Biletomat Koncerty FESTIWAL ARS CAMERALIS 2017: Laura Veirs

Koncerty: FESTIWAL ARS CAMERALIS 2017: Laura Veirs

Bilety na koncert

FESTIWAL ARS CAMERALIS 2017: Laura Veirs

termin

So, 18 listopada 2017 godz. 19:00

miejsce

Muza
ul. Warszawska 2, Sosnowiec

organizator

INSTYTUCJA KULTURY ARS CAMERALIS SILESIAE SUPERIORIS

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Strefa B

Strefa B

dostępna do
So, 18 lis 2017 16:00

30 PLN

Wyprzedane


Strefa A

Strefa A

dostępna do
So, 18 lis 2017 16:00

40 PLN

Wyprzedane 

📄Laura Veirs

Laura Veirs

18 listopada (sobota)
g. 19:00
Koncert: LAURA VEIRS (US)
Miejsce: Sala widowiskowo-koncertowa Muza, ul. Warszawska 2, Sosnowiec
Bilety: 30 zł (bilet kat. B), 40 zł (bilet kat. A)

„W okularach i sukience w kropki bardziej przypomina słodką postać rodem z literatury niż gwiazdę pop. A jednak tworzy taką atmosferę na scenie, w której ulegamy zachwytom nad jej krystalicznymi piosenkami i surrealistycznymi anegdotami”.
The Guardian

Różne drogi prowadzą do śpiewania. Laura Veirs swoje pierwsze poważniejsze próby podjęła w czasie geologicznej ekspedycji do Chin; była wówczas tłumaczką z mandaryńskiego i zarazem świeżo upieczoną absolwentką geologii i właśnie tam zaczęła pisać teksty piosenek. Od chwili debiutu fonograficznego w 1999 roku i płyty zatytułowanej po prostu „Laura Veirs” pozostaje wierna głosowi oraz gitarze. Choć oczywiście surowość debiutu, który zawierał utwory zarejestrowane na żywo, z czasem zaczęła ustępować miejsca rozwiązaniom bardziej rozbudowanym, wzbogaconym o nowe brzmienia, a także artystów wspierających Laurę Veirs podczas sesji nagraniowych. Najlepszym przykładem jest płyta „Troubled by the Fire” z 2003 roku, gdzie towarzyszy jej m.in. legendarny gitarzysta Bill Frisell. Niedługo później związała się z prestiżową wytwórnią Nonesuch, by w efekcie nagrać dla niej kilka albumów, wśród nich „Year of Meteors” z 2005 roku, doceniony m.in. przez „New York Times”. Z Nonesuch była związana do 2007 roku, gdy ukazała się płyta „Saltbreakers”, a artystkę pochodzącą z Colorado Springs zaczęto stawiać w jednym szeregu z Joni Mitchell, Kate Bush czy Björk.
W sumie nagrała 11 albumów i w każdym z nich folkowa piosenkarka z rockową wrażliwością stara się inaczej rozkładać akcenty; potrafi śmiało sięgać po folk charakterystyczny dla spadkobierców hippisów, nie stroni od country, a nawet nieco ostrzejszych brzmień.
W 2010 roku wydała album „July Flame”, na którym mierzy się z macierzyństwem, ale też i ciemniejszymi stronami rzeczywistości, jak przemoc. Bo Laura Veirs śpiewa nie tylko o ocenach, zimowym słońcu, rozkwitających na biało drzewach wiśni czy topniejącym lodzie – słuchaczy potrafi również zawieść do bardziej ponurego świata, któremu nie są obce samobójstwa i wojny.
Dużym sukcesem była płyta „Warp and Weft” z 2013 roku, której producentem był Tucker Martine, muzyk znany z formacji The Decemberists, a prywatnie mąż artystki. Kilkanaście miesięcy temu ukazała się płyta zarejestrowana wspólnie z dwiema innymi znakomitymi wokalistkami, k.d. lang i Neko Case. Album zatytułowany po prostu „case/lang/veirs” szybko zyskał międzynarodowe uznanie słuchaczy.

Więcej informacji o Festiwalu znajdziecie na: www.arscameralisfestiwal.pl

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK