Biletomat Koncerty Erlend Oye & his band

Koncerty: Erlend Oye & his band

Bilety na koncert

Erlend Oye & his band

termin

Pt, 03 października 2014 godz. 20:00

miejsce

Studio
Budryka 4, 30-072 Kraków

organizator

Automatik

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Sprzedaż biletów została zakończonaPoszukaj wydarzenia Erlend Oye & his band w innym terminie i miejscu.

Poszukaj podobnego wydarzenia na listach:


 

📄Lider Kings Of Convenience w Krakowie!

Erlend Oye & his band

Krótsza polska trasa Erlenda Øye. Odwołany koncert w Krakowie.

Informujemy, że z powodu wymuszonej zmiany harmonogramu występów, polska trasa Erlenda Øye zostaje skrócona. Norweski wokalista ze swoim zespołem przyjedzie do nas tylko na dwa występy. Koncerty w Warszawie i Poznaniu odbędą się zgodnie z planem, odwołany zostaje zaś recital w krakowskim klubie Studio. Czekamy na nową datę krakowskiego koncertu. Dotychczas zakupione bilety można zwracać w punktach sprzedaży. Za niedogodności najmocniej przepraszamy.

Przypominamy, ze w Warszawie i Poznaniu ex-wokalista Kings Of Convenience i The Whitest Boy Alive zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Legao”, promowany doskonałym singlem „Garota”. Erlend Øye zapowiada też jednak powrót do niektórych starszych piosenek. W Polsce Norweg wystąpi z islandzkimi muzykami z grupy The Rainbows. Bilety na koncerty w Warszawie i Poznaniu są nadal w sprzedaży


 

Erlend Øye - lider Kings Of Convenience i The Whitest Boy Alive – jesienią na trzech koncertach w Polsce! Erlend Øye z zespołem zagra 3 października w Krakowie (Studio), 4 października w Warszawie (Basen), a trasę zakończy w Poznaniu (Eskulap).

wejście: 20:00 / koncert: 21:00

Norweski wokalista, którego głos znamy także z nagrań Röyksopp, przyjedzie nad Wisłę z 6-cioosobową grupą muzyków z Islandii, na stałe występujących także z Ásgeirem oraz formacją Hjálmar. Erlend Øye to jedna z największych osobowości europejskiej sceny. Jego unikalny głos znają nie tylko fani Kings Of Convenienece i The Whitest Boy Alive, ale też miłośnicy Röyksopp. Jego charakterystyczny wokal słyszymy w wielkich hitach "Poor Leno" oraz "Remind Me". Muzyk pochodzący z Bergen jest także uznanych didżejem (legendarny mix "DJ Kicks") oraz producentem (m.in. Kakkmaddafakka). Wraz z Kings Of Convenience odpowiada za spopularyzowanie brzmień indie-folkowych - o muzyce Norwegów pisano cytując tytuł ich płyty: "quiet is a new loud".

Z KoC wystąpił też na gdyńskim festiwalu Open'er. Z kolei wraz z The Whitest Boy Alive zaprezentował nieco bardziej rytmiczny, choć nadal liryczny i melodyjny materiał z tanecznym potencjałem. Świetnie przyjęto także jego solowy krążek "Unrest" z udziałem znakomitości sceny elektronicznej: Morgana Geista i Prefuse 73. Zarówno w gitarowym, jak i w bardziej elektronicznym wydaniu, Erlend lubiany jest przede wszystkim jako twórca chwytliwych i niezwykle stylowych piosenek.

Na trzech koncertach w Polsce wraz z 6-ciosobowym zespołem muzyk z Bergen będzie promował swój najnowszy album "Legao", który ukaże się na początku września nakładem wytwórni Bubbles. Erlenda Øye i Islandczyków zobaczymy 3 października w krakowskim klubie Studio, 4 października w stołecznym Basenie, 5 października w klubie Eskulap w Poznaniu.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety na koncerty Erlend Oye