Biletomat Koncerty Łódź Frank Salis

Koncerty: Frank Salis

Bilety na koncert

Frank Salis

termin

Czw, 05 marca 2015 godz. 20:00

miejsce

Klub Szafa
ul. Rewolucji 1905 roku, 90-273 Łódź

organizator

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do
Czw, 05 mar 2015 16:00

20 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Frank Salis w klubie Szafa!

Frank Salis

Kiedy miał osiem lat otrzymał w prezencie pianino i dołączony do niego poradnik gry. Książkę rzucił w kąt i rozpoczął improwizować. Wkrótce pojawił się na koncercie bluesowego pianisty i ponoć to podczas niego zdecydował, że sam chce zostać muzykiem…

Jego zespół narodził się w 2009 roku, a Frank Salis stworzył go wraz z dwoma przyjaciółmi: Rocco Lombardim i Marco Nevano. Szwajcarscy muzycy zwrócili na siebie uwagę mediów i szerszej publiczności taneczną, żywą, nieco kontrowersyjną muzyką spomiędzy bluesa i jazzu. Już ich pierwsza płyta "Mad Dog" czyli „Wściekły Pies” okazała się w kraju Helwetów dużym sukcesem.

W 2011 zespół Franka Salisa reprezentował Szwajcarię na międzynarodowym jazzowym festiwalu w Ekwadorze (Internazionale Jazz In Situ in Quito). Potem wyruszył w trasę koncertową promującą ich drugi krążek („Live In Vevey”), podczas której występował nie tylko w rodzimej Szwajcarii, ale również w Niemczech, Czechach, Włochach, na Madagaskarze, Tunezji czy Azerbejdżanie.

Z kolei w 2013 roku wyszła ich trzecia płyta („Stonebreaker”), która została nagrana w studio radiowym Radia Svizzera razem z francuskim gitarzystą - Frankiem Coletta. Dziewięć nowych kompozycji będących połączeniem bluesa i jazzu oraz dwa covery Eddiego Harrisa oraz Ray Charles’a nadają główny motyw płycie.

Już w czwartek 5 marca wystąpią na muzycznej scenie Szafy w składzie:
Frank Salis – organy Hammonda
Marco Nevano – saksofon
Marc-Olivier Savoy – perkusja

Patronat nad koncertem Franka Salisa w Łodzi objęła Ambasada Szwajcarii w Polsce, Alliance Francaise Łódź, Szwajcarska Fundacja dla Kultury Prohelvetia, a także Fundacja Kulturalna Szafka i Klub Szafa.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK