Biletomat Koncerty Poznań Marek Dyjak "Gintrowski"

Koncerty: Marek Dyjak "Gintrowski"

Bilety na koncert

Marek Dyjak "Gintrowski"

termin

Nd, 17 Marzec 2019 godz. 20:00

miejsce

Blue Note
ul. Kościuszki 79, 61-891 Poznań

organizator

P.W. Events

Bilety


Standard (miejsca stojące)

I PULA

dostępna do
Nd, 17 marz 2019 16:00

60 PLN

Wyprzedane


Miejsca siedzące (stoliki)

I PULA

dostępna do
Nd, 17 marz 2019 16:00

75 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Koncert premierowy - Marek Dyjak w Blue Note

Marek Dyjak "Gintrowski"

Zapraszamy na premierowy koncert. Marek Dyjak w repertuarze swojego mistrza i mentora Przemysława Gintrowskiego. Premiera płyty już na wiosnę 2019

Marek Dyjak sam siebie nazywa barowym grajkiem. "Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym" - tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji.

Płyta DYJAK GINTROWSKI, to niezwykły projekt. To 10 piosenek Przemysława Gintrowskiego w nowych, zupełnie świeżych, niebanalnych aranżacjach Marka Tarnowskiego i Jerzego Małka, muzyków na co dzień grających w zespole Marka Dyjaka.
Nowe aranże szlagierów narzuciły Dyjakowi zupełnie inne spojrzenie na dotychczasowe wersje utworów. Jego interpretacje to nieodłącznie zachrypnięty głos w A my nie chcemy uciekać stąd, nostalgia w Modlitwie o wschodzie słońca, ale także zaduma w Zmiennicy i smutek w Gdy tak siedzimy nad bimbrem…
Zupełnie nowe spojrzenie aranżerów na kompozycje Gintrowskiego i przełożenie na instrumentarium pozbawione gitary, poniekąd zdeterminowało interpretację Dyjaka, ale otworzyło także inne możliwości odczytu tych ponadczasowych już pieśni, dlatego jest to nie tylko pozycja dla miłośników twórczości Dyjaka, ale także świetna propozycja dla wiernych fanów zaangażowanych pieśni Przemysława Gintrowskiego.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.