Biletomat Koncerty Festiwal NADA #7 INNERCITY ENSEMBLE

Koncerty: Festiwal NADA #7 INNERCITY ENSEMBLE

Bilety na koncert

Festiwal NADA #7 INNERCITY ENSEMBLE

termin

Czw, 17 listopada 2016 godz. 20:00

miejsce

NRD
Browarna 6, 87-100 Toruń

organizator

NRD

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 16 lis 2016 23:59

23 PLN

Wyprzedane 

📄Zakończenie Festiwalu NADA z Innercity Ensemble

Na ostatnim koncercie będziemy gościć Innercity Ensemble! Zakończenie będzie tak samo piękne jak ostatnio, więc gorąco zapraszamy!

Urząd Miasta Torunia
http://www.um.torun.pl/

Organizator: Fundacja Nie.Art
Mecenat: KOPERNIK SA

Sponsorzy: Hotel Gotyk, Jimmy’s SteakHouse, ONYKS, Solo Solutions, Looking Good

Patronat medialny: Radio Gra, Nowości, soulbowl.pl, Brand New Anthem , Kulturalny Toruń, We Love Beats.

INNERCITY ENSEMBLE

Innercity Ensemble to kolektyw, czy jak kto woli supergrupa, którą tworzą muzycy znani z zespołów takich jak m.in. Sing Sing Penelope, Something Like Elvis, Stara Rzeka, Contemporary Noise Sextet, Ed Wood, HATI, Blimp, Hokei czy Dwutysięczny.

Idea zespołu wzięła się z chęci skumulowania mas dobrej energii i jeszcze lepszej muzyki, jaka w ostatnich latach wykwitła w Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu wśród wyżej wymienionych składów. IE jest wynikiem niezwykłego spotkania siedmiu muzycznych osobowości, które zapisały się już w historii polskiej muzyki alternatywnej i jazzowej, a także tych, które od kilku lat aktywnie ją współtworzą. Podczas pierwszej sesji nagraniowej w lipcu 2011 r. - bez założeń, koncepcji i wstępnych planów - muzycy wspólnie improwizowali przez trzy dni od rana do nocy, czego rezultatem były dwie dobrze przyjęte płyty: epka „Innercity Ensemble” (dostępna w internecie) i album „Katahdin” wydany w październiku 2012 na CD.

Muzyka Innercity Ensemble nie jest jedynie wypadkową tego, co każdy wnosi do zespołu, ale daje nową jakość unikającą prostych szufladek takich jak: jazz, ambient, drone, post- industrial, muzyka psychodeliczna. To dźwięki transowe, medytacyjne, jednak pełne ulotnych melodii i mimo surowości instrumentarium, zachowujące wewnętrzny spokój.
Grupa grała koncerty m.in. na Incubate Festival (Tilburg 2014) Experimental and Jazz Music from Poland (Londyn, 2013), Festiwalu Jazz Jantar (Gdańsk, 2013), Unsound Festival (Kraków, 2012).

W lutym 2014 r. podczas festiwalu CoCart w Toruniu, miała premierę najnowsza płyta zespołu, pt.: "II". To dwupłytowe wydawnictwo ukazało się nakładem Instant Classic. Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a także znalazła się w wielu rankingach. M.in prestiżowy brytyjski portal The Quietus zamieścił album na 13 miejscu najlepszych płyt roku na świecie:
http://thequietus.com/articles/16739-albums-of-the-year-2014

Skład kolektywu jest od początku niezmienny i tworzą go: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek.

www.facebook.com/innercityensemble
www.innercityensemble.bandcamp.com

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl