Biletomat Koncerty GRZEGORZ TURNAU / 7 WIDOKÓW W DRODZE DO KRAKOWA

Koncerty: GRZEGORZ TURNAU / 7 WIDOKÓW W DRODZE DO KRAKOWA

Bilety na koncert

GRZEGORZ TURNAU / 7 WIDOKÓW W DRODZE DO KRAKOWA

termin

So, 19 listopada 2016 godz. 20:00

miejsce

Aula UAM
Wieniawskiego 1, Poznań

organizator

Good Taste Production sp. z o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Strefa D

Strefa D

dostępna do
Pon, 14 lis 2016 11:04

79 PLN

Wyprzedane


Strefa C

Strefa C

dostępna do
Pon, 14 lis 2016 11:04

99 PLN

Wyprzedane


Strefa B

Strefa B

dostępna do
Pon, 14 lis 2016 11:04

119 PLN

Wyprzedane


Strefa A

Strefa A

dostępna do
Pon, 14 lis 2016 11:04

149 PLN

Wyprzedane 

📄Grzegorz Turnau promuje album w Poznaniu

GRZEGORZ TURNAU

Good Taste Production zaprasza na koncert Grzegorza Turnaua. Materiał z ostatniego albumu artysty „7 widoków w drodze do Krakowa” jak i najpopularniejsze utwory zabrzmią już 19 listopada w poznańskiej Auli UAM.

Nowa płyta Grzegorza Turnaua to cykl piosenek i tematów instrumentalnych, inspirowany odkrytymi w pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w. O genezie płyty opowiedział PAP muzyk: „Blisko 10 lat temu, podczas remontu w starym krakowskim domu przy ulicy Św. Marka zostały odkryte na ścianach dekoracje malarskie z drugiej połowy XIX wieku. Malowidła przedstawiają idylliczne widoki okolic podkrakowskich z ich ważnymi siedzibami takimi jak Tenczyn, Ojców czy Tyniec. Jest ich siedem i tworzą pewien cykl. Pomyślałem, że mógłby on zostać przetłumaczony na suitę muzyczną. I tak powstała ta płyta” – mówił Turnau. Na płycie zostało nagranych trzynaście utworów, a autorem tekstów do większości z nich jest poeta

Bronisław Maj. Wykorzystany został też wiersz Horacego w przekładzie Zygmunta Kubiaka, wiersz Macieja Sarbiewskiego, a także jeden tekst Grzegorza Turnaua. Turnau jest również autorem wszystkich kompozycji, aranżacji i producentem albumu. „Teksty Maja sprawiają, że błaha z pozoru historyjka malarsko-muzyczna zyskała drugie dno: jest próbą refleksji nad więzią z poprzednimi pokoleniami i niepozbawioną czarnego humoru suitą podróżną” - mówi Turnau i dodaje: „Jak mawia Bronek Maj, „nie mam już 46 lat”, więc mogę sobie pozwolić na takie melancholie.”. Artysta zaznacza również, że nie jest to płyta o Krakowie – są to widoki “w drodze” do Krakowa jako swojego rodzaju utraconego raju, a nie widoki z Krakowem w tle. Podczas nagrań artyście towarzyszyli: Mariusz Pędziałek – odkrywca fresków - na oboju, Robert Kubiszyn

na akustycznej gitarze basowej, Cezary Konrad na perkusji, Robert Majewski na trąbce, a także Śląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Michała Nesterowicza. W wielu utworach gościnnie śpiewa Dorota Miśkiewicz, której ważną rolę wokalnej “przewodniczki” podkreśla solista.

Grzegorz Turnau tę płytę dedykuje wirtuozowi oboju Mariuszowi Pędziałkowi, z którym współpracuje od blisko 20 lat. „Obój jest szczególnym instrumentem. Potrafi być melancholijny, ale i sielski. Z grubsza biorąc, jest nieco perwersyjny. Obój był od początku obecny w moich nagraniach. Przypomnę choćby piosenkę “Cichosza”, którą wypłynęliśmy 21 lat temu na szersze wody” – dodaje. (źródło: PAP)

Grzegorz TURNAU – pisze i wykonuje piosenki od ponad trzydziestu, a nagrywa je od ponad dwudziestu lat. Do tej pory ukazało się piętnaście solowych albumów z jego muzyką pisaną do wierszy różnych autorów, a także do jego własnych tekstów. Wydał też kilka płyt okazjonalnych, a na kilkunastu innych gościnnie występował jako wokalista, autor muzyki, tekstu oraz jako pianista. Jest także autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i filmów. Otrzymał dziewięć "Fryderyków" - nagród polskiej fonografii. Artysta prowadzi bardzo intensywną działalność koncertową, występując solowo, w duetach, składach kameralnych, a przede wszystkim z własnym zespołem.

Na scenie wystąpią:
Grzegorz Turnau – śpiew, fortepian
Dorota Miśkiewicz – śpiew
Mariusz Pędziałek – obój
Robert Kubiszyn - akustyczna gitara basowa
Cezary Konrad – perkusja
Robert Majewski – trąbka, flugelhorn
oraz orkiestra kameralna

fot. Rafał Masłow / Mystic

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK