Biletomat Koncerty Dub Mass XXII: Dixie Peach (UK), Pandadread, Rise! Up, Good Vibes Familia

Koncerty: Dub Mass XXII: Dixie Peach (UK), Pandadread, Rise! Up, Good Vibes Familia

Bilety na koncert

Dub Mass XXII: Dixie Peach (UK), Pandadread, Rise! Up, Good Vibes Familia

termin

So, 14 listopada 2015 godz. 22:00

miejsce

Protokultura
Niterów 29B, 80-863 Gdańsk

organizator

Protokultura Klub Sztuki Alternatywnej

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 14 lis 2015 16:00

20 PLN

Wyprzedane 

📄Dub Mass XXII: Dixie Peach (UK), Pandadread, Rise! Up, Good Vibes Familia

Pandadread Sound System feat. Dixie Peach, Good Vibes Familia Sound System feat. Rise Up!, Ledu

Serdecznie zapraszamy 14 listopada 2015 na kolejną, 22 już edycję najlepszej undergroundowej dyskoteki z muzyką roots & culture na Pomorzu - Dub Mass. Tym razem chłopaków z Pandadread wesprze wokalnie weteran londyńskiej sceny sound systemowej Dixie Peach, autor wielu dancehallowych hitów lat osiemdziesiątych i steppersowych hymnów nagrywanych dla m.in. Disciples i Jah Tubby's, przez prawie 30 lat charyzmatyczny singjay Jah Tubby's World System. Drugą scenę obstawią dwie ekipy z południa - Good Vibes Familia Sound System z podczęstochowskiego Kłobucka na swoim nowym nagłośnieniu oraz ich goście - męskie trio z częstochowskiego Rise Up! oraz selektor Ledu z południowo-zachodniego krańca kaszubskiego lasu.

DUB MASS to flagowa impreza trójmiejskiego kolektywu Pandadread Sound System. Wyznawcy surowych i transowych brzmień roots i dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas potrząsa wnętrznościami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki.

O ciepły, bezkrawy posiłek dodający sił w tańcu zadba jak zwykle ekipa Oczu Zielonych Od Warzyw:
https://www.facebook.com/oczyzieloneodwarzyw
http://www.oczyzieloneodwarzyw.blogspot.com/

---------------------------------------------------

Informacje o występujących:

Dixie Peach (właściwie Anthony Gayle) zaczął śpiewać publicznie w wieku 9 lat w londyńskiej Latchmere Primary School. Jako nastolatek udzielał się w roli deejaya i selektora w Young Lion Sound System oraz budował wraz z bratem i przyjaciółmi własny sound system - Killerwatt Sound. Chociaż Dixie nie do końca był przekonany o swoich umiejętnościach wokalnych, namawiany przez przyjaciół nagrał w 1984 roku swój pierwszy 7" singiel dla labelu Jah Tubby's (Y&D) ze wschodniego Londynu.

Popularność utworu "Pure Worries" przerosła oczekiwania wszystkich - zajął 11 miejsce w brytyjskich notowaniach i pierwsze w... Hong Kongu. Zachęcony sukcesem zaczął nagrywać kolejne dancehallowe hity dla Jah Tubby's, jak "Spin Spin", "Slaughter", "Tonight Is The Night" czy "Ragga Muffin And Rambo", który dotarł na 1 miejsca brytyjskich list przebojów. O jakości numerów Dixie Peacha z tamtych lat, najlepiej świadczy to, że doczekały się wielu reedycji i do dziś wciąż są grane przez sound systemy na całym świecie.

Przez lata Dixie Peach występował w niemal całej Europie solowo i jako wokalista Jah Tubby's Sound System, pojawiając się na scenach obok takich wykonawców jak Aswad, Erroll Bellot, Deborah Glasgow, Johnny Clarke, Junior Delgado, Ronnie Davis. Po 20 latach na scenie sound systemowej Dixie Peach deklaruje swoją dojrzałość muzyczną i liryczną nagrywając wraz z Offbeat Posse numer "What Am I To Do" (10" Jah Tubby's). Melancholijne, rootsowe dźwięki z mocnym, zaangażowanym duchowo i społecznie przekazem, to nowy kierunek obrany przez artystę.

Na szczęście Dixie Peach nie zerwał zupełnie z dancehallową przeszłością i wciąż można go usłyszeć wykonującego digitalne hity z lat '80.

----------------------------------------------------

Good Vibes Familia Hi Power - to pochodząca z Kłobucka koło Częstochowy, otwarta komitywa zrzeszająca wielbicieli starych płyt analogowych, przepełnionych basem i bezkompromisową wibracją. W swoim sesyjnym graniu często łączą różne gatunki szeroko pojętej muzyki reggae - od roots, early dancehall, po mocny, świadomy dub. Często muzyczna uczta przeplatana jest nawijkami zaprzyjaźnionych artystów, jak również etatowego nawijacza Good Vibes Familii - Mic Roots'a. Grali na największych imprezach w kraju, m.in. Ostróda Reggae Festiwal, Dub Temple w Krakowie, Dub Ark w Łodzi, Regałowisko w Bielawie, czy tez Reggae On w Częstochowie. Przez kilka lat działalności byli organizatorami wielu imprez. Muzyczna ścieżka soundystemowa pozwoliła na artystycznej drodze spotkać takie polskie soundy jak - Rise Up!, Dubseed, Pandadread, Roots Melody, Jah Love i wielu, wielu innych. Rok 2015 okazał się przełomowy dla Good Vibes Familia Hi Power z racji zbudowania własnego systemu nagłośnieniowego. Jeszcze bardziej świadomie mogą szerzyć wartości które sami uznają za fundamentalne. Zatem do zobaczenia przy ścianie głośników na sesjach! Good Vibes no compromise!

---------------------------------------------------

RISE UP! to 3-osobowy kolektyw z Częstochowy, którego początki sięgają roku 2003, zaś pełny skład zawiązał się w 2005 roku w Nottingham (UK). Kingmana, Zmorę i Lotnika, połączyła pasja do głębokich, basowych brzmień szeroko pojętego nurtu muzyki reggae/dub. Od roku 2008 krok sukcesywnie rozbudowują swoje nagłośnienie, mogąc aktualnie stawać w szranki i konkury z najmocniejszymi sound systemami dub w kraju.

Na swoich sesjach podróżują głównie wśród świadomych dźwięków digital dub, skocznych steppersów, a także korzennego reggae. Selekcja uzupełniana jest przekazem tekstowym Kingmana i Lotnika obsługujących mikrofony. Sety są powykręcane, pełne pogłosów, dźwięków syren i wszelkiego rodzaju efektów z życia wziętych w myśl zasady, że im głębszy bas, głośniejsze i dosadniejsze dźwięki, tym bardziej owocna medytacja.

„Uważamy, że ludzie którzy przychodzą do klubu powinni dostać to, czego pragną, a więc nie tylko dobrą zabawę i wibracje, ale również świadomy przekaz, naukę, której za zwyczaj nie zdobędą podczas monotonnej lekcji w szkole, bądź oglądania wiadomości w babilońskiej telewizji. Gramy i będziemy grać imprezy dla ludzi bez względu na rasę, kolor skóry, wiek, wykształcenie. Music is a mission, not competition!” - opisują swoją misję w jednym z wywiadów.

Działalność sound systemu Rise Up! jest szeroka, "jak drzewo, którego konary rozrastają się w różnych kierunkach nawzajem się ciągle przeplatając". Zajmują się promocją i organizacją imprez, koncertów i festiwali, grają muzykę jako live band, prowadzą studio nagrań „56 A”, gdzie produkują autorską muzykę i filmy w ramach internetowej telewizji Golden Hen TV.

Rise Up! ostatni raz gościli w Trójmieście w 2011 roku w ramach cyklu Dub Mass. W grudniu 2014 roku przyjadą już z własnym nagłośnieniem.

http://riseup.nuffrespekt.pl/
https://soundcloud.com/riseupsound
https://www.facebook.com/pages/Rise-up-Sound-System/104982239541247

----------------------------------------------------

PANDADREAD SOUND SYSTEM to dwunastokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu - bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej różnymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki, opinii najlepszej selekcji i najlepszych organizatorów wydarzeń z muzyką dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, nastawione na skuteczność w niskich częstotliwościach nagłośnienie. Latem 2009 roku zrealizowali swoje plany, stając się pierwszym dubowym Sound Systemem na północ od stolicy. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów. Grając muzykę wzywają do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

http://www.pandadread.reggaenet.pl/

---------------------------------------------------

LEDU - młody selektor i MC (deejay) pochodzący z Kaszub, a związany z trójmiejską sceną sound sytemową. Jego selekcja to szeroka gama muzyki reggae - od kołyszących ballad po medytacyjne steppersy. Na mikrofonie prezentuje sound systemowy chanting.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK