Biletomat Koncerty Esben And The Witch

Koncerty: Esben And The Witch

Bilety na koncert

Esben And The Witch

termin

Nd, 24 września 2017 godz. 19:30

miejsce

Scena na Piętrze
ul. Masztalarska 8, 61-767 Poznań

organizator

Winiary Bookings

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Strefa B (siedzące numerowane)

Strefa B (siedzące numerowane)

dostępna do
So, 23 wrz 2017 23:59

49 PLN

Wyprzedane


Strefa A (siedzące numerowane)

Strefa A (siedzące numerowane)

dostępna do
So, 23 wrz 2017 23:59

54 PLN

Wyprzedane


Strefa B (siedzące numerowane)

Strefa B (siedzące numerowane)

dostępna do
Nd, 24 wrz 2017 16:00

60 PLN

Wyprzedane


Strefa B (siedzące numerowane)

Strefa B (siedzące numerowane)

dostępna do
Nd, 24 wrz 2017 16:00

60 PLN

Wyprzedane 

📄Esben And The Witch ponownie w Polsce!

Esben And The Witch

drzwi - 19:00, start - 19:30

Agencja WiniaryBookings zaprasza na koncert wyjątkowo mrocznego, a zarazem bajkowego trio z Brighton - ESBEN AND THE WITCH! Ten zespół to hipnotyzująca mieszanka post-punka z post-rockiem okraszona wciągającym, damskim wokalem. Ktoś już nawet określił ich muzykę, jako "pop wprost z koszmaru”. Brytyjczycy zagrają 24.09 w poznańskiej Scenie na Piętrze, promując wciąż swoje zeszłoroczne wydawnictwo „Older Terrors” wydane przez Season of Mist.

Projekt narodził się w 2008 roku w angielskim, nadmorskim kurorcie Brighton, aby już rok później rozpocząć aktywne koncertowanie. Daniel Copeman wraz z Thomasem Fisherem długo i bez efektu szukali wokalisty, kiedy pewnego dnia Fisher spotkał swoją wieloletnią przyjaciółkę Rachel Davies, która okazała się idealnym dopełnieniem dla Esben And The Witch.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta od jednej z duńskich bajek. Po chwili przesłuchań ich twórczości wcale to nie dziwi, ponieważ utwory tego trio łączą w sobie pewną bajkowość z mroczną i niezwykle wciągającą otoczką. Ich muzyka to wypadkowa post punka z post rockiem, momentami zahaczając nawet o experimental czy indie. Ozdobą zespołu jest bez wątpienia charakterystyczny, damski wokal Rachel Davies, porównywany m.in. do Siouxsie Sioux, PJ Harvey czy nawet Bat For Lashes. The Quietus nazwał ich „perfekcyjnym, gotyckim popem”. Do dziś jednak trio z Brighton, mimo licznych porównań, stara się unikać klasyfikacji gatunkowej tego co tworzą.

Debiutancka EPka „33” i 7” singiel „Lucia, at the Precipice” przyniósł zespołowi kontrakt z wytwórnią Matador Records. To właśnie z nimi wydali swój pierwszy, studyjny długograj „Violet Cries” w 2011 roku. Niespełna dwa lata później fani mogli posłuchać ich drugiego LP „Wash the Sins Not Only the Face”, który zebrał znakomite recenzje wśród krytyków muzycznych. Po serii licznych koncertów, zespół zdecydował się założyć własną wytwórnię, Nostromo Records, w której to wydali samodzielnie trzeci album studyjny - „A New Nature”. Producentem tego materiału był Steve Albini, który współpracował z takimi artystami jak PJ Harvey czy Neurosis.

W 2016 roku muzycy dołączyli do francuskiej wytwórni Season of Mist, specjalizującej się w takich mrocznych dźwiękach, co powinno okazać się strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę ich portfolio artystów (Crippled Black Phoenix, Solstafir czy też Abbath, Septicflesh, Rotting Christ). W tym samym roku wydali swój ostatni album studyjny „Older Terrors”.

Ich muzyka była wielokrotnie używana w serialach i trailerach. Utwór „Marching Song” użyto w „Beavis and Butt-head” oraz „Ringer”. Kilka innych utworów użyto do ścieżki dźwiękowej 8 sezonu „Waterloo Road”, a piosenka „Smashed To Pieces In The Still of the Night” posłużyła jako podkład do trailera promującego 7 sezon popularnego serialu „Skins”.

Trio z Brighton zaprezentowało się już szerszej publice w Polsce, supportując Sólstafir, a także występując na Asymmetry Festival we Wrocławiu. W zeszłym roku wystąpili w Warszawie, ale każdy kolejny koncert Esben And The Witch to zawsze mroczna niespodzianka i bajkowa tajemnica oraz wielkie oczekiwanie na potężną dawkę emocji.

https://www.facebook.com/esbenandthewitch/
http://esbenandthewitch.co.uk
„No Dog” https://www.youtube.com/watch?v=WckSWlEf2nM
„Marching Song” https://www.youtube.com/watch?v=VP0Nv_ivTaw
„Despair” https://www.youtube.com/watch?v=wEVFw74iOd8

Zamów bilet już dziś na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK