
Jacek Chrzanowski – bas


Dezerter online:
www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.youtube.com/dezertertv

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.