Biletomat Bilety Kolekcjonerskie FINK „All Give Tour” - Gdańsk

Koncerty: FINK „All Give Tour” - Gdańsk

Bilety na koncert

FINK „All Give Tour” - Gdańsk

termin

Śr, 06 Listopad 2019 godz. 20:00

miejsce

Stary Maneż
ul. Słowackiego 23, Gdańsk

organizator

Automatik

Bilety


Standard

I PULA

dostępna do
Pt, 22 marz 2019 19:02

85 PLN

WyprzedaneGaleria (powiększ)

 

📄FINK w Gdańsku!

FINK

 

wejście 19.00, koncert 20.00

Fink jesienią powraca do Polski na dwa koncerty: 6 listopada zagra w Starym Maneżu w Gdańsku, zaś 8 listopada w warszawskim Palladium.

Fin Greenall, znany jako Fink, to brytyjski Singer-songwriter, gitarzysta, producent urodzony w Kornwalii, od dłuższego czasu mieszkający w Berlinie.

Prowadzona przez niego grupa od lat ma nad Wisłą wiernych fanów. Brytyjczyk od początku swej kariery związany jest z wytwórnią Ninja Tune: początkowo swoje zainteresowania koncentrował na muzyce elektronicznej, rozwijał też karierę DJ-a i wpływy te słychać na debiutanckim albumie „Fresh Produce” z 2000 roku. Od albumu „Biscuits For Breakfast” 2006 nazwa Fink odnosi się także do jego zespołu, którego trzon stanowią: basista Guy Whittaker i perkusista Tim Thornton. Zaangażowanie nowych muzyków przyniosło też zmianę stylistyczną – Anglicy łączą najróżniejsze inspiracje: od trip hopu przez tradycję soulu, bluesa i folku po alternatywnego rocka. Takie krążki jak „Perfect Darkness”, „Hard Believer” czy „Resurgam” w Polsce i na świecie okazały się bestsellerami.

Jego piosenka „“Looking Too Closely” pojawiła się w wielu amerykańskich serialach TV, a także w filmie Willa Smitha „Collaterall Beauty”. Z kolei piosenkę „Cold Feet, która trafiła na side-project „Fink’s Sunday Night Blues Club, Vol. 1”, wykorzystano w telewizyjnej serii „Better Call Saul”. Warto jednak pamiętać, że Fin poza autorskim projektem uznanie zdobył także jako autor piosenek dla innych artystów, takich jak John Legend, Banks czy Amy Winehouse, z którą wspólnie stworzył piosenkę „Half Time”. Gościnnie śpiewał również na płytach Bonobo czy Blu Mar Ten. To niezwykła pasja Greenalla, i jego sceniczna charyzma są źródłem popularności Fink, jednak tego sukcesu nie byłoby bez towarzyszących mu znakomitych muzyków. Tę zażyłość i zgranie szczególnie widać na koncertach, podczas których świetni instrumentaliści kreują aurę niezwykłego rytuału, a intensywne emocje i radość z tworzenia muzyki potrafią też współdzielić z publicznością.

Na ten rok Fink zapowiada nowy album, który – obok największych klasyków – na pewno usłyszymy na żywo w Polsce. W sierpniu Fink opublikował pierwszą odsłonę premierowej płyty, znakomity singiel „We Watch The Stars”. W listopadzie zapraszamy na koncerty do Gdańska i Warszawy.


* https://www.youtube.com/watch?v=u-eNCVM6LNM (We Watch The Stars –
Official Video)

* https://www.youtube.com/watch?v=SX26JlMHMNE (Looking Too Closely – Down
The Rabbit Hole 2018 LIVE)

* https://www.youtube.com/watch?v=SX26JlMHMNE&list=PLJcOADccIb2LP_JdVKaYkouix
AEvNQyKn&index=1 (Warm Shadow – Down The Rabbit Hole 2018 LIVE)

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety Kolekcjonerskie Bilety na koncerty FINK! Bilety na Dzień Matki

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.