Biletomat Koncerty Łódź Frank Salis

Koncerty: Frank Salis

Bilety na koncert

Frank Salis

termin

Czw, 05 Marzec 2015 godz. 20:00

miejsce

Klub Szafa
ul. Rewolucji 1905 roku, 90-273 Łódź

organizator

Bilety


Standard

I Pula

dostępna do
Czw, 05 mar 2015 16:00

20 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Frank Salis w klubie Szafa!

Frank Salis

Kiedy miał osiem lat otrzymał w prezencie pianino i dołączony do niego poradnik gry. Książkę rzucił w kąt i rozpoczął improwizować. Wkrótce pojawił się na koncercie bluesowego pianisty i ponoć to podczas niego zdecydował, że sam chce zostać muzykiem…

Jego zespół narodził się w 2009 roku, a Frank Salis stworzył go wraz z dwoma przyjaciółmi: Rocco Lombardim i Marco Nevano. Szwajcarscy muzycy zwrócili na siebie uwagę mediów i szerszej publiczności taneczną, żywą, nieco kontrowersyjną muzyką spomiędzy bluesa i jazzu. Już ich pierwsza płyta "Mad Dog" czyli „Wściekły Pies” okazała się w kraju Helwetów dużym sukcesem.

W 2011 zespół Franka Salisa reprezentował Szwajcarię na międzynarodowym jazzowym festiwalu w Ekwadorze (Internazionale Jazz In Situ in Quito). Potem wyruszył w trasę koncertową promującą ich drugi krążek („Live In Vevey”), podczas której występował nie tylko w rodzimej Szwajcarii, ale również w Niemczech, Czechach, Włochach, na Madagaskarze, Tunezji czy Azerbejdżanie.

Z kolei w 2013 roku wyszła ich trzecia płyta („Stonebreaker”), która została nagrana w studio radiowym Radia Svizzera razem z francuskim gitarzystą - Frankiem Coletta. Dziewięć nowych kompozycji będących połączeniem bluesa i jazzu oraz dwa covery Eddiego Harrisa oraz Ray Charles’a nadają główny motyw płycie.

Już w czwartek 5 marca wystąpią na muzycznej scenie Szafy w składzie:
Frank Salis – organy Hammonda
Marco Nevano – saksofon
Marc-Olivier Savoy – perkusja

Patronat nad koncertem Franka Salisa w Łodzi objęła Ambasada Szwajcarii w Polsce, Alliance Francaise Łódź, Szwajcarska Fundacja dla Kultury Prohelvetia, a także Fundacja Kulturalna Szafka i Klub Szafa.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.