Biletomat Koncerty FU MANCHU – CLONE OF THE UNIVERSE WORLD TOUR 2018

Koncerty: FU MANCHU – CLONE OF THE UNIVERSE WORLD TOUR 2018

Bilety na koncert

FU MANCHU – CLONE OF THE UNIVERSE WORLD TOUR 2018

termin

Wt, 13 marca 2018 godz. 20:00

miejsce

Hybrydy
Złota 7/9, 00-091 Warszawa

organizator

P.W. Events

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 02 mar 2018 11:44

70 PLN

Wyprzedane

 

📄FU MANCHU zagrają w Warszawie

FU MANCHU

19.00 otwarcie drzwi
20.00 Fu Manchu

 

Agencje Go Ahead i PW Events zapraszają na jedyny w Polsce koncert legendy stoner rocka – FU MANCHU! Kalifornijski kwartet wystąpi w warszawskim klubie Hybrydy już 13. marca. Zespół odwiedzi stolicę w ramach światowej trasy „Clone of The Universe”.

FU MANCHU to niezaprzeczalnie jeden z zespołów, które zdefiniowały gatunek znany dziś jako stoner rock. Zaczynali w 1985r., w Kaliforni czasów Reagana - jako zespół hardcore punkowy pod nazwą Virulence. Muzycy do dziś chętnie odwołują się do swoich hardcore'owo-surferskich korzeni. Pierwszy skład tworzyli wokalista Ken Pucci, gitarzysta Scott Hill, basista Mark Abshire i perkusista Ruben Romano.

Virulence wydało debiutancki album If This Isn't a Dream w 1989r. nakładem Alchemy Records, a rok pózniej zespół przyjął nazwę Fu Manchu na cześć czarnego charakteru z komiksów Marvela. Także w 1990r. ukazał się pierwszy singiel pod nowym szyldem pt. Kept Between Trees. Na początku lat 90. skład kilkukrotnie się zmieniał, a Scott Hill przejął również obowiązki wokalisty.

Pierwszy album długogrający Fu Manchu, No One Rides For Free, ujrzał światło dzienne w 1994r.. Za jego produkcję odpowiedzialny był Brant Bjork, wówczas perkusita Kyuss. W 1995r. do składu dołączył Brad Davis. W tym samym roku, w ramach promocji kolejnego longplaya Daredevil, zespół wyruszył w intensywną trasę po USA i Kanadzie między innymi u boku Monster Magnet, cieszącego się wówczas sporą popularnością na antenie MTV. Fu Manchu, Sleep oraz wspomniane już Monster Magnet i Kyuss spopularyzowały w pierwszej połowie lat 90. nowy styl nazwany stoner rockiem, łączący elementy psychodelii z heavy metalem – lub w przypadku Fu Manchu – spowolnionym hardcore punkiem spod znaku Black Flag.

Rok 1996 przyniósł premierę trzeciej płyty In Search Of i dołączenie do składu Branta Bjorka i Boba Balcha. Kolejne lata to szereg dobrze przyjętych albumów i trasy m.in. z Kyuss, White Zombie, Marylinem Mansonem czy P.O.D. W 2002r. miejsce Bjorka za zestawem perkusyjnym zajął Scott Reeder i wtedy też ukonstytuował się skład, w którym Fu Manchu nagrywa i koncertuje do dziś: Scott Reeder – perkusja, Brad Davis – gitara basowa, Bob Balch – gitara oraz Scott Hill – gitara i wokal. Ostatni album – Gigantoid – ukazał się w 2014r.

FFO: Kyuss, Truckfighters, Karma To Burn, Monster Magnet, Clutch, Red Fang, Dozer

https://www.facebook.com/FuManchuBand/
http://www.fu-manchu.com
„Evil Eye” https://www.youtube.com/watch?v=AqYeedwEA4E
„King of The Road” https://www.youtube.com/watch?v=_Zko7pBeHkk
„Saturn III” https://www.youtube.com/watch?v=ReHVEV81Ifw

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK