Biletomat Koncerty Gang Of Four

Koncerty: Gang Of Four

Bilety na koncert

Gang Of Four

termin

Śr, 21 września 2016 godz. 19:00

miejsce

Proxima
Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

organizator

P.W. Events

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 20 wrz 2016 23:59

75 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 21 wrz 2016 16:00

85 PLN

Wyprzedane 

📄Legendy post-punku w warszawskiej Proximie

19:00 otwarcie drzwi
20:00 Weeping Birds
20:45 Gang Of Four

Agencja P.W. Events zaprasza na jedyny w Polsce koncert brytyjskiej legendy post-punkowej - GANG OF FOUR! Twórcy, absolutnie kultowego, albumu „Entertainment!” zagrają 21.09 w warszawskiej Proximie.

Andy Gill i jego gang będą promować tym koncertem swój ostatni album „What Happens Next”, wydany w 2015 roku, ale w Warszawie bez wątpienia nie zabraknie takich hitów jak „Damaged Goods”, „Anthrax” czy „I Love A Man In Uniform”. W tym roku zespół planuje także wydać album „Live… in the Moment”, który będzie obejmował DVD z koncertu w nowojorskim Irving Plaza oraz CD z wieczoru w londyńskim Islington Assembly Hall. Te koncerty to prawdziwa mieszanka wybuchowa materiału z ponad 30 lat twórczości Gang Of Four!

Historia Gang Of Four zaczyna się w drugiej połowie lat 70. ubiegłego wieku w brytyjskiej miejscowości Leeds, gdzie Andy Gill i Jon King zaczęli pisać wspólnie piosenki na studiach. Do nich dołączyli Hugo Burnham i Dave Allen i tak rozpoczęli pisać historię bandy czworga. Formacja od samego początku wyraźnie nawiązywała do punk rocka (startowała w momencie eksplozji tego gatunku), jednak pod względem muzycznym z pewnością wyprzedzała swoje czasy, dlatego bardziej pasowała do niej etykieta post-punk. W ich twórczości można było wychwycić nawet elementy reggae, funku czy dubu. Jeśli chodzi o inspiracje, artyści skłaniali się zawsze bardziej ku amerykańskiej scenie, niż rodzimej, a na czele stawiali takie kapele jak Chic, Funkadelic czy The Velvet Underground. Brzmienie wypracowane na "Entertainment!" przez Brytyjczyków należy do najbardziej surowych i niepowtarzalnych. Nikt nie grał tak ani wcześniej, ani później, choć tego drugiego próbowało naprawdę wielu. Warstwa liryczna tej płyty to absolutne świadectwo wielkiego rozczarowania tamtego pokolenia brakiem jakichkolwiek zmian w latach 70-tych. Jon King zarejestrował oczami młodej inteligencji obraz Wielkiej Brytanii u schyłku dekady. Album zyskał bardzo pozytywne recenzje krytyków muzycznych za łączenie synkopowej, „urywanej” gitary z tradycjami punka i funka. Pitchfork Media umieścił płytę na 8. miejscu listy najlepszych albumów lat 70, a ponadto w 2003 roku album został sklasyfikowany na 490. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Zespół był w pełni aktywny od 1977 do 1984 roku, powrócił dwa razy w latach 90., po czym zawiesił działalność aż do roku 2004. Charakterystycznym elementem muzyki Gang Of Four była nieomal taneczna sekcja rytmiczna i "urywane", często synkopowe zagrywki gitary, z dużym udziałem tłumienia. W 2005 grupa powróciła z płytą zawierającą nowe wykonania starych piosenek, zachęcona tym, że zespół zyskał na popularności dzięki nowym, inspirującym się nim artystom: The Futureheads, Bloc Party czy Franz Ferdinand. Dzisiaj ich dyskografię, obejmującą 11 pozycji, zamyka album „What Happens Next” z 2015 roku. Zespół obecnie koncertuje w składzie: Andy Gill - gitara, Thomas McNiece - bas, John „Gaoler” Sterry - wokal i Jonny Finnigan - perkusja.

https://www.facebook.com/gangoffourofficial/
http://gangoffour.co.uk/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK